מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ייצוג תושבים זרים בעלי חשבונות בנק מוקפאים בישראל, בסיוע עו"ד ורו"ח מומחה בדיני מס ובנקאות

המציאות מלמדת כי יש בנמצא תושבים רבים, מצרפת, רוסיה ומדינות נוספות, המחזיקים חשבונות בנק בישראל, לפעמים בהיקפים גדולים ולפעמים בהיקפים גדולים מאוד, וכי עתה הבנק הישראלי, כרעם ביום בהיר, מסרב לאפשר להם לגעת בחשבונות אלה ו/או לעשות כל שימוש בכספים הנמצאים באותם חשבונות, גם לא שימוש בסכומים קטנים וזאת בשל החשש שמא חשבון זה אינו מדווח במדינת התושבות של אותו בעל חשבון ו/או משום שהבנק לפתע לא משוכנע כי הוא יודע עד הסוף מה מקור הכסף ומשכך מבקש הוא ראיות ומסמכים אותם הלקוח עם כל הרצון הטוב לא יכול לספק לבנק הישראלי, בטח לא בפרק זמן כה קצר.
 
כך יוצא שישנם ישראלים רבים החיים בדרך כלל בחו"ל, אך להם חשבונות בנק בישראל המשמשים אותם על פני שנים לטובת רכישת נכסים בארץ, חסכונות או לטובת התנהלות שוטפות בישראל, אם עבור עצמם ואם עבור בני משפחה אחרים שיש להם בישראל. אלה מוצאים עצמם היום, בהגיעם לביקור בישראל, מול בנק ישראלי המעלה בפניהם בעיה, שכן הבנק מסרב לאפשר להם לבצע פעולות וזאת עד למועד המצאת אישורים, כאשר בחלק מהמקרים האישורים הם כאלה שניתן להמציא ובחלק אחר של המקרים מדובר באישורים אותם לא ניתן להמציא. בנסיבות שכאלה בעל החשבון, אשר "בנה" על החשבון שלו בישראל והכספים המופקדים בו והאמין כי יוכל לעשות בו שימוש לטובת השהות שלו בישראל ו/או לטובת מתנה ו/או לטובת רכישת נכס ו/או לטובת מטרות אחרות, מגלה כי הוא לא יכול להוציא מהחשבון כסף, מה שמכניס אותו לבעיה תזרימית של ממש ולחששות באשר לגורל הכסף, כמו גם חששות אחרות שעניינן בעבירות מס ו/או בהתנהלות לא תקינה, אם בישראל ואם מחוצה לה. יתרה מזו, כאשר אותם בעלי חשבונות מבקשים לבצע העברה בנקאית מאותו חשבון שבבעלותם בישראל לחשבון בנק אחר של בן משפחה בישראל או לרכוש נכסים, מתברר להם כי הבנק הישראלי מסרב לאפשר להם לבצע פעולות באותם כספים וזאת גם בנסיבות בהן מדובר על לקוחות אשר הבנק מכיר שנים ארוכות וגם באותם מקרים בהם הבנק עודד אותם להפקיד כספים על פני שנים...
 
כאן בדיוק משרדנו יודע לסייע!
משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס להם ניסיון רב בכל הקשור בדיני מס, דיני בנקאות, בהכשרת הון שחור, ברגולציה ואמנות בין לאומיות. למשרדנו הידע והניסיון לעזור לבעלי חשבונות בנק זרים לפתור את הבעיות המתעוררות אל מול הבנק בישראל, הכול בחוקיות ובשקיפות. אנו מודעים למצוקה ולמורכבות הגלומה בבעיות אלה ולכן אנו פועלים במהירות וביעילות. אנו מודעים לכך כי לא אחת הבנקים מגלים עודף לחץ ורגולציה וזאת על גב הלקוח, מבלי לקחת בחשבון את עוגמת הנפש והנזקים הנגרמים כתוצאה מכך. לטובת האמור אנו מזמינים אותך לפגישה לא מחייבת במשרדנו, אנו נלמד בו במקום את החומרים ובהתאם נחליט כיצד הכי נכון לפעול לטובת מתן מענה חוקי, מהיר וזול. בחלק גדול של המקרים אנו פותרים את הבעיות מול הסניף, בחלק מהמקרים אנו מפעילים את הלשכות המשפטיות של הבנקים ובמקרים חריגים אנו פונים לבית המשפט על מנת שהוא יכפה על הבנק לפעול בהתאם. המציאות מלמדת כי במצבים מסוימים הבנק מעדיף פנייה ישירות אליו, כך שהוא זה שיורה לו לשלם ללקוח מתוך חשבון הבנק ובנסיבות אלה, כך אנו מתנהלים.
 
התקשר אליי עתה, נקיים פגישה ונעשה הנדרש לטובת פתרון מיידי - היה ויידרש, נפגש עם מקבלי ההחלטות בתוך המערכת הבנקאית ונעשה הכל על מנת להביא לך את הפתרון.
חייג עכשיו לעו"ד אלי דורון - 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

יעוץ למחזיקים תחת שמם נכסים, חשבונות בנק, נדלן וכו' השייכים למשהו אחר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

ייעוץ משפטי לבני משפחה או אחרים המחזיקים תחת שמם כ "נאמנים" חשבונות בנק ו/או נכסים של אחרים בארץ או בחול

חויב בהכנסה מדיבידנד בשל מס תשומות שקוזז שלא כדין

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפט

בפסק דין שניתן על ידי בית המשפט המחוזי בחיפה ביום 26/8/19, דחה בית המשפט את הערעור שהוגש על ידי יצחק אביתר וקבע כי יש למסות את המערער באופן אישי בהכנסה שתסווג כדיבידנד לפי סע' 2(4) לפקודה, בגין שומות שהוצאו לחברות שבבעלותו, בין היתר על הכנסות מניכוי מס תשומות שלא כדין, והפכו לחלוטות לאחר שהחברות לא הגישו ערעור, ובהינתן שהחברות אינן פעילות וחסרות כל נכסים ועל כן חזקה היא כי אותן הכנסות הגיעו לכיסו של המערער (ע"מ 1409-06-18 יצחק אביתר נ' פקיד שומה חיפה).

חלוקת עיזבון בשלבים יוצרת אירועי מס

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

ועדת ערר מיסוי מקרקעין מרכז דחתה ביום 4/9/19, ערר על שומת מנהל מס שבח מקרקעין אשר קבעה כי יש לראות בחלוקה מאוחרת ונוספת של נכסי העזבון ככזו החייבת במס על פי החוק

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם