מאת:


בת"א 49083/05 דואני יוסף נ' אילמו עבודות שיש ואח' מפי כבוד השופטת יעל הניג, בבית המשפט המחוזי בת"א, שקבעה כי על המעסיקה לשלם פיצוי של מעל 600,00 ₪ לעובד בגין תאונת עבודה.

הרקע למקרה מערב נסיבות מיוחדות כאשר התובע הינו אלמן, ובתו היחידה בת ה-24 לוקה בנפשה ולעיתים נשלחת לאשפוז בכפייה. כמו כן, התובע, הגם שנפצע בעבר ונקבע לו נכות צמיתה בברכו, המשיך לעבוד על מנת לפרנס את עצמו ובתו, וכך הדבר גם במקרה הנדון.
לאחר שעבר שיקום ארוך וממושך של 3 שנים, שכלל שני ניתוחים לאחר שהראשון נכשל, ונקבעה לו נכות צמיתה בכתפו ע"י המוסד לביטוח לאומי, המשיך לעבוד מאחר והקצבה אינה מספיקה לפרנסתו שלו ושל בתו.

המעסיקה מצידה ניסתה להשית על התובע "אשם תורם" אך השופטת דחתה את טענתה וקבעה כי הנתבעת לא עמדה בנטל ההוכחה, באשר הוא מוטל עליה.

עובד שנפגע זכאי גם להפרשי השכר עובר לתאונה, כך שבמידה והעובד משתכר פחות ממה שהשתכר, הוא יקבל את ההפרש בין השכר הממוצע שלו לפני התאונה לבין השכר הממוצע שלו לאחר התאונה("שכר מופחת"). עליו להראות כי הגריעה מכושר השתכרותו נובעת עקב התאונה.
עושה רושם כי השופטת הנכבדה ייחסה לנסיבותיו האישיות של התובע משקל רב בפסיקתה, וזאת בראיה לעתיד כי יותר מחצי מהסכום שנפסק לטובתו, יקוזז לטובת תגמולי המוסד לביטוח לאומי שכבר שולמו במרוצת השנים לתובע.

קודם כל, יש לפנות למוסד לביטוח לאומי בכדי לקבל את מלוא הזכויות בגין תאונת העבודה. אם מדובר בתאונה שאירעה תוך כדי עבודה עקב רשלנות המעביד, ניתן להגיש תביעה נגד המעביד וחברת הביטוח שלו. חשוב לדעת כי כל סכום שאתם מקבלים מהמוסד לביטוח לאומי, מתקזז מסכומי הפיצויים אשר ייפסקו במסגרת התביעות שמוגשות נגד חברות הביטוח ו/או המעביד.

חובה ליידע את המעביד בנוגע לתאונה שנגרמה במהלך העבודה וכן לבקש מהמעביד טופס ב.ל. 250 אשר מהווה מעין הפנייה לטיפול רפואי. כמו-כן חשוב לזכור אילו עדי ראייה היו לאירוע ולשמור את פרטיהם המלאים.

ישנם מקרים בהם יטען המזיק או חברת הביטוח שלו, כי תאונת עבודה כלשהי קרתה בשל רשלנות בלעדית מצד הנפגע. במקרים כאלו, כאשר התאונה קרתה אך ורק בשל רשלנותו של הנפגע, לא יקבל הנפגע כל פיצוי על נזקיו. אולם על מנת שבית המשפט יכיר ברשלנותו של העובד כגורם לתאונה (רשלנות תורמת), על המזיק להוכיח את טענותיו בדבר הרשלנות.

להקפיד ולשמור היטב כל מסמך רפואי וכן כל קבלה בגין הוצאות שקשורות לתאונה והטיפולים בעקבותיה. להקפיד לקבל טיפול רפואי מסודר ולהתלונן על כל התסמינים שמהם אתם סובלים בעקבות התאונה.

מומלץ להגיש את המסמכים הנדרשים למוסד לביטוח לאומי בהקדם האפשרי, זאת על מנת לקצר את התהליכים.
חשוב מאוד כי להתייעץ עם עורך דין בשלב מוקדם לאחר התאונה, שכן להתנהגותכם לאחר האירוע עשויות להיות השלכות בעתיד.
תביעה לפיצוי בגין נזקי גוף בתאונת עבודה

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500, נייד: 054-4251054.

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

 

5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

נזקים על רקע לאומני / מלחמה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); שלומי פרץ, משפטן

משרדנו פתח מיד עם פרוץ האירועים האחרונים מוקד חירום לסיוע משפטי לעסקים ופרטיים אשר רכושם נפגע (נזק ישיר) ו/או אבדו רווחים עקב פעולות האיבה (נזק עקיף). משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון אשר ייצגו שנים רבות את מנהל מס רכוש/רשות המיסים טיפל ומטפל במאות תביעות מס רכוש משני צדי המתרס.

תאונות עבודה - תביעת מעביד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעו"ד המתמחים בתאונות עבודה וכן בכלכלנים ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות המס, כך שלנו הכלים לבנות את התביעה האופטימאלית ולהביא לתוצאה הטובה ביותר עבורך.

תביעת דיני נזיקין

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע לנתח המקרה, לסייע באיתור ראיות ולגבש אסטרטגיה משפטית אמיתית לטובת הגשת תביעת נזיקין ולפעול בכל המרץ לטובת אכיפת זכויתו של הנפגע - לחצו כאן לפרטים.

הוסף תגובה

זקוקים לעורך דין?

חייגו: 03-6109100 או השאירו פרטים