מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


הליכי שומה, הסכמי שומה ושומות בהסכם עם מס הכנסה ומע"מ

הניסיון מלמד כי ככל שניתן לנטרל סיכון וחשיפה אל מול רשויות המס, בדרך של הסכם שומה חכם, המיישר קו מול רשויות המס - אזי נכון לעשות כן. ללכת בכוח לעימות משפטי מול מס הכנסה או מע"מ, בעוד יש ברירה להימנע מכך, בעוד ניתן להגיע להסכם פשרה טוב בכותלי מס הכנסה, זו בדרך כלל טעות העלולה לעלות לאזרח ביוקר.
 
נכון להיום, רשויות המס מורכבות מאנשי מקצוע איכותיים ומתוחכמים, כך שבדרך כלל דרישות המס המופקות על ידם, השומות, לא מצוצות מן האצבע ובפועל בלמעלה מ -90% מהתיקים המגיעים לבית משפט, בתי המשפט מקבלים את עמדת רשות המס. יתרה מזאת, למדינה יש גב רחב ויכולת לנהל מאבקים משפטיים ממושכים ויקרים ללא כל קושי ובנסיבות בהן המדינה מפסידה, אין עסקינן ברעידת אדמה. מאידך, התנהלות משפטית מול רשות המס בפני בית משפט המגיע לפס"ד סופי נגד אזרח עלולה להביא במצבים מסוימים לידי קריסתו הכלכלית - כמובן שכל מקרה לגופו.
 
כך יוצא שבחלק מהמקרים בהם יש מחלוקת עם מס הכנסה או מע"מ, נכון וראוי לנסות לפתור את הבעיה בהסכם מעולה לאזרח. הסכם שומה פעמים רבות טוב יותר מניהול מאבק של שנים, אשר את סיומו בדרך כלל קשה לצפות. ההיגיון מלמד כי על האזרח הנמצא במחלוקת עם רשויות המס להתנהל בחוכמה, עליו להיות חכם, להבדיל מצודק, כך שהיה וניתן לנטרל את החשיפה בעלות נמוכה, אזי לרוב נכון לעשות זאת. שוב, כל מקרה לגופו וצריך לבצע הערכת סיכויים/סיכונים נכונה ובהישען על כך להתנהל. מה שבטוח הוא כי התנהלות מול רשות המס וגיבוש הסכם טוב מחייבים התמחות ספציפית והבנה ממשית של החוק, של ההתנהלות ושל ההשלכות של כל הסכמה, אם בנוגע למס, אם בנוגע לרשויות מס אחרות, אם לעניין השלכות פליליות ואם לעניין השנים שיבואו לטובה בהמשך. יתרה מזאת, לטובת השגת הסכם שומה, על רשות המס לדעת כי האזרח מיוצג על ידי פירמת עו"ד מומחית במס, כזו שתדע להפוך כל אבן ולטעון כל טענה חכמה כנגד הרשות - כך שהניצחון אינו מובטח גם לרשות ולכן גם האינטרס שלה הוא לנסות ולהתפשר.
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?

כאן בדיוק בא לידי יתרון משרדנו - משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח שעבדו בתוך רשות המס, עו"ד שייצגו את רשויות המס, יועצי מס ועוד מקצוענים מומחים בדיני מס, היודעים כיצד המערכת עובדת, מה הם שיקולי המדינה ומה המקסימום שניתן לעשות על פי דין לטובת מענה מושלם עבורך. אנו גם מכירים היטב את מערכת המשפט ובפועל מטפלים בהצלחה באין ספור תיקים המתנהלים בפני בית המשפט והלכה למעשה לזכותנו שורה ארוכה של תקדימים וזכיות מהותיות, במסגרתם עמדת רשות המס נדחתה ועמדת לקוחות משרדנו היא זו שנתקבלה.
 
המשמעות היא שיש לנו את הידע, הכלים והניסיון לייצג אותך בפני רשויות המס, לגבש אסטרטגיה חכמה, עם או בלי רואה החשבון או יועץ המס שלך ובסופו של יום לקדם עבורך הסכם עם רשויות המס אשר ינטרל את החשיפה בה הנך נתון. אנו נדע להגיד לך מה המקסימום שניתן להגיע בהסכם עם רשות המס, להציג בפנייך יתרונות וחסרונות ולהחליט ביחד עמך האם נכון להגיע להסכם, האם יש "לחטוף" אותו או שעדיף לנקוט בהליכים נוספים לשם הפחתת המס הנדרש. אנו נדע לומר לך האם כדי לסיים את ההתנהלות מול מפקח המס ולחתום עמו על הסכם שומה, האם נכון להתנהל מול הרכז או האם כדי ליזום פגישה עם סגן פקיד השומה, פקיד השומה או מנהל מע"מ. בנסיבות המתאימות אנו גם נדע להחליט האם נכון לערב דרגים אחרים - האם כדי לפנות לרפרנט המקצועי, לרפרנט המשפטי, למחלקה הכלכלית של רשות המס, ללשכה המשפטית והאם נכון להודיע לרשות המס כי דרישתם אינה מקובלת. הניסיון מלמד כי מעורבות שלנו מגדילה מהותית את הסיכוי לסיים את הפרשה בפשרה מושלמת עבורך הלקוח. אנו יודעים לעשות כן במינימום עלות ומינימום נזק, אנו יודעים לעשות זאת בנועם, בשקיפות ובזהירות כאשר אתה הוא הגורם היחיד שחשוב לנו ולכן אתה הוא היחיד שבסופו של יום תחליט האם לקבל את הפשרה שנביא לך או לא.
 
אני מזמין אותך לפגישה לא מחייבת במשרדנו, נדון במחלוקת שלך עם רשויות המס, ננתח את סוגיות המס, נבחן יחד את החלופות ובהישען על אלה נציע לך דרך פעולה.
לקביעת פגישה שאינה מחייבת, התקשר עתה לעו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

התכנית הכלכלית למשבר הקורונה - משקולת במקום גלגל הצלה

מאת: אלי דורון, עו"ד; ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); אסף הופמן, עו"ד; אהרון איתן, עו"ד

התוכנית שהוצגה על ידי משרד האוצר מתיימרת להציג מספר ערוצים שנועדו לסייע לעצמאיים ובעלי עסקים וחברות המחזיקים למעשה את המשק הישראלי ואשר נפגעו בצורה קשה במהלך משבר הקורונה, אולם בפועל היא לא עושה כן

ביהמ"ש התיר לפקיד השומה להעלות טיעון שלא הועלה במסגרת השומה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

ביהמ"ש הגיע למסקנה כי יש להיעתר לבקשת המשיב בנושא הוספת האפשרות החלופית למיסוי החפץ לפי רווח הון, וזאת בהסתמך על החלטת ביהמ"ש העליון בפס"ד 7034/19 אמיר יהושוע נ' פ"ש ירושלים 3, בו נקבע כי בערעורי מיסוי מוטלת על ביהמ"ש חובה לוודא כי תהא שומת אמת.

החזר מע"מ לסייעות שהועסקו כעובדות קבלן

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולשטיין, משפטן

פסק הדין הנ"ל עוסק בסייעות בגני ילדים שהועסקו ע"י המועצה המקומית פרדס חנה – כרכור, באמצעות חוזי העסקה אישיים, במסגרתם סוכם כי השירותים מסופקים כשירותי קבלנות בגינן לא מתקיימים יחסי עובד ומעביד.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם