מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) - שרון פישמן, עורכת דין


אספן רכש את הרכב בכ-10,000 דולר ארה"ב. לעומתו, המכס העריך את שוויו בכ-123,000 שקל ודרש ממנו לשם 150,000 שקל מס.

רכבי "רולס רויס" נחשבים בכל העולם כרכבי יוקרה. אצלנו כך מסתבר שלטונות המכס מעריכים את הרכבים הללו כ"יקרים במיוחד". על רקע זה התגלתה מחלוקת בין אספן מכוניות לשלטונות המס.
איש עסקים ידוע בחיפה, חובב רכבי אספנות עתיקים, רכש לפני כשנה במכרז באינטנרט (באתר ebay) רכב מסוג רולס רויסSIVER SPUR שנת 1981, במחיר של 10,100 דולר.
כאשר הגיע הרכב לארץ, הציג האיש את מסמכי הרכישה לרשויות המכס כדי שחרור הרכב. להפתעתו, לא קיבלו רשויות המכס את הצהרת בנוגע לערך הרכב המיובא, והחליטו כי הסכום נמוך מסכום הקנייה המקורי . על פי הערכת המכס הישראלי שוויו של הרכב הוא 122,958 ₪.

בעקבות הקביעה השרירותית הזאת, נאלץ האיש לשלם את המכס על הסכום שהצהיר ובנוסף להפקיד ערבות בנקאית בסך כ- 150,000 ש"ח, שהוא לטענת המכס הפרש המס הנדרש ממנו, לשחרור הרכב.
איש העסקים פנה למשרדנו (משרד דורון, טיקוצקי, צדרבוים עמיר מזרחי) המתמחה בין השאר בתחום המיסוי ובאמצעות עו"ד שרון פישמן, שהייתה בעבר היועצת משפטית של רשויות המע"מ והמכס בחיפה וישבה בעצמה בוועדות שעסקו בנושאים אלה, הוגש ערער על קביעת המכס הגבוהה לרכב האספנות. לערר צורפו דוגמאות של עסקאות אחרות שבוצעו בEBAY לאחרונה בנוגע לרכבים דומים, המעידים כי מה ששילם האספן הישראלי כעשרת אלפים דולר הוא אכן המחיר הסביר של הרכב. כמו כן צורפה התכתבות עם המוכר בחו"ל ומעידה על האותנטיות של העסקה.

השבוע התקבלה תשובת שלטונות המכס שהם מקבלים את הערער ומסכימים ששוויו של הרכב אינו עולה על הסכום ששילם הקונה. עכשיו יוכל ה"רולס רויס" הישן לנוע בכבישי הארץ והערבות שהפקיד הוחזרה לאיש העסקים.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

יבוא מוצרים לישראל ולמדינות נוספות

מאת: אלי דורון, עו"ד

הניסיון מלמד כי מוצר המצליח במדינה מסוימת, בסבירות גדולה יצליח גם במדינת ישראל ו/או במדינות אחרות, כך שבהחלט יש בנמצא הגיון כלכלי באיתורו של מוצר מוצלח באזור מסוים של העולם – סין, אירופה, ארה"ב ועוד - וייבואו לישראל ולמדינות נוספות.

הברחת טובין יכולה להוביל לסנקציות מרחיקות לכת

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, טל חשוב, משפטן

התופעה של הברחת טובין למדינת ישראל, בין אם בדרך של הסתרת טובין ובין אם בדרך של הצהרה כוזבת בדבר סוג הטובין או ערכו, הנו תופעה נפוצה בקרב יבואנים המבקשים להשתמט מחבויות המס החלות עליהם. אלא שכיום, יותר מבעבר, רשות המסים ובראשה המכס, פועלת ללא לאות לתפיסת המבריחים וזאת על-ידי מכשור טכנולוגי והעסקת עובדים איכותיים.

תכנית "נטו למשפחה" - הרהורים על הפחתת המכס על נעליים וסלולריים

מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); חגי אפלקר, רו"ח ומשפטן

לפני ימים ספורים פרסמה רשות המסים הודעה, כי שר האוצר חתם במסגרת תכנית "נטו למשפחה" על הצו המבטל את המכס המוטל על יבוא נעליים. הודעה זו באה בהמשך להודעה מן החודש שעבר בעניין חתימת שר האוצר על הצו המבטל את מס הקנייה על טלפונים סלולריים.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם