מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ייצוג תושבים זרים בעלי חשבונות בנק מוקפאים בישראל, בסיוע עו"ד ורו"ח מומחה בדיני מס ובנקאות

המציאות מלמדת כי יש בנמצא תושבים רבים, מצרפת, רוסיה ומדינות נוספות, המחזיקים חשבונות בנק בישראל, לפעמים בהיקפים גדולים ולפעמים בהיקפים גדולים מאוד, וכי עתה הבנק הישראלי, כרעם ביום בהיר, מסרב לאפשר להם לגעת בחשבונות אלה ו/או לעשות כל שימוש בכספים הנמצאים באותם חשבונות, גם לא שימוש בסכומים קטנים וזאת בשל החשש שמא חשבון זה אינו מדווח במדינת התושבות של אותו בעל חשבון ו/או משום שהבנק לפתע לא משוכנע כי הוא יודע עד הסוף מה מקור הכסף ומשכך מבקש הוא ראיות ומסמכים אותם הלקוח עם כל הרצון הטוב לא יכול לספק לבנק הישראלי, בטח לא בפרק זמן כה קצר.
 
כך יוצא שישנם ישראלים רבים החיים בדרך כלל בחו"ל, אך להם חשבונות בנק בישראל המשמשים אותם על פני שנים לטובת רכישת נכסים בארץ, חסכונות או לטובת התנהלות שוטפות בישראל, אם עבור עצמם ואם עבור בני משפחה אחרים שיש להם בישראל. אלה מוצאים עצמם היום, בהגיעם לביקור בישראל, מול בנק ישראלי המעלה בפניהם בעיה, שכן הבנק מסרב לאפשר להם לבצע פעולות וזאת עד למועד המצאת אישורים, כאשר בחלק מהמקרים האישורים הם כאלה שניתן להמציא ובחלק אחר של המקרים מדובר באישורים אותם לא ניתן להמציא. בנסיבות שכאלה בעל החשבון, אשר "בנה" על החשבון שלו בישראל והכספים המופקדים בו והאמין כי יוכל לעשות בו שימוש לטובת השהות שלו בישראל ו/או לטובת מתנה ו/או לטובת רכישת נכס ו/או לטובת מטרות אחרות, מגלה כי הוא לא יכול להוציא מהחשבון כסף, מה שמכניס אותו לבעיה תזרימית של ממש ולחששות באשר לגורל הכסף, כמו גם חששות אחרות שעניינן בעבירות מס ו/או בהתנהלות לא תקינה, אם בישראל ואם מחוצה לה. יתרה מזו, כאשר אותם בעלי חשבונות מבקשים לבצע העברה בנקאית מאותו חשבון שבבעלותם בישראל לחשבון בנק אחר של בן משפחה בישראל או לרכוש נכסים, מתברר להם כי הבנק הישראלי מסרב לאפשר להם לבצע פעולות באותם כספים וזאת גם בנסיבות בהן מדובר על לקוחות אשר הבנק מכיר שנים ארוכות וגם באותם מקרים בהם הבנק עודד אותם להפקיד כספים על פני שנים...
 
כאן בדיוק משרדנו יודע לסייע!
משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס להם ניסיון רב בכל הקשור בדיני מס, דיני בנקאות, בהכשרת הון שחור, ברגולציה ואמנות בין לאומיות. למשרדנו הידע והניסיון לעזור לבעלי חשבונות בנק זרים לפתור את הבעיות המתעוררות אל מול הבנק בישראל, הכול בחוקיות ובשקיפות. אנו מודעים למצוקה ולמורכבות הגלומה בבעיות אלה ולכן אנו פועלים במהירות וביעילות. אנו מודעים לכך כי לא אחת הבנקים מגלים עודף לחץ ורגולציה וזאת על גב הלקוח, מבלי לקחת בחשבון את עוגמת הנפש והנזקים הנגרמים כתוצאה מכך. לטובת האמור אנו מזמינים אותך לפגישה לא מחייבת במשרדנו, אנו נלמד בו במקום את החומרים ובהתאם נחליט כיצד הכי נכון לפעול לטובת מתן מענה חוקי, מהיר וזול. בחלק גדול של המקרים אנו פותרים את הבעיות מול הסניף, בחלק מהמקרים אנו מפעילים את הלשכות המשפטיות של הבנקים ובמקרים חריגים אנו פונים לבית המשפט על מנת שהוא יכפה על הבנק לפעול בהתאם. המציאות מלמדת כי במצבים מסוימים הבנק מעדיף פנייה ישירות אליו, כך שהוא זה שיורה לו לשלם ללקוח מתוך חשבון הבנק ובנסיבות אלה, כך אנו מתנהלים.
 
התקשר אליי עתה, נקיים פגישה ונעשה הנדרש לטובת פתרון מיידי - היה ויידרש, נפגש עם מקבלי ההחלטות בתוך המערכת הבנקאית ונעשה הכל על מנת להביא לך את הפתרון.
חייג עכשיו לעו"ד אלי דורון - 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

האם מכירת קרקע לרשות מקרקעי ישראל מהווה הפקעה לצורכי מס?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

נעדכנכם, כי לאחרונה ניתן בבית המשפט לעניינים מנהליים מרכז-לוד פסק דין ו"ע 32465-05-18 ויטנר ואח' נ' מנהל מיסוי מקרקעין רחובות שעסק בשאלה האם מכירת קרקע לרשות מקרקעי ישראל מהווה הפקעה לצרכי מס הזכאית לשיעור מס מופחת בהתאם לחוק מיסוי מקרקעין.

החזרי מע"מ בגין חשבוניות שהוצאו ולא שולמו ע"י מקבל החשבונית/ מזמין העבודה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

על העוסק לשלם את המע"מ בגין העסקאות שביצע פחות המע"מ אותו הוא שילם בגין התשומות שלו .ההפרש חייב להיות משולם במועדו או שעלול הוא להימצא בחשיפה פלילית ובחשיפה אזרחית.

מס שבח מוטב על דירה שייעודה התכנוני אינו דירת מגורים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

ביום 19 בנובמבר 2019 ניתן פסק הדין 52894-03-17 שטיין ואח' נ' מדינת ישראל על ידי ועדת הערר לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג-1963 בעניין החלת מס שבח מוטב על דירה שלפי ייעודה התכנוני המקורי הוגדרה כמחסן, חדר הסקה, "גרז'" (מוסך).

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם