מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


יעוץ מס לישראלים המרוויחים כסף באמצעות האינטרנט

עולם האינטרנט הינו עולם העתיד, עולם המתפתח בצעדי ענק אשר כל יום מתפתחים בו מוצרים, מהלכים ומיזמים חדשים לטובת יצירת הכנסה אותה גורפים מיליוני הגולשים ברשת. עולם זה הוא לא רק עולם הצעירים, אך מטבע הדברים אלה הצעירים אשר נולדו לתוכו, לומדים במהירות יתרה להבינו, לשלוט בו ובאופציות הכלכליות הגלומות בו. משכך קל לאלו להכיר את האופציות הכלכליות הגלומות ברשת, להשתלב במערכים ובאתרים המופיעים ברשת ולמקסם את הפוטנציאל הכלכלי המצוי בה.
 
עולם האינטרנט שינה סדרי עולם ודפוסי התנהגות, איפשר לכל פלוני ואלמוני לבצע עסקים בכל קנה מידה, בעלות אפס ולכל עסק, קטן כגדול, להציג בפני אין ספור גולשים את תוצרתו ויכולתיו ולמכור בכל רחבי העולם את שירותיו ו/או את מוצריו. מטבע הדברים הגולש "הרגיל", אחד מני מיליונים, הנחשף לאתר אינטרנט פלוני, המציע שירות או ממכר, מתקשה לא אחת להבין או לדעת מה עומד מאחוריו ולמעשה בחלק גדול של המקרים הוא ניזון מהנכתב באתר, מהגרפיקה ומאופן הצגת הדברים. כל אלה מאפשרים לאין ספור יזמים, גדולים כקטנים, להגיע לקהל יעדים מגוון, לבצע רכישות אינטרנטיות ועסקאות חובקות עולם, מה שבעבר הצריך הרבה הון, לוגיסטיקה ואין ספור מרכיבים נוספים אשר עמדו בין היזם לבין היכולת שלו לייצר הכנסות.
 
נכון להיום, האינטרנט מגיע לכל תחום ולכל ענף ולמעשה הגולש הטיפוסי מרגיל את עצמו לבצע כמעט כל פעולה באמצעות האינטרנט - עסקאות, קנייה, מכירה, מתן שירותים וכו' וזאת על סמך החומר הנלמד מאתר האינטרנט ו/או מחומרים אינטרנטיים אחרים - מה שאומר שיותר ויותר אנרגיה מושקעת על ידי אנשי עסקים לטובת שיווק אתרם באינטרנט. בניגוד לעבר יותר ויותר תקציבים מעולם הפרסום עוברים לאינטרנט, יותר ויותר תקציבים עוברים מהמדיה הכתובה ו/או מהמדיות האחרות לאינטרנט ובפועל בעלי האתרים עצמם מוכנים לשלם אחוזים נכבדים לצדדים שלישיים המצליחים לנתב לעברם לקוחות, מה שאומר שעצם מלאכת הניתוב, העברת לידים לאתרים אחרים וקידומם של אתרים אחרים – הפך להיות אחד מהמקצועות המצליחים ביותר בעולם האינטרנט והשיווק ולמקור הכנסה בהיקף של מיליוני דולרים ביום. בשל כך ניתן כיום למצוא ישראלים רבים המרוויחים סכומי עתק בדרך של ישיבה בבית בשעות שנוח להם, שם בוחרים הם לעבוד ברשת או אחרים המעדיפים לרדת עם המחשב הנייד לבית הקפה הקרוב לביתם ובאמצעותו לבצע פעולות שיווק, קנייה, מכירה, תיווך ומה לא, כאשר בגין כל פעולות אלו מקבלים הם עמלות אדירות. היופי באמור הוא כי יש בנמצא אפשרות להקים עסקים באינטרנט אשר מחד מייצרים הכנסות גדולות ומאידך העלות בגין תפעול אותו מערך נמוך מאוד יחסית, כך ששיעורי הרווח יכולים להיות גבוהים ביותר. נוסיף, כי בתמיכה ולטובת האמור ולטובת קבלת כספים, יש בנמצא ברשת האינטרנט מנגנונים מגוונים המאפשרים העברה, שמירה וקליטה של כספים וכו' ובנוסף יש בנמצא בנקים אינטרנטיים ואחרים המאפשרים קליטה של כסף אם באמצעות מטבעות דיגיטליים ואם באמצעות כסף קונבנציונלי. המנגנונים לקבלת כסף שונים ומשתנים, חלקם מורכבים יותר וחלקם פחות, חלקם מושתתים על מערכים בין-לאומיים וחלקם מושתתים על מנגנונים מקומיים ישראלים המאפשרים קליטה של הכנסות בישראל.
 
ומה בעניין המיסוי בתחום זה?
הבעיה מתעוררת שעה בה ההכנסות אינן מדווחות ולא משולם המס בגינם בצורה מסודרת, ואכן המציאות מלמדת כי חלק ניכר מיזמי האינטרנט הישראלים, המתעשרים החדשים, פועלים באופן לא שקוף ולא מתאים, כך שחלק או כל ההכנסות שלהם כלל אינן מדווחות בפני רשויות המס בישראל. בחלק גדול מהמקרים ההכנסות עוברות לחשבונות בנק זרים, בחלק מהמקרים הכספים עוברים דרך חברות זרות ולפעמים ישנם גם מנגנונים אחרים המאפשרים לאדם לצבור כספים אם באופן אלקטרוני ואם באופנים אחרים. בכל אותם מצבים בהם אותם פעילי אינטרנט צוברים כספים או נכסים במקום כזה או אחר מבלי לדווח עליהם לרשות המס בישראל ומבלי לשלם עבורם מס, מתבצעות עבירות פליליות העלולות להסתכם בענישה חמורה. משכך חשוב להבטיח התנהלות חוקית ומסודרת כזו שתאפשר למציע שירותים באינטרנט לפעול מסודר וחכם, מבלי שהפעילות שלו תחשוף אותו לעבירה פלילית ו/או לקושי ו/או לתסבוכות אשר תעלה לו שבעתיים. כאן בדיוק משרדנו יודע לסייע - משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס המתמחים בטיפול בכאלה היודעים לייצר הכנסות באמצעות הרשת. אנו יודעים לתכנן הדברים נכונה, לעזור לגורמים לפעול חוקית כבר מהצעד הראשון ובאותה מידה, אנו יודעים לסייע לכאלה אשר פעלו שלא כהלכה, שצברו הון, שביצעו עבירות פליליות ועתה מבקשים הם לנטרל את החשיפה במישור הפלילי והאזרחי במינימום עלות ונזק.
 
צור עמנו קשר עתה ואנו נפעל במסירות, תוך מתן יחס אישי ובדיסקרטיות מוחלטת - התקשר אליי עתה, נקבע לנו לכוס קפה לא מחייב והיה ותמצא לנכון נקדם הנדרש עבורך, התקשר עתה לעו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

יעוץ למחזיקים תחת שמם נכסים, חשבונות בנק, נדלן וכו' השייכים למשהו אחר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

ייעוץ משפטי לבני משפחה או אחרים המחזיקים תחת שמם כ "נאמנים" חשבונות בנק ו/או נכסים של אחרים בארץ או בחול

חויב בהכנסה מדיבידנד בשל מס תשומות שקוזז שלא כדין

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפט

בפסק דין שניתן על ידי בית המשפט המחוזי בחיפה ביום 26/8/19, דחה בית המשפט את הערעור שהוגש על ידי יצחק אביתר וקבע כי יש למסות את המערער באופן אישי בהכנסה שתסווג כדיבידנד לפי סע' 2(4) לפקודה, בגין שומות שהוצאו לחברות שבבעלותו, בין היתר על הכנסות מניכוי מס תשומות שלא כדין, והפכו לחלוטות לאחר שהחברות לא הגישו ערעור, ובהינתן שהחברות אינן פעילות וחסרות כל נכסים ועל כן חזקה היא כי אותן הכנסות הגיעו לכיסו של המערער (ע"מ 1409-06-18 יצחק אביתר נ' פקיד שומה חיפה).

חלוקת עיזבון בשלבים יוצרת אירועי מס

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

ועדת ערר מיסוי מקרקעין מרכז דחתה ביום 4/9/19, ערר על שומת מנהל מס שבח מקרקעין אשר קבעה כי יש לראות בחלוקה מאוחרת ונוספת של נכסי העזבון ככזו החייבת במס על פי החוק

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם