חיפוש
סניף מרכז: 03-6109100
סניף חיפה והצפון: 04-8147500
חיפוש
רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

הליכי פשיטת רגל

ניהול הליכי פשיטת רגל ובקשות לפש"ר

למשרדנו, המורכב מעו"ד, כלכלנים ורואי חשבון הבקיאות הייחודית בכל הקשור בניהול הליכי פשיטת רגל (להלן – פש"ר), הנפתחים על ידי חייב ו/או נושים.
 
הליכי פש"ר הינם הליכים הנפתחים אם על ידי החייב עצמו ואם על ידי הנושים. ההליך יפתח על ידי החייב עצמו בנסיבות בהן החייב מגיע למצב בו מסיבות כאלה או אחרות אין באפשרותו לפרוע את חובו לכלל הנושים. במקרים מסוג זה, נכון יהיה מצדו לפתוח בהליך של פש"ר וזאת במטרה להגיע תוך פרק זמן קצר להפטר – משמע – להגיע למצב בו כלל חבותיו ימחקו והוא יוכל לפתוח דף חדש ונקי מחובות.
כמובן שע"מ להגיע למצב מסוג זה, יש בנמצא צורך להוכיח כי ההתנהלות של החייב היא תמת לב, כי הוא לא פעל להברחת נכסים ועוד. ידע ואסטרטגיה מתחייבים, עת מוגשת בקשה מסוג זה. ההליך כרוך במינוי נאמן אותו נאמן ירכז את הנכסים, ככל שיש, יתנהל מול הנושים ויקדם את ההליך עד להסדרה כוללת.
 
ההליך, מאידך, יכול ויפתח על ידי הנושים עצמם - זאת נראה בנסיבות בהן חייב מסוים פעל להברחת נכסים לפני ו/או במהלך הקריסה הכלכלית ו/או ביצע פעולות של העדפת נושים. כלומר מצב בו החייב העדיף להחזיר את חובו לחלק מהנושים ולא לכולם בצורה פרופורציונאלית. הליך הפש"ר מאפשר לנושים לבטל העברות שבוצעו בניגוד לחוק, אם לבני משפחה ואם לאחרים ולהביא לידי גביה מרבית של חובם, אם מצדדים שלישים שקבלו את נכסי החייב ואם מהחייב עצמו.
 

משרדנו ישמח להעניק לך מענה מקצועי ויסודי -
התקשר עתה ותן לנו לשמור עליך: 054-4251054 

שירותי המשרד

© כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן ועמית גרוס