חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

תביעת פטור מס לנכים

תביעות פטור ממס הכנסה לנכים

היה והינך חולה או פגוע, פיזית או נפשית, המדינה במקרים רבים מקנה לך פטור ממס הכנסה מלא בגין ההכנסות שלך. מחובתך לפעול במיידי על מנת לקבל את ההטבה - עצם עבודתך וייצור הכנסה למרות מגבלתך היא ברכה המעידה על נחישותך.

בנסיבות הללו אתה לא אמור לשלם מס, כל שנדרש זה לבקש את הפטור - אם זמני ואם קבוע, אם בגין מחלת הסרטן, אם בגין בעיות לב, אם בשל בעיות רפואיות אחרות, פיזיות או נפשיות. זו לא בושה, זו חובה שלך כלפי עצמך לדרוש ולקבל את הפטור ואת המס ששילמת ביתר בשנים האחרונות שלא לצורך. משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס ידע לקדם עניינך בהצלחה רבה.

פקודת מס הכנסה מאפשרת לעיוור ונכה לקבל פטור ממס על הכנסותיהם. הפטור יינתן על הכנסות הנכה/עיוור מיגיעה אישית, היינו מהכנסתם מעבודה ואף במקרים מסוימים על הכנסות פאסיביות שלא מיגיעה אישית כגון משכורת או הכנסה מעסק. בהתאם לסעיף 9(5) לפקודה, הפטור יחול על הכנסותיהם של עיוור או של נכה בשיעור של 100% באופן גורף.

כך למשל חולי סרטן, אשר מקבלים טיפול אקטיבי למחלה יוכרו כנכה בשיעור 100% באופן אוטומטי למשך שנה ומי שעבר אוטם שריר לב יוכר אוטומטית כנכה 100% למשך שלושה חודשים ולאחר מכן למשך שלושה חודשים נוספים בידה ועמד בתנאים מסוימים. כמו כן, נכה בשיעור של למעלה מ-89% נכות אשר קביעת שיעור הנכות נובעת מחישוב מיוחד של הליקוי באיברים שונים ואלמלא החישוב המיוחד, הייתה נקבעת נכות של 100% יהא גם הוא זכאי לפטור (הפטור חל על נכות רפואית בלבד ולא על נכות תפקודית).

הפטור יינתן על הכנסה שנתית מיגיעה אישית בגובה 606,000 ₪ (נכון לשנת מס 2017) לאדם אשר נקבעה לו נכות לתקופה של 365 ימים או יותר. במידה ונקבעה נכות לתקופה של 185 ימים ועד 365 ימים, יוענק הפטור על הכנסה שנתית עד לגובה של 72,720₪ בלבד (נכון לשנת 2017).

קביעת הנכות הרפואית

קביעת הנכות הרפואית ושיעורה יכולים להיקבע על ידי ועדה רפואית של ביטוח לאומי או על ידי וועדה רפואית שתקבע את הנכות על-פי אחד החוקים המפורטים בפקודה. הליך הגשת הבקשה מצריך מילואי טופס בשם "בקשה לפטור ממס" (טופס 1516) ולהגישו למוסד לביטוח לאומי (את הטופס ניתן להוריד ממאגר הטפסים של אתר רשות המיסים). יחד עם זאת יש צורך בבקיאות משפטית ורפואית כאחד על מנת להגיע אל התוצאה הרצויה.

נכה אשר לא ביקש פטור ממס במועד בו קיבל אישור על נכותו, רשאי מכוח סעיף 160 לפקודה, לבקש פטור רטרואקטיבי, במסגרת חלון הזמן של 6 השנים מיום הגשת דו"ח שומה. "מרוץ 6 השנים לאחור" מתחיל להימנות מתום שנת המס של מועד פניית הנישום הראשונה לוועדה הרפואית לצורך קביעת שיעור נכותו.

כיצד אנחנו יכולים לסייע בנושא?

כאמור, ניהול תביעה מעין זו לפטור ממס הכנסה דורש בקיאות ומיומנות משפטית. משרדנו מלווה את לקוחותיו לאורך השנים תביעות מסוג זה בייצוג בוועדות רפואיות, וערכאות משפטיות שונות.

למשרדנו קשר רציף עם רופאים מייעצים בתחומים שונים אשר עובדים עמנו יד ביד לטובת ייעוץ רפואי מקצועי מיטבי עבור הלקוח. משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, יודע להעניק לך את הליווי המשפטי והרפואי המלא מראשית הדרך ועד להכרה המיוחלת בפטור ממס הכנסה.


התקשר אליי במיידי ונקדם עניינך!
עו"ד אלי דורון: 054-4251054

שירותי המשרד

© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס