חברתך נתונה בלחץ תזרימי? אל תחכה לרגע האחרון!

למשרדנו המורכב מעורכי דין, רואי חשבון וכלכלנים בקיאות ייחודית בתחום וניסיון מוכח בהצלחה של חברות אשר נכנסו למצוקה תזרימית ולסכנה קיומית ובזכות טיפול משפטי נכון יצאו מהסכנה וחזרו לפעול בצורה סדירה לרווחת בעליה.
 
משרדנו מייצג חברות הנתונות במצוקה תזרימית לטובת נקיטת ההליך המשפטי של "הקפאת הליכים", אשר יגן על החברה, ימנע מכל נושה לפעול כנגדה ולתן לחברה אויר לנשימה פרק זמן ראוי לטובת התארגנות, התייעלות וגיבוש גיבוש הבנה עם נושיה וזאת מבלי לפגוע בפועלה והתנהלותה השוטפת.

מהי הקפאת הליכים?

מצב של חדלות פירעון מוגדר לגבי חברה, כמצב שבו אין באפשרותה לשלם את חובותיה לספקים, לבנקים לעובדים ואשר שכלל הנכסים שלה לא מספיקים על מנת לכסות חובותיה. דרך אחת להתמודד עם מצב זה הינה הליכה לפירוק, שלמעשה סוגרת את החברה, גורמת לה לאיבוד מוניטין ופוגעת אנושות בעובדיה, בלקוחותיה וספקיה. דרך אחרת מאפשרת לחברה למצוא תוך פרק זמן מוגדר משקיע שירכוש אותה, או יצטרף כשותף ויזרים לחברה כסף, מה שיאפשר לחברה לשקם את עצמה במסגרת של פשרה ו/או הסדר עם נושיה. במצב זה מגישה החברה בקשה להבראה או הסדר ומתן צו להקפאת הליכים כנגדה, שפירושו שבמשך 9 חודשים לא יוכלו נושים לפעול כנגד החברה, ומנגד על החברה יהיה מוטל להציג הסדר להבראתה (על הנושים להסכים להסדר המוצע).
 
על ידי כך שהחברה ממשיכה להיות "עסק חי" בתקופת מתן הצו, היא ממשיכה את הגבייה מלקוחותיה וכסף ממשיך לזרום לקופתה, מה שהיה קשה מאוד לביצוע באם הייתה מתפרקת. התוקף החוקי של הקפאת ההליכים הינו סעיף 350 לחוק החברות, תשנ"ט - 1999 שעל פיו מי שמרגיש עצמו נפגע ממתן הצו להקפאת ההליכים רשאי לפנות עם טיעוניו לביהמ"ש, על מנת שזה יורה לבטלו.
 

מה קורה בהינתן הצו?

1. לא ניתן לפתוח בהליך נשייה חדש כלשהו כנגד החברה.
2. לא ניתן להמשיך בהליך שכבר נפתח.
3. ביהמ"ש יכול לאשר בקשות נושים למימוש נכסים רק במידה ואין הנכס מובטח, וכן שמימושו לא יפגע בתוכנית השיקום שהציגה החברה.
4. במצב זה חלה למעשה הקפאה מוחלטת של יכולת מימוש נכסי החברה למשך 9 חודשים ונעשה הסדר נושים לעניין סדרי הפירעון של חובות החברה.
 
ההסדר עצמו יכול שיכלול: פטור מערבויות, סיווג הנושים לקבוצות בהתאם לאופי החוב כלפיהם ואופן חלוקת הכספים והנכסים שיבוצעו אליהם בהתאם להסדר, כאשר מטרתו העיקרית של ההסדר הינה להביא למצב שבו החברה תצליח להשתקם בסופו של תהליך.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם