תביעת רשלנות רפואית עקב פגם גנטי בילוד ו/או פגם גנטי אחר
 
הרפואה והאבחון הגנטי מתקדמים בקצב מהיר ביותר - יותר ויותר ממצאים ובדיקות גנטיות יוצאות לשוק ויותר ויותר בדיקות גנטיות משמשות היום את הרפואה, לטובת איתור מחלות ומגבלות גנטיות.
 
יותר ויותר מומחים גנטיים נכנסים לפעילות, יותר מעבדות בתחום מוקמות ותעשייה שלמה המתיימרת למכור שירותים בתחום האבחון הגנטי מוכרות את שירותם לקהל הרחב, אם כחלק מסך הבריאות ואם מחוצה לא, אם ביוזמת רופא מטפל ואם על דעת ההורה המבקש להבטיח תקינות גנטית. אבחונים אלה, מטבע הדברים, עוזרים להורה לדעת על מצב הילוד, על מחלות גנטיות ועל בעיות גנטיות אחרות אשר הילוד עלול לסבול מהן.
בדיקות מעבדה אלו מאפשרות, לא אחת, ללמוד על החשיפה ו/או הסבירות לבעיה גנטית. את הבדיקות הגנטיות והממצאים ניתן לקבל, לפעמים - בטרם נקלט ההיריון  ולפעמים, לאחר קליטתו – בדרך של בדיקת מי שפיר, דם עוברי ובדיקות אחרות. מטבע הדברים, ממצאים אלה קריטיים ועל ההורים לדעת על דבר קיומן ועל חשיבותן, מוקדם ככול שניתן וזאת על מנת שהם יוכלו לקבל את ההחלטות הנכונות, אם באשר לכניסה או אי כניסה להריון, אם באשר לטיפול או השבחה גנטית כזו אחרת, אם באשר להמשך או אי המשך ההיריון ואם לטובת נקיטת הליך חוקי של הפסק הריון.
יחד עם זאת ולמרות החשיבות המכרעת שיש לייחס לבדיקות גנטיות אלה ולמרות הנזקים העלולים להיווצר עקב אי הקפדה על האמור, במבחן התוצאה, יוצא לא אחת, כי הצוות הרפואי ו/או המומחים הגנטיים ו/או צוות המעבדה שגה ו/או התרשל - במובן זה שהוא לא אמר למטופל כי יש בנמצא אפשרות לבצע בדיקה גנטית ו/או כתוצאה מכך שהבדיקות שבוצעו לא היו נכונות ו/או מתאימות ו/או שממצאי הבדיקות היו שגויות ו/או שממצאי הבדיקות הגנטיות לא נותחו בצורה נכונה ו/או שהבעיה לא הובחנה למרות שניתן היה להבחן אותה.
מחדל מסוג זה מסב, בסופו של יום, נזק לילוד הנולד פגוע גנטית ו/או להוריו של הילוד ו/או לאחרים הנוגעים בדבר ומכניס הוא את אלה למצב בו הם נדרשים לממן את העלויות הנובעות כתוצאה מאותו מחדל, לדאוג לטיפולים רפואיים, למכשור ועוד, מה שניתן לתבוע במסגרת בית המשפט.

 
כיצד אנו יכולים לסייע במקרים אלו?
למשרדנו, המורכב מעו"ד, חלקם יוצאי משרד המשפטים, הידע והניסיון בטיפול במאות תיקי רשלנות, כך שיש לנו את הידע והיכולת לתן לך את המענה המשפטי הנדרש ולתבוע בשמך ו/או בשם הילד את אותם הגורמים ו/או הרופאים ו/או המעבדות ו/או המומחים הגנטיים אשר התרשלו והותירו אותך ואת הילוד במצב בו הוא נמצא עתה.
משרדנו, המעסיק שורה של רו"ח וכלכלנים, ידע לפעול ע"ס חוות דעת מקצועיות, במקצועיות, במהירות וביעילות, לטובת הוכחת הרשלנות ולטובת הערכת הנזקים הכספים הכבדים שנגרמו עקב אותה רשלנות. על סמך כל אלה ידע משרדנו לתבוע בשמך, להוכיח את הרשלנות ולתבוע את הנזק שנגרם. 
 
התקשר אלינו עתה ואנו נפעל במיידי לטובת אכיפת החוק, שמירה על זכויותיך ותביעת פיצוי מרבי בגין העוול שנגרם.

זקוקים לסיוע וייצוג של עורך דין וכלכלן מומחה ומנוסה בתחום? צרו עמנו קשר ותקבלו טיפול מהיר ומקצועי בהקדם!
עו"ד אלי דורון נייד: 
054-4251054

 

 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.


מידע מקצועי

אובדן כושר עבודה

במשרדנו מחלקת דיני ביטוח ונזיקין גדולה בה מועסקים עו"ד אשר להם גם הכשרת וותק של שנים כסוכני ביטוח - אנו נדע ללוות אותך בין האותיות הקטנות של הפוליסה ועד קבלת הגימלה שמגיעה לך.

מוסך יפצה לקוחה בגין נזק גוף שנגרם בעת טיפול ברכבה

תובעת קיבלה פיצוי בסך 525,000 ₪ בגין נזקי גוף שנגרמו לה בעת ביקורה במוסך בעיר בדרום הארץ שהפר את חובת האחריות כלפיה כמי שביקרה בשטחו וכי הוא התרשל עת לא שמר על כללי הבטיחות במקום.

תביעות לגימלת ביטוח סיעוד

משרדנו מלווה את לקוחותיו לאורך השנים בייצוג בבדיקות רפואיות מטעם חברות הביטוח וערכאות משפטיות שונות ובכלל זה בערכאות הערעור - לחצו כאן לפרטים המלאים.

ייצוג מול המוסד לביטוח לאומי

ההתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי היא לא קלה, התנהלות המחייבת התמקצעות ומקצוענות, שכן החוק בנושא מורכב, בנוי מהרבה תיקוני ושינויי חוק, כך שרק מי שבקיא ממש בהוראות החוק, באופן ההתנהלות המוסד, בוועדות הקיימות בתחום וכו' - ידע להביא את התוצאה הרצויה.

קצבת אזרח ותיק (קצבת זקנה) למי שעזב את ישראל וחי בחו"ל

אדם שעזב את ישראל וחי בחו"ל ימשיך לקבל את קצבת הזקנה למשך שלושה חודשים נוספים ובתנאים מסוימים ימשיך לקבל הקצבה מעבר לתקופה זו כמפורט להלן.

קצבת הבטחת הכנסה

המוסד לביטוח לאומי ביישומו את חוק הבטחת הכנסה התשמ"א-1980, מכיר באפשרות להעניק קצבת השלמת הכנסה עבור מבוטחים שהכנסתם מזערית/ מינימלית דיה, ואו שאין בידם כלל מקור לפרנסה.

קצבת תלויים - ביטוח לאומי

קצבת תלויים משולמת לאלמנה כאשר בעלה נפטר כתוצאה מארוע בעבודה שהוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי, להבדיל מגמלת שאירים לה זכאית כל אלמנה שבעלה נפטר, תהא הסיבה אשר תהא. לרוב, קצבת התלויים תהא גבוהה באופן משמעותי מגמלת השאירים, הואיל וקצבת התלויים משולמת כאחוז ממשכורתו של הבעל שנפטר ומהווה פונקציה של השכר שהשתכר הנפטר, בעוד קיצבת השארים קבועה על פי פרמטרים הקבועים בחוק.

ביטול ועדות הנכות בביטוח הלאומי – העת לרפורמה?

אנשים רבים ברחבי מדינת ישראל מוצאים עצמם סובלים מבעיות רפואיות כאלה ואחרות אשר בגינן נמצאים הם בהליך להכרה בזכותם כנכה בביטוח הלאומי ומחכים לוועדה רפואית אשר תקבע את אחוזי נכותם.

זכאות לגמלת ניידות מביטוח לאומי

ילדים ומבוגרים הסובלים מליקוי ברגליים המגביל אותם בניידות עשויים להיות זכאים לגמלת ניידות מהמוסד לביטוח לאומי. רוב ההטבות ניתנות לבעל הרכב אולם ישנן הטבות גם למי שאינו בעל הרכב והינו מורשה נהיגה. מורשה נהיגה הינו קרוב משפחה או מטפל המתגורר עם המוגבל בניידות אשר הורשה ע"י המוסד לביטוח לאומי לנהוג ברכבו של המוגבל בניידות.

וועדה רפואית בביטוח הלאומי - כיצד להתכונן ומאילו מוקשים יש להיזהר?

אנשים רבים מוצאים עצמם סובלים מבעיות רפואיות כאלה ואחרות. על-מנת לדאוג לרווחתם הקימה מדינת ישראל את הביטוח הלאומי. הביטוח הלאומי פועל כשם שביטוח פרטי פועל, אלא שבניגוד לביטוח פרטי, את דמי הביטוח הלאומי אזרחי המדינה מחויבים לשלם.

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם