חושד בשותף העסקי שלך? יתכן שהוא מרמה אותך? המחלקה העסקית של משרדנו, המורכבות מעו"ד ורו"ח, תדע לשמור עליך!
 
ניהול עסק במציאות הישראלית רחוק מלהיות פשוט. התנהלותו מצריכה התמודדות שוטפת עם מגוון רחב של פרמטרים, חלקם בשליטתו של בעל העסק וחלקם האחר כלל אינם בשליטתנו. לא אחת בעל העסק מרגיש כי הוא רודף אחר "הזנב" של עצמו, יום אחרי יום, הכול לטובת שמירה על הקיים, התמודדות עם התזרים הלוחץ, לקוחות, ספקים, בנקים ועוד והדבר האחרון שהוא חושב עליו זה האם ועד כמה השותף שלו לעסק ישר והגון ו/או עד כמה אותו שותף משקיע בעסק ומקדמו.
 
ההתמודדות השוטפת עם כל המורכבות העסקית מחייבת, לא אחת, הקמת חברה או עסק ביחד עם שותף או שותפים, כזה שידע לקחת על עצמו חלק מהנטל, להביא חלק מההון ולעשות הכול ביחד עם האחרים לטובת התמודדות שוטפת עם כל אותן חזיתות לא פוסקות. ואכן, חלק גדול מהעסקים בישראלים נתונים בבעלותם של מספר שותפים, הפועלים יחדיו, אם באמצעות שותפות ואם באמצעות חברה, כשכל אחד מהחברים אוחזק בחלק מהמניות בה.

לפעמים מספר חברים מחליטים על הקמת עסק אחרי צבא, לפעמים לאחר סיום לימודים ולפעמים לאחר מספר שנות עבודה כשכירים. קמים אלה יחדיו, באמונה כי האינטרס משותף וכי האמינות הינה מובנת מאליה, ומקימים פעילות עסקית האמורה לקדם את האינטרסים של כל אחד מהשותפים, בהתאם לחלקו המוסכם של כל אחד ואחד.
 
בחירתו של שותף מתאים, לטובת פעילות עסקית, הינה מלאכה לא פשוטה, לפעמים היא מורכבת לא פחות מהנדרש לטובת איתור שותף/שותפה לחיים. לפעמים החיבור מצליח ולפעמים פחות. לפעמים החיבור מחזיק שנים ארוכות ולפעמים מסתיים הוא במהירות. באותם מקרים בהם החיבור מוצלח פחות, יכול שהם, ילמדו לחיות ביחד ולראות כיצד, למרות חילוקי הדעות או בעיות אחרות, הם מנהלים ומקדמים את הפעילות העסקית ויכול שיחליטו הם, כי אין טעם להמשיך ומשכך נכון לפרק את "החבילה", לפרק את העסק – כך שכל אחד ימשיך לדרכו שלו.

יחד עם זאת, יש בנמצא מצבים בהם העניינים לא מתנהלים בצורה חלקה, כרצוי. אלה יכולים לבוא לידי ביטוי במחלוקות לגיטימיות שלא מגיעות לכדי פתרון מוסכם ויכול שהם יגלשו לעבר אי אמון בין שותפים ולמצבים בהם אחד מהשותפים גונב כספים מהשותפות ו/או גונב לקוחות ו/או בונה עסק מקביל על ידי אחד מהשותפים ו/או מבצע פעולות אחרות הפוגעות בשותף האחר ועוד. בנסיבות כאמור, בהם יש בנמצא בעיה בין שותפים שכרוכה במשבר אמון ו/או כזו שהשותפים לא מצליחים לפתרה בהסכמה, נכון יהיה לקבל ייעוץ משפטי - נכון יהיה, באמצעות ובהישען על ייעוץ משפטי, לתכנן את הדברים בצורה נכונה, לבנות אסטרטגיה, לנטרל את האמוציות ולתכנן את המהלכים הנדרשים ביעילות. 
בנסיבות כאמור, יש גם לקחת בחשבון כי כל מהלך משפטי, היה ויידרש, יצריך הצגת ראיות. את הראיות הנדרשות ניתן לאסוף בקלות יחסית כל עוד השותף האחר לא חושד בכך שעוולותיו מתועדות. אולם, ברגע בו השותף האחר יבין כי הוא "מתועד", כי יתכן ויתעורר מאבק, אז - הכול משתנה. אז מסמכים עלולים להעלם, השותף יפסיק לבצע את אותן פעולות לא תקינות ועוד. כך יוצא כי בניה נכונה של חומר ראייתי ובניית מהלכים מקדמים אותם נתעד, יאפשרו לנו בעתיד להוכיח את הנדרש הוכחה ולהביאנו לעבר יעד שיוגדר מראש, בתבונה ובזהירות.
 
למשרדנו, המורכב מעו"ד, רו"ח וכלכלנים, חלקם יוצאי רשויות מס וגופים חקירתיים, ניסיון רב בכל הקשור בטיפול במאבקים משפטים בין שותפים, בין בעלי מניות ועוד. אנו נדע לנהל עבורך מאבק המושתת על טיעונים משפטים, כלכליים וחשבונאים מתוך מגמה להביא לידי פתרון מהיר של הבעיה, אם ניתן – בדרך של הסכמה והכול, ככול שניתן, מבלי שהמאבק יביא לידי פגיעה חו"ח בעסק, בשמו הטוב וכדומה. לשון אחר, המטרה היא להביא לתוצאות, ככול שניתן, במהירות, ללא תביעות והליכים ארוכים בבית משפט.

המטרה היא לנסות ולהביא את הצד האחר להבנה - במועד אותו נתכנן מראש, לאחר ריכוז ראיות נגדו - לפיה נכון יהיה מנטרל את החשיפה בה הוא נמצא בדרך של פשרה או הסכמה, אם בדרך של השבת הגזל, אם בדרך של יציאה מהשותפות ואם בדרכים אחרות שיגובשו מראש. את אותם יעדים ודרכי הפעולה הנדרשות לטובת קידום האמור – יש להגדיר מראש, ביסודיות ובתחכום רב.
 
* זקוקים לשירותיו של עו"ד חברות מנוסה? לחצו כאן.
* למידע נרחב בנושא דיני עבודה, לחצו כאן.


תן לנו את הזכות לשמור על האינטרסים שלך - המחלקה העסקית של משרדנו, תדע לשמור עליך היטב.
התקשר עתה ואפשר לנו לקדם הנדרש עבורך במיידי, בדיסקרטיות ובנחישות: 
054-4251054
 
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.


מידע מקצועי

סכסוכים בעסק משפחתי

משרדנו המורכב מעורכי דין, רואי חשבון, כלכלנים ויועצי מס מתמחה בניהול מאבקים מסחריים אשר עניינם בסכסוך עסקי הקשור לבני משפחה ו/או עסק משפחתי - קראו כאן עוד בנושא.

ניהול סכסוך מסחרי או עסקי

משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס הכנסה וגופים חוקרים אגרסיביים אחרים, להם הידע והיכולת להתמודד באופן נחרץ במגוון רחב ביותר של סכסוכים עסקים ולהביא לך הלקוח תוצאות מהירות, אשר גם אותך יפתיעו.

הכרעת הסכסוך בין שתי יצרניות יין על שם המותג "יקבי ירושלים"

ביום 26/02/2017 הכריע בית המשפט המחוזי בירושלים בעניין תביעותיהן ההדדיות של שתי חברות העוסקות בייצור ושיווק יינות: חברת אנטיפוד וחברת יקבי ירושלים, כאשר נושא המאבק המשפטי ביניהן היה זכות השימוש בשם המותג "יקבי ירושלים".

בית המשפט השלום בחיפה שם סוף למאבק משפטי ממושך בעניין ציוד האלומיניום בין מפעלי האלומיניום בעמק יזרעאל

שופטת בית משפט השלום, ג'אדה בסול, שמה סוף להתדיינות משפטית ארוכת שנים במספר בתי משפט שונים, וקבעה לאחר שנים למי שייך ציוד האלומיניום במפעלי העמק יזרעאל ועפולה. במסגרת זו דחתה השופטת בסול תביעה ע"ס 550,000 ₪ שהוגשה כנגד אלום נט ומנהליה.

נדחתה בקשה לעיכוב ביצוע פסק דין בגובה 50 מיליון ₪

ביום 8.10.2015, דחה בית המשפט העליון בקשה לעיכוב ביצוע החלטה של בית המשפט המחוזי, המורה על המבקש לרכוש מהחברה שבשליטתו מניות של חברה אחרת, בסך 50 מיליון ₪, וזאת בהתאם להתחייבותו שיעשה כן. החברה אף המחתה את זכויותיה בהתחייבות זו לבנק. בקשה זו לעיכוב ביצוע פסק הדין התלוותה לבקשת ערעור על החלטת הערכאה הדיונית.

הקלה בעונשם של מנכ"ל חברה ליח"צ ומקורבו שהורשעו בעשרות עבירות של שימוש במידע פנים

סעיפים 52ג ו- 52ד לחוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968 (להלן: "החוק") קובעים כי איש פנים בחברה לא יעשה שימוש במידע פנים, וכן כי אדם לא יעשה כל שימוש במידע פנים שמקורו באיש פנים.

ביהמ"ש העליון הפחית מעונשם של מנכ"ל ומקורבו שהורשעו בשימוש במידע פנים

בפסק דין שניתן ביום 29.6.2015 ע"י בית המשפט העליון (ע"פ 3164/14) הוחלט להקל בעונשו של מנכ"ל חברה ליחסי ציבור ומקורבו ובכך למעשה ערעוריהם התקבלו חלקית, לאחר שבבית המשפט המחוזי הורשעו השניים במספר רב של עבירות של שימוש במידע פנים על פי חוק ניירות ערך, תשכ"ח- 1968.

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם