חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

מחלקת רגולציה וחקיקה

מחלקת רגולציה וחקיקה בניהולו של עו"ד גיל סלומון

סדר היום הציבורי בישראל עובר שינויים מהותיים עקב מאבקים פוליטיים שבאים לידי ביטוי בהקצאת משאבים, קידום חקיקה וטיפוח אג'נדות. במצב דברים שכזה חלים שינויים רבים בתקנות, חוקים והסדרות של הרגולטור. המוערבות של המדינה בתחומים שונים עברה שינויים מרחיקי לכת בשנים הארונות והרגולציה נמצאת במרכזה של העשייה השלטונית בעיצוב המדיניות הציבורית, ביישומה ובהערכתה.

משרדנו מבין את התהליכים הקיימים היום בשוק והחליט על הקמת מחלקה שתעניק ליווי וייעוץ אסטרטגי בתחום הרגולציה והחקיקה. המחלקה תלווה ותייעץ ללקוח, תסביר את משמעויות ההליכים, השפעות על הלקוח ותעקוב אחר ההתפתחויות הרלוונטיות בהליכי החקיקה ובהחלטות ממשלה. מטרתנו להתוות ללקוח אסטרטגית פעולה בהתמודדות  מול הרגולטור ולהוביל את הלקוח להישגים.

בראש המחלקה יעמוד עורך דין גיל סלומון שצבר ניסיון רב בליווי תהליכי חקיקה במשרד המשפטים, בכנסת וכיועץ שר המשפטים בוועדת השרים לענייני חקיקה. עו"ד גיל סלומון (43), רס"ן במילואים ובוגר היחידה לאבטחת אישים בשב"כ.

השכלה:

בעת שירותו בשב"כ למד במקביל לימודי מדע ומדינה ויחסים בינלאומיים באוניברסיטה הפתוחה. לאחר מכן עבר ללימודי משפטים במרכז הבינתחומי בהרצליה והתקבל להתמחות בפרקליטות הפלילית מחוז תל אביב - הוסמך כעורך דין בשנת 2003.

רקע תקשורתי:

סלומון שימש ככתב משפט של אתר החדשות Nrg, לאחר שנה מונה לתפקיד כתב המשפט הראשי של ערוץ 1. 
לימים החל להגיש את תכנית המשפט של ערוץ הכנסת ״דיון נוסף", עיסוק אותו עושה גם היום.

קריירה ציבורית וניהולית:

לאחר הסמכתו כעורך דין שימש כיועץ למנכ״ל משרד התיירות וניהל פרוייקט כלכלי יחודי של המשרד. בשנת 2008 עבר לעבוד כיועץ לשר המשפטים דניאל פרידמן - בתפקיד זה כיהן כשנה עד סיום כהונתו של פרידמן במרץ 2009. עם כניסתו של פרופסור יעקב נאמן לתפקיד שר המשפטים, בחר סלומון להישאר בתפקידו ונשאר שנה נוספת בלשכה.

סלומון הקים חברת יעוץ תקשורת ואסטרטגיה שהתמחתה במשברים משפטיים ובקמפיינים ציבוריים. בחודש ינואר 2014 בחרה בו ועדת המכרזים של לשכת עורכי הדין לשמש כמנכ״ל. תקופת כהונתו של סלומון בלשכת עורכי הדין נחשבת לתקופת בה עברה הלשכה בתקופה קצרה מהפכה של ממש. הלשכה עברה למבנה ניהול מודרני, נחתם הסכם קיבוצי עם עובדים, פותחה מערכת חדשנית של מחשוב ועוד...

בתפקידיו הבכירים במשרד המשפטים ובלשכת עורכי הדין, צבר עו"ד סלומון ניסיון רב בניהול משברים ובהכרות עם תהליכי הרגולציה בישראל, ניסיון אותו נשמח להעמיד לשירותכם בכל עת!     
* כתבה מתוך Themarker על הצטרפותו של עו"ד סלומון למשרדנו.

פרטים ליצירת קשר

© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס