מאת: אלי דורון, עו"ד


הליכי שומה, הסכמי שומה ושומות בהסכם עם מס הכנסה ומע"מ, ע"י עו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס

הניסיון מלמד כי ככול שניתן לנטרל סיכון וחשיפה אל מול רשויות המס, בדרך של הסכם שומה חכם, המיישר קו מול רשויות המס - אזי נכון לעשות כן.
ללכת בכוח לעימות משפטי מול מס הכנסה או מע"מ , בעוד יש ברירה להימנע מכך, בעוד ניתן להגיע להסכם פשרה טוב בכותי מס הכנסה, זו בדר"כ טעות העלולה לעלות לאזרח מאוד ביוקר.

 
כנון להיות רשויות המס מורכבות מאנשי מקצוע מאוד איכותיים ומתוחכמים, כך שבדרך כלל דרישות המס המופקות על ידם, השומות, לא מצוצות מן העצבה ובפועל – בלמעלה מ -90% מהתיקים המגיעים לבית משפט, בתי המשפט מקבלים את עמדת רשות המס.
יתרה מזאת, למדינה יש גב רחב ויכולת לנהל מאבקים משפטים ממושכים ויקרים ללא כל קושי ובנסיבות בהן המדינה מפסידה, אין עסקינן ברעידת אדמה.
מאידך, התנהלות משפטית מול רשות המס בפני בית משפט המגיע לפס"ד סופי נגד אזרח עלולה להביא במצבים מסוימים לידי קריסתו הכלכלית. כמובן שכל מקרה לגופו.
כך יוצא שבחלק נכבד מהמקרים בהם יש מחלוקת עם מס הכנסה או מע"מ , נכון וראי לנסות לפתור הבעיה בהסכם מעולה לאזרח. הסכם שומה הרבה פעמים יותר טוב מניהול מאבק של שנים, אשר את סיומו בדר"כ קשה לצפות.
ההיגיון מלמד כי על האזרח הנמצא במחלוקת עם רשויות המס להתנהל בחוכמה. עליו להיות חכם , להבדיל מצודק, כך שהיה וניתן לנטרל את החשיפה בעלות נמוכה, אזי בדר"כ נכון לעשות זאת. שוב – כל מקרה לגופו. צריך לבצע הערכת סיכויים/סיכונים נכונה ובהישען ע"כ להתנהל.
מה שבטוח הוא כי התנהלות מול רשות המס וגיבוש הסכם טוב מחייבים התמחות ספציפית והבנה ממשית של החוק , של ההתנהלות ושל ההשלכות של כל הסכמה, אם בנוגע למס, אם בנוגע לרשויות מס אחרות, אם לעניין השלכות פליליות ואם לעניין השנים שיבואו לטובה בהמשך.
יתרה מזאת, לטובת השגת הסכם שומה, על רשות המס לדעת כי האזרח מיוצג ע"י פירמת עו"ד מומחית במס, כזו שתדע להפוך כל אבן ולטעון כל טענה חכמה כנגד הרשות, כך שהניצחון אינו מובטח גם לרשות ולכן – גם האינטרס שלה הוא לנסות ולהתפשר.
 
כאן בדיוק בא לידי יתרון משרדנו.
משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח שעבדו בתוך רשות המס, עו"ד שייצגו את רשויות המס , יועצי מס ועוד מקצוענים מומחים בדיני מס, היודעים כיצד המערכת עובדת, מה הם שיקולי המדינה ומה המקסימום שניתן לעשות ע"פ דין לטובת מענה מושלם עבורך.
אנו גם מכירים היטב את מערכת המשפט ובפועל מטפלים אנו בהצלחה ממש באין ספור תיקים המתנהלים בפני בית המשפט והלכה למעשה , לזכותנו שורה ארוכה של תקדימים וזכיות מהותיות, במסגרתם עמדת רשות המס נדחתה ועמדת לקוחות משרדנו היא זו שנתקבלה.
המשמעות כי שיש לנו את הידע, הכלים והניסיון לייצג אותך בפני רשויות המס, לגבש אסטרטגיה חכמה, עם או בלי רואה החשבון או יועץ המס שלך וסופו של יום לקדם עבורך הסכם עם רשויות המס אשר ינטרל את החשיפה בה הנך נתון.

אנו נדע להגיד לך מה המקסימום שניתן להגיע בהסכם עם רשות המס, להציג בפנייך יתרונות וחסרונות ולהחליט ביחד עמך האם נכון להגיע להסכם, האם יש "לחטוף" אותו או שעדיף לנקוט בהליכים נוספים לשם הפחתת המס הנדרש.
אנו נדע להגיע לך האם כדי לסיים את ההתנהלות מול מפקח המס ולחתום עמו על הסכם שומה, האם נכון להתנהל מול הרכז או האם כדי ליזום פגישה עם סגן פקיד השומה, פקיד השומה או מנהל מע"מ. בנסיבות המתאימות אנו גם נדע להחליט האם נכון לערב דרגים אחרים, האם כדי לפנות לרפרנט המקצועי, לרפרנט המשפטי, למחלקה הכלכלית של רשות המס, ללשכה המשפטית והאם נכון להודיע לרשות המס כי דרישתם אינה מקובלת.
 
הניסיון מלמד כי מעורבות שלנו מגדילה מהותית את הסיכוי לסיים את הפרשה בפשרה מושלמת עבורך הלקוח.
אנו יודעים לעשות כן במינימום עלות ומינימום נזק. אנו יודעים לעשות זאת בנועם,  בשקיפות ובזהירות כאשר אתה הוא הגורם היחיד שחשוב לנו ולכן אתה הוא היחיד שבסופו של יום תחליט האם לקבל את הפשרה שנביא לך או לא.
 
אני מזמין אותך לפגישה לא מחייבת במשרדנו.
נדון במחלוקת שלך עם רשויות המס, ננתח את סוגיות המס, נבחן יחד, על כוס קפה, את החלופות ובהישען על אלה נציע לך דרך פעולה.
 
לקביעת פגישה שאינה מחייבת, תתקשר עתה לעו"ד אלי דורון - 054-4251054
 
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

מיסוי חברות - חברה היא יחידת מס נפרדת

מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי; ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

ביום 25.2.2019 קיבל בית המשפט העליון את ערעורו של פקיד שומה למפעלים גדולים על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בעניינן של חברת רוזבאד נכסים (אירופה) בע"מ ורוזבאד נדל"ן בע"מ, וקבע כי בית המשפט סטה מעקרון היסוד שבדין הישראלי למיסוי חברות, שלפיו חברה היא יחידת מס נפרדת.

תשלום בגין שרות לתושב חוץ הכולל שרות לתושב ישראל מחויב בתשלום מע"מ מלא

מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); עו"ד (רו"ח) ד"ר שלמה נס; סטס קפיליוביץ, משפטן

עורך דין שלא שילם מע"מ על שירות שניתן לאם תושבת חוץ ולביתה שמוגדרת כתושבת ישראל בטענה כי השרות ניתן לתושבת חוץ בלבד, חויב ע"י בית המשפט בתשלום.

אופן תקיפת החלטת בנק לדווח לרשות המסים על חשבון זר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דורון פסו, עו"ד

הבנק מאיים לדווח על לדווח לרשויות המס על חשבון הבנק שבעלותכם מכיוון שאתם חשודים כאזרחים זרים? כך תפעלו...

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם