חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

תאונה ונכות מעבודה

תביעה להכרה בתאונת עבודה ונכות מעבודה

מהי פגיעה בעבודה? פגיעה בעבודה מוגדרת בחוק ביטוח לאומי [נוסח משולב], התשנ"א-1995 כתאונת עבודה או מחלת מקצוע, כאשר הגדרת חוק הביטוח הלאומי את המונח "תאונת עבודה" היא תאונה שאירעה תוך כדי ועקב העבודה גם אם היא ארעה בדרך מהבית לעבודה או מהעבודה לבית או בהפסקה מהעבודה.

תאונת עבודה הוא מאורע פיתאומי ואינו רצוני שלרוב יהיה שייך לגורם זר. המונח "מחלת מקצוע" מתייחס למחלה שנקבעה בחוק כמחלת מקצוע, המדובר ברשימה סגורה, והעובד חלה בה עקב עבודתו. ככלל, עובד שניזוק תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו, נראה אותו למעשה כנפגע תאונת עבודה. מחלת מקצוע הינה מחלה הנגרמת כתוצאה מעבודתו של העובד במקום עבודתו.

נציין כי כל עובד מבוטח מפני פגיעות גוף בגין תאונות עבודה במסגרת המוסד לביטוח לאומי ובמקרה שנפגע בתאונת עבודה או במחלת מקצוע, זכאי להנות מן הזכויות המוקנות שמקנה החוק לנפגעי עבודה ובהן בין היתר: דמי פגיעה לתקופת ההיעדרות מן העבודה (עד 90 יום), פיצוי או קצבת נכות בגין נכות שנגרמה לעובד, קצבת תלויים לשאיריו של עובד שמת עקב פגיעה בעבודה. בנוסף לכך, קיימים מקרים בהם נראה תאונה כתאונת עבודה, זאת לפי סעיף 80 לחוק הביטוח הלאומי.

תביעה מול הביטוח הלאומי

ניהול תביעה מול הביטוח הלאומי דורש בקיאות ומיומנות משפטית. משרדנו ליווה את לקוחותיו לאורך השנים בייצוג בועדות רפואיות וערכאות משפטיות שונות החל מועדת נכים וכלה בערכאות הערעור השונות ובכלל זה בית הדין לעבודה.

למשרדנו קשר רציף עם רופאים מייעצים בתחומים שונים אשר עובדים עמנו יד ביד לטובת ייעוץ רפואי מקצועי מיטבי עבור הלקוח. משרדנו יודע להעניק לך את הליווי המשפטי והרפואי המלא מראשית הדרך ועד להכרה המיוחלת בתאונת העבודה וקבלת הזכאות לדרגת הנכות המיטבית לכל לקוח ולקוח.

משרדנו מייצג בין היתר במקרים הבאים:

>> תאונות דרכים בדרך לעבודה או ממנה.

>> אירועי לב ואירועים מוחיים במהלך ועקב עבודה.

>> פציעה / חבלה בעבודה.

>> נזקי חשיפה לרעש.

>> נזקי חשיפה לחומרים מסוכנים.

התקשר אלינו עתה ותן לנו את הזכות לטפל בעניינך!
תתקשר לעו"ד אלי דורון: 054-4251054

שירותי המשרד

© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס