חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

תביעות בשל פגם גנטי

תביעת רשלנות רפואית עקב פגם גנטי בילוד ו/או פגם גנטי אחר

הרפואה והאבחון הגנטי מתקדמים בקצב מהיר ביותר - יותר ויותר ממצאים ובדיקות גנטיות יוצאות לשוק ויותר ויותר בדיקות גנטיות משמשות היום את הרפואה, לטובת איתור מחלות ומגבלות גנטיות.

יותר ויותר מומחים גנטיים נכנסים לפעילות, יותר מעבדות בתחום מוקמות ותעשייה שלמה המתיימרת למכור שירותים בתחום האבחון הגנטי מוכרות את שירותם לקהל הרחב, אם כחלק מסך הבריאות ואם מחוצה לא, אם ביוזמת רופא מטפל ואם על דעת ההורה המבקש להבטיח תקינות גנטית. אבחונים אלה, מטבע הדברים, עוזרים להורה לדעת על מצב הילוד, על מחלות גנטיות ועל בעיות גנטיות אחרות אשר הילוד עלול לסבול מהן.

בדיקות מעבדה אלו מאפשרות, לא אחת, ללמוד על החשיפה ו/או הסבירות לבעיה גנטית. את הבדיקות הגנטיות והממצאים ניתן לקבל, לפעמים - בטרם נקלט ההיריון  ולפעמים, לאחר קליטתו – בדרך של בדיקת מי שפיר, דם עוברי ובדיקות אחרות. מטבע הדברים, ממצאים אלה קריטיים ועל ההורים לדעת על דבר קיומן ועל חשיבותן, מוקדם ככול שניתן וזאת על מנת שהם יוכלו לקבל את ההחלטות הנכונות, אם באשר לכניסה או אי כניסה להריון, אם באשר לטיפול או השבחה גנטית כזו אחרת, אם באשר להמשך או אי המשך ההיריון ואם לטובת נקיטת הליך חוקי של הפסק הריון.

יחד עם זאת ולמרות החשיבות המכרעת שיש לייחס לבדיקות גנטיות אלה ולמרות הנזקים העלולים להיווצר עקב אי הקפדה על האמור, במבחן התוצאה, יוצא לא אחת, כי הצוות הרפואי ו/או המומחים הגנטיים ו/או צוות המעבדה שגה ו/או התרשל - במובן זה שהוא לא אמר למטופל כי יש בנמצא אפשרות לבצע בדיקה גנטית ו/או כתוצאה מכך שהבדיקות שבוצעו לא היו נכונות ו/או מתאימות ו/או שממצאי הבדיקות היו שגויות ו/או שממצאי הבדיקות הגנטיות לא נותחו בצורה נכונה ו/או שהבעיה לא הובחנה למרות שניתן היה להבחן אותה.

מחדל מסוג זה מסב, בסופו של יום, נזק לילוד הנולד פגוע גנטית ו/או להוריו של הילוד ו/או לאחרים הנוגעים בדבר ומכניס הוא את אלה למצב בו הם נדרשים לממן את העלויות הנובעות כתוצאה מאותו מחדל, לדאוג לטיפולים רפואיים, למכשור ועוד, מה שניתן לתבוע במסגרת בית המשפט.

כיצד אנו יכולים לסייע במקרים אלו?

למשרדנו, המורכב מעו"ד, חלקם יוצאי משרד המשפטים, הידע והניסיון בטיפול במאות תיקי רשלנות, כך שיש לנו את הידע והיכולת לתן לך את המענה המשפטי הנדרש ולתבוע בשמך ו/או בשם הילד את אותם הגורמים ו/או הרופאים ו/או המעבדות ו/או המומחים הגנטיים אשר התרשלו והותירו אותך ואת הילוד במצב בו הוא נמצא עתה.

משרדנו, המעסיק שורה של רו"ח וכלכלנים, ידע לפעול ע"ס חוות דעת מקצועיות, במקצועיות, במהירות וביעילות, לטובת הוכחת הרשלנות ולטובת הערכת הנזקים הכספים הכבדים שנגרמו עקב אותה רשלנות. על סמך כל אלה ידע משרדנו לתבוע בשמך, להוכיח את הרשלנות ולתבוע את הנזק שנגרם. 

התקשר אלינו עתה ואנו נפעל במיידי לטובת אכיפת החוק,
שמירה על זכויותיך ותביעת פיצוי מרבי בגין העוול שנגרם.
בנייד : 054-4251054 (אלי דורון)    

שירותי המשרד

© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס