מאת: צוות האתר


ייעוץ לישראלים שנדרשו על ידי מס הכנסה למלא טופס 5329

ישראלים רבים, להם אין תיק במס הכנסה, מקבלים ממס הכנסה דרישה למלא טופס 5329 - המקבל טופס זה חייב לקבל ייעוץ, נא לא למלא את הטופס לבד. לטופס זה השלכות משפטיות חשובות ולכן כל מילה הנכתבת בו חשובה, לכל מילה הנכתבת בו השלכות מס אזרחיות ופליליות ולכן משנה זהירות מתחייב.

 

הלכה למעשה, רשויות המס בישראל הוציאו ומוציאות דרישות למלא טופס 5329 וזאת לישראלים אשר מסיבה כזו או אחרת נקלטו במערך המחשבים של מס הכנסה כגורם המצריך בדיקה ספציפית, לרבות בחינה עניינית של המקרה שלו, בחינה לעניין הדיווחים שלו, בחינה לעניין חובתו לדווח על הכנסות וכו'.את הדרישות למלא טופס 5329 מוציאה רשות המס לישראלים אשר מסיבה כזו או אחרת, דבר מה בהתנהלות שלהם הדליקה במחשבי מס הכנסה ובמחלקת המודיעין של מס הכנסה "נורית אדומה" המלמדת על הצורך בבדיקה. אותה נורית אדומה ייתכן ונדלקה עקב מידע ספיציפי מאוד אשר הגיע לרשויות המס בנוגע להתנהלות לא חוקית ברורה של האזרח ויתכן שהנורית נדלקה עקב אינדיקציה לעבירת מס ו/או למחדל אחר אשר לגביו אין עדיין לרשויות המס מידע מוחלט אלא מידע כללי, כזה המצריך בדיקה נוספת, נתונים נוספים ואולי דיווחים ספציפיים.

 

כך יוצא שכל המקבל ממס הכנסה דרישה למלא טופס 5329 נמצא תחת זכוכית מגדלת של מס הכנסה, מה שאומר שהוא נמצא במצב המחייב במיידי בחינה משפטית-מקצועית של מעמדו ובחינה מקצועית של המצב המשפטי בו הוא מצוי והחשיפות בהן הוא נתון - הבדיקה חייבת להתבצע באמצעות עו"ד המתמחה בדיני מס.

 

כיצד אנו יכולים לסייע לך בעניין?

משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, מתמחה בטיפול בעניינים אלה. למשרדנו, אשר לו ניסיון של עשרות שנים של טיפול בבעיות מס, הידע והניסיון לטפל במצבים בהם ישראלי מקבל דרישה למלא טופס 5329 באופן מהיר, מקצועי ואמין מתוך מטרה להביא לידי פתרון יעיל וחוקי ללקוח. בכלל זה ימלא משרדנו את הטופס ביחד עם הלקוח וינקוט בשמו בפעולת מיידיות נדרשות, היה ונדרש, על מנת לנטרל כל חשיפה פלילית ו/או אזרחית ולנטרל בעיות פליליות העלולות להיווצר כתוצאה מההתנהלות של הלקוח ו/או לנטרל בעיות פליליות העלולות להיחשף כתוצאה מהדרישה של רשות המס מגורם ישראלי למלא את הטופס. למשרדנו ניסיון טיפול במאות תיקים בתחום ואנו משוכנעים שנדע לטפל גם בעניינך על הצד הטוב ביותר שניתן.

 

>> למידע נוסף בנושא ייעוץ מס מקצועי, לחצו כאן.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

האם מכירת קרקע לרשות מקרקעי ישראל מהווה הפקעה לצורכי מס?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

נעדכנכם, כי לאחרונה ניתן בבית המשפט לעניינים מנהליים מרכז-לוד פסק דין ו"ע 32465-05-18 ויטנר ואח' נ' מנהל מיסוי מקרקעין רחובות שעסק בשאלה האם מכירת קרקע לרשות מקרקעי ישראל מהווה הפקעה לצרכי מס הזכאית לשיעור מס מופחת בהתאם לחוק מיסוי מקרקעין.

החזרי מע"מ בגין חשבוניות שהוצאו ולא שולמו ע"י מקבל החשבונית/ מזמין העבודה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

על העוסק לשלם את המע"מ בגין העסקאות שביצע פחות המע"מ אותו הוא שילם בגין התשומות שלו .ההפרש חייב להיות משולם במועדו או שעלול הוא להימצא בחשיפה פלילית ובחשיפה אזרחית.

מס שבח מוטב על דירה שייעודה התכנוני אינו דירת מגורים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

ביום 19 בנובמבר 2019 ניתן פסק הדין 52894-03-17 שטיין ואח' נ' מדינת ישראל על ידי ועדת הערר לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג-1963 בעניין החלת מס שבח מוטב על דירה שלפי ייעודה התכנוני המקורי הוגדרה כמחסן, חדר הסקה, "גרז'" (מוסך).

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם