חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

תביעות נכות כללית

קצבת נכות משולמת למי שעקב נכותו נקבע שאינו מסוגל לעבוד או יכולתו להשתכר פחתה לפחות בחמישים אחוזים. התנאים לקבלת קצבת נכות כללית, במצטבר:

>> אם אתה תושב ישראל מעל גיל 18 ועדיין לא הגעת לגיל פרישה.
>> הכנסתך כשכיר או כעצמאי נמוכה מ-60% מהשכר הממוצע או מ-45% מהשכר הממוצע.
>> רופא מטעם הביטוח הלאומי קבע לך נכות רפואית בשיעור של 60% לפחות (או בשיעור של 40% לפחות, אם לאחד הליקויים שלך נקבעה נכות רפואית בשיעור של 25% לפחות).
>> נקבע שעקב נכותך אינך מסוגל לעבוד או יכולתך להשתכר פחתה לפחות ב-50% ונקבעה לך דרגת אי כושר באחד מהשיעורים: 60%, 65%, 74% או 100 אחוזים.
>> הוועדה הרפואית קובעת את אחוזי הנכות שלך לפי רשימת המבחנים הרפואיים שבתקנות הביטוח הלאומי - ברשימה זו מופיע אחוז נכות מוגדר לכל ליקוי רפואי.

הליך הגשת הבקשה הינו פשוט יחסית ובמהלכו נדרש למלא טופס בשם "תביעה לקצבת נכות כללית ובקשה להענקה מטעמי צדק" ולהגישו למוסד לביטוח לאומי (את הטופס ניתן להוריד ממאגר הטפסים של אתר הביטוח הלאומי). יחד עם זאת יש צורך בבקיאות משפטית ורפואית כאחד על מנת להגיע אל התוצאה הרצויה.

כיצד נוכל לסייע לך בנושא?

כאמור, ניהול תביעה מעין זו לנכות כללית דורש בקיאות ומיומנות משפטית. משרדנו מלווה את לקוחותיו לאורך השנים תביעות מסוג זה בייצוג בועדות רפואיות, וערכאות משפטיות שונות. למשרדנו קשר רציף עם רופאים מייעצים בתחומים שונים אשר עובדים עמנו יד ביד לטובת ייעוץ רפואי מקצועי מיטבי עבור הלקוח. משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס ומשרד המשפטים, יודע להעניק לך את הליווי המשפטי והרפואי המלא מראשית הדרך ועד להכרה בנכות כללית בדרגה אשר תזכה אותך בגימלה.


התקשר אלינו עתה ותן לנו את הזכות לטפל בעניינך! 
התקשר לעו"ד אלי דורון: 054-4251054

שירותי המשרד

© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס