מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ייצוג תושבים זרים בעלי חשבונות בנק מוקפאים בישראל, בסיוע עו"ד ורו"ח מומחה בדיני מס ובנקאות

המציאות מלמדת כי יש בנמצא תושבים רבים, מצרפת, רוסיה ומדינות נוספות, המחזיקים חשבונות בנק בישראל, לפעמים בהיקפים גדולים ולפעמים בהיקפים גדולים מאוד, וכי עתה הבנק הישראלי, כרעם ביום בהיר, מסרב לאפשר להם לגעת בחשבונות אלה ו/או לעשות כל שימוש בכספים הנמצאים באותם חשבונות, גם לא שימוש בסכומים קטנים וזאת בשל החשש שמא חשבון זה אינו מדווח במדינת התושבות של אותו בעל חשבון ו/או משום שהבנק לפתע לא משוכנע כי הוא יודע עד הסוף מה מקור הכסף ומשכך מבקש הוא ראיות ומסמכים אותם הלקוח עם כל הרצון הטוב לא יכול לספק לבנק הישראלי, בטח לא בפרק זמן כה קצר.
 
כך יוצא שישנם ישראלים רבים החיים בדרך כלל בחו"ל, אך להם חשבונות בנק בישראל המשמשים אותם על פני שנים לטובת רכישת נכסים בארץ, חסכונות או לטובת התנהלות שוטפות בישראל, אם עבור עצמם ואם עבור בני משפחה אחרים שיש להם בישראל. אלה מוצאים עצמם היום, בהגיעם לביקור בישראל, מול בנק ישראלי המעלה בפניהם בעיה, שכן הבנק מסרב לאפשר להם לבצע פעולות וזאת עד למועד המצאת אישורים, כאשר בחלק מהמקרים האישורים הם כאלה שניתן להמציא ובחלק אחר של המקרים מדובר באישורים אותם לא ניתן להמציא. בנסיבות שכאלה בעל החשבון, אשר "בנה" על החשבון שלו בישראל והכספים המופקדים בו והאמין כי יוכל לעשות בו שימוש לטובת השהות שלו בישראל ו/או לטובת מתנה ו/או לטובת רכישת נכס ו/או לטובת מטרות אחרות, מגלה כי הוא לא יכול להוציא מהחשבון כסף, מה שמכניס אותו לבעיה תזרימית של ממש ולחששות באשר לגורל הכסף, כמו גם חששות אחרות שעניינן בעבירות מס ו/או בהתנהלות לא תקינה, אם בישראל ואם מחוצה לה. יתרה מזו, כאשר אותם בעלי חשבונות מבקשים לבצע העברה בנקאית מאותו חשבון שבבעלותם בישראל לחשבון בנק אחר של בן משפחה בישראל או לרכוש נכסים, מתברר להם כי הבנק הישראלי מסרב לאפשר להם לבצע פעולות באותם כספים וזאת גם בנסיבות בהן מדובר על לקוחות אשר הבנק מכיר שנים ארוכות וגם באותם מקרים בהם הבנק עודד אותם להפקיד כספים על פני שנים...
 
כאן בדיוק משרדנו יודע לסייע!
משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס להם ניסיון רב בכל הקשור בדיני מס, דיני בנקאות, בהכשרת הון שחור, ברגולציה ואמנות בין לאומיות. למשרדנו הידע והניסיון לעזור לבעלי חשבונות בנק זרים לפתור את הבעיות המתעוררות אל מול הבנק בישראל, הכול בחוקיות ובשקיפות. אנו מודעים למצוקה ולמורכבות הגלומה בבעיות אלה ולכן אנו פועלים במהירות וביעילות. אנו מודעים לכך כי לא אחת הבנקים מגלים עודף לחץ ורגולציה וזאת על גב הלקוח, מבלי לקחת בחשבון את עוגמת הנפש והנזקים הנגרמים כתוצאה מכך. לטובת האמור אנו מזמינים אותך לפגישה לא מחייבת במשרדנו, אנו נלמד בו במקום את החומרים ובהתאם נחליט כיצד הכי נכון לפעול לטובת מתן מענה חוקי, מהיר וזול. בחלק גדול של המקרים אנו פותרים את הבעיות מול הסניף, בחלק מהמקרים אנו מפעילים את הלשכות המשפטיות של הבנקים ובמקרים חריגים אנו פונים לבית המשפט על מנת שהוא יכפה על הבנק לפעול בהתאם. המציאות מלמדת כי במצבים מסוימים הבנק מעדיף פנייה ישירות אליו, כך שהוא זה שיורה לו לשלם ללקוח מתוך חשבון הבנק ובנסיבות אלה, כך אנו מתנהלים.
 
התקשר אליי עתה, נקיים פגישה ונעשה הנדרש לטובת פתרון מיידי - היה ויידרש, נפגש עם מקבלי ההחלטות בתוך המערכת הבנקאית ונעשה הכל על מנת להביא לך את הפתרון.
חייג עכשיו לעו"ד אלי דורון - 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תשלום מס על הוצאות פיתוח מקרקעין

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

ביום 10/6/2019 קיבל בית המשפט המחוזי בחיפה ערר שהגישה חברת אמרלד בנין ופיתוח בע"מ כנגד שומות שהוציא לה מנהל מיסוי מקרקעין חיפה לפיהן נדרשה העוררת לשאת בתשלום מס רכישה על תשלומים ששילמה לכיסוי הוצאות פיתוח שטרם בוצעו במועד חתימה על הסכם מכר (44686-07-16 אמרלד בנין ופיתוח בע"מ נ' מנהל מיסוי מקרקעין – חיפה).

שומות לעוסק בתחום פסולת ברזל המתבססות על תחשיב כלכלי

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

ביום 4/6/2019 דחה בית המשפט המחוזי בבאר שבע שני ערעורים שהגיש אליהו בכור כנגד החלטת פקיד שומה אשקלון לפסול את ספריו ולהוציא לו שומות בצו לשנים 2006-2011 (4724-03-14, 20842-09-14 בכור נ' פקיד שומה אשקלון).

מיזוגים ורכישות - היבטי מיסוי

מאת: ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)

חלק השני לפקודת מס הכנסה מסדיר את התנאים שלפיהם שינויי מבנה בדרך של מיזוג חברות, העברת נכסים לחברה תמורת הקצאת מניות בה או פיצול חברות, לא יחויבו במס בעת ביצוע שינוי המבנה אלא במועד מאוחר יותר, הכל בהתאם להוראות הפקודה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם