חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

ייעוץ מס בין-לאומי

למשרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח, חלקם יוצאי רשויות מס, התמחות ייחודית בכל הקשור במיסוי בין-לאומי.
בקיאות זו נדרשת לטובת מתן מענה לישראלים רבים הפעילים מחוץ לגבולות מדינת ישראל, במגוון רחב של נושאים.

נכון להיום שיטת המס בישראל היא כזו שישראלי אשר מרכז חייו בישראל, חייב לדווח ולשלם מס בגין מלא ההכנסות אותן הוא מפיק בישראל ומחוצה לה. יחד עם זאת, החוק מאפשר לאותו ישראלי, גם אם הוא מתגורר דרך קבע בישראל, להקים מערך בין-לאומי, אשר יפיק הכנסות מחוץ לישראל, אשר בגינם לא יידרש כל תשלום מס בישראל. כלומר, החוק מאפשר לישראלים להקים מבנה חברות בינלאומיות, בעל תוכן ובעל מהות כלכלית ועסקית של ממש, אשר יתנהל מחוץ לגבולות המדינה ויפיק הכנסות אשר בגינן לא יידרשו הבעלים הישראלים של אותו מבנה לשלם מס בישראל. החוק בישראל מאפשר לאנשי עסקים ישראליים, כל עוד הם מתנהלים בשקיפות ועל סמך היגיון עסקי וכלכלי, להקים חברות בחו"ל עם פעילות וחשבונות בנק בחו"ל, כל עוד אותה פעילות אכן מתנהלת מחוץ לגבולות המדינה תהא היא פטורה ממס בישראל.

כמובן, שאותן חברות בין-לאומיות, המנוהלות מחוץ לישראל, יהיו כפופות למס במדינה ממנה הן מתנהלות ו/או התאגדו, כך שאם המס באותן מדינות הוא זהה לזה שבישראל ו/או גבוה ממנה, אזי לא יוקנה לבעלים הישראלי כל יתרון מס. כאן למעשה נכנסת לתמונה בקיאותו של מתכנן המס הבין-לאומי, בקיאותו של מתכנן המבנה ובעניין זה יודגש כי, כל עוד יש בנמצא טעם כלכלי ומסחרי להקים חברות בחו"ל, לטובת התנהלות ופעילות בחו"ל, רשאי הבעלים של אותה פעילות, גם אם הוא תושב מדינת ישראל, לפנות לעו"ד שהינו בעל בקיאות בתחום המס הבין-לאומי ולגבש עבור עצמו ופעילותו מבנה בין-לאומי, שמחד – יתן מענה לצרכים המסחריים שלו ומאידך – יהיה חסכוני מבחינת מס. אין כל פסול בלתכנן את ההתנהלות נכונה, כל עוד ההתנהלות היא בהתאם להוראות החוק ותוך שמירה על עקרונות של שקיפות.

כיצד אנו יכולים לסייע לך?

משרדנו, המתמחה מזה עשרות שנים בדיני מיסוי בינלאומי, ידע לבנות עבור הלקוח מבנה מס בין-לאומי אשר יקנה לו יתרון במובן זה, שהחברות אשר יפיקו את ההכנסה וינהלו את הפעילות ימצאו במדינות בהן שיעור המס הוא נמוך ואולי גם אפסי וזאת כל עוד התנאים המסחריים מאפשרים ללקוח להתנהל בהתאם להנחיות ולכללים הנדרשים.

בכל מקרה בו נדרש משרדנו לתכנן עבור הלקוח את תכנון המס הבין-לאומי, המשרד יסתכל תחילה על המיזם ועל מה שהלקוח מבקש להקים ברמה הבין-לאומית ורק לאחר שנלמד את העסק, נבין את הפעילות ואת יכולת הניהול והאחריות של הלקוח – נוכל לייעץ לו על המבנה המתאים לצרכים המסחריים שלו. במסגרת זו נבקש להבין מה בדיוק המיזם אמור להפיק, האם מדובר במתן שירות או בממכר, היכן השירות או הממכר אמור להתבצע, האם יש בנמצא ספקים והיכן אלה נמצאים, האם והיכן נמצאים הלקוחות הפוטנציאלים האמורים לשלם בגין השירות או הממכר, האם מעורבות במיזם יותר ממדינה, האם והיכן המנגנון לניהול אותה פעילות נמצא ועוד.

בהישען על כל הפרמטרים האמורים נדע לייעץ ללקוח על הקמה של מבנה מס בין-לאומי אשר מחד, יענה על הצרכים העסקיים שלו ועל האילוצים המתחייבים ומאידך – נדע לבנות אותו  בצורה שתקנה ללקוח מקסימום יתרון מס. לטובת האמור, נדע להסתמך גם על אמנות למניעת כפל מס, שהם הסכמים בין מדינות בתחום המס, הכול על מנת לאפשר התנהלות נוחה ותקינה עם מינימום קשיים בכל הקשור להתנהלות הצפויה. יתרה מזאת, במסגרת התנהלותנו זו, נדע לחבר את הלקוח לבנקים בין-לאומיים מתאימים, אשר ידעו לתת ללקוח מענה בנקאי שוטף, חוקי ומסודר.

אנו לרשותך מסביב לעולם

בנוסף על האמור, נוסיף כי למשרדנו סניף במדינת קפריסין, באמצעותו מסוגלים אנו לתת ללקוח מענה הקשור בהקמה של חברות בחו"ל, עריכת הנה"ח לאותן חברות זרות וביצוע כל פעולה מתחייבת לטובת הבטחת התנהלות מסודרת, חוקית ושקופה. בנוסף, למשרדנו סניף ברומניה, בו נשתמש בנסיבות בהן יש בנמצא פעילות במזרח אירופה. משרדנו שברומניה יודע לתן ללקוחות מענה בכל הקשור להתנהלות בין-לאומית ולהבטיח הצלחה מסחרית ואחרת בטריטוריה.

מעבר לאמור, למשרדנו שותפות עם משרד אמריקאי הממוקם בניו יורק, בו נוכל להשתמש לטובת קידום מיזמים על אדמת ארה"ב. במשרדנו שבארה"ב מועסקים עו"ד מסחריים, להם בקיאות במגוון תחומים ומשרדנו שבישראל ידע להפעיל את עוה"ד האמריקאים לטובת קידום עסקאות על אדמת ארה"ב, ניהול מאבקים משפטים ועוד. באמצעות המשרד האמריקאי יודעים אנו הן לתת מענה לישראלים המבקשים להיות פעילים בארה"ב והן לישראלים החיים בארה"ב המבקשים סיוע משפטי הנוגע בישראל. שני הסניפים, הישראלי והאמריקאי פועלים בסנכרון, הכול לטובת מתן חבילת שירות אינטימית ואיכותית ללקוח המשרד.

נוסיף, כי למשרדנו נציג ביבשת השחורה – אפריקה – אשר מסייע למשרד לתן מענה ללקוחות המבקשים לחדרו לאפריקה, אם לטובת הקמת עסק חדש באפריקה, אם לטובת הפצת תוצרת באפריקה ואם לטובת כל פעילות אחרות הנוגעת ביבשת השחורה. נציגנו שבאפריקה ידע לבצע עבור הלקוח הישראלי בדיקות כדאיות כלכליות, בטרם זה יחליט האם להיכנס למיזם כזה או אחר במדינת אפריקה ובנוסף, ידע הוא, בכפוף לאישור הלקוח – להקים עבור הלקוח  את המיזם על אדמת אפריקה, לרבות הקמת חברות, איתור עובדים, פיתוח עסקי, בנקאות מקומית וכל שנדרש לטובת תכנון מס והתנהלות בין לאומית חוקית ופורייה במדינות אפריקה השונות. נציגנו שבאפריקה יכולים, בנוסף, לשמש כזרוע ארוכה עבור עסק ישראלי ו/או כנציגות, לטובת קידום מכירות באפריקה ו/או לטובת כל פעולה נדרשת אחרת. כמובן, שכל פעולה כזו תגובה בליווי משפטי מישראל לטובת הבטחת התנהלות חוקית, שקופה ומסודרת.

ואם לא די בכך, הרי שלמשרדנו נציג על אדמת הונגריה. נציגנו שבהונגריה ידע לקדם עבור הלקוח הישראלי פעילות בהונגריה ובכלל זה, לאתר נדל"ן בהונגריה, לרכוש נדל"ן בהונגריה ולהקים כל מערך עסקי על אדמת הונגריה, הכול בטיב ובאיכות המתיישב עם המקובל במשרדנו. לנציגנו שבהונגריה ניסיון רב בניהול עסקים, בייסוד פעילות ועוד, כך ששכל ישראלי המבקש לחדור למדינת הונגריה ולהקים בה פעילות – ימצא כי נציגנו מסוגל לתן לו מעשה מושלם.

מענה נרחב, כולל ואיכותי

יוצא כי למחלקת המס הבין-לאומי של משרדנו ולעוה"ד במשרד המתמחים בדיני מס בין-לאומי, היכולת לתת ללקוחות החפצים בכך מענה כולל, המשלב מהלכים עסקים עם תכנון מס ושירות משפטי איכותי. כלומר משרדנו ידע הן לתכנן עבור הלקוח את הנדרש לטובת הבטחת התנהלות בין-לאומית איכותית ובמקביל ידע משרדנו להקים ללקוח את מבנה החברות הבין-לאומיות הנדרש וכן לערוך את כל ההסכמים הנדרשים לטובת הבטחת התנהלות מסחרית בין-לאומית תקינה ובסופו של יום, גם להמציא ללקוח חוות דעת בתחום המס הבין-לאומי המתיישבת עם החוק וההיגיון המסחרי.

במסגרת ההתנהלות הבין לאומית של משרדנו ובמסגרת ייעוץ המס הבין-לאומי אותו נותן משרדנו, הקמנו עבור לקוחות המשרד אין ספור מבנים בין-לאומים, אשר כללו – הקמת רשת בתי קפה במזרח אירופה, הקמת אתרי אינטרנט בין-לאומיים, הקמת מיזמים של אנרגיה סולארית באירופה, רכישת נדל"ן בברלין, הקמת מפעלים בחו"ל, הקמת חוות חקלאיות באפריקה, יזמות נדל"ן בארה"ב, רכישת מכרה זהב באפריקה, רכישת נדל"ן מניב בספרד, הקמת חברות מסחריות ברומניה, הקמת מערך שיווק בין לאומי שמרכזו בהונג-קונג  המפיץ סחורות לעשרות מדינות בעולם ועוד ועוד.  

נוסיף, כי על פי דיני המדינה, ישראלי הפועל בחו"ל על סמך חוות דעת מפורטת והגיונית, אשר נערכה על ידי עו"ד המתמחה בדיני מס בין-לאומי, יהיה נקי מכל חשד לכוונה פלילית. לשון אחר – חוות דעת מהווה עבור הלקוח הגנה מפני טענות פליליות וכל עוד הוא יפעל בהתאם לחוות הדעת אותה הוא יקבל ממשרדנו, לא ניתן יהיה לייחס לו מרכיב של כוונה פלילית. כמובן שבמסגרת חוות הדעת נסביר ללקוח על מה עליו לדווח בישראל ועל מה יש לשלם מס בישראל. כל עוד הלקוח יפעל בהתאם לנכתב בחוות הדעת יהא הוא מוגן ולא ניתן יהיה לייחס לו התנהלות בלתי ראויה.

התקשר אלינו עתה ותן לנו את הזכות להקים עבורך את המבנה הנדרש, 
בנייד: 054-4251054  
 

שירותי המשרד

© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס