מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ייעוץ משפטי לעולים חדשים או תושבים חוזרים מצרפת המתקשים להעביר כסף לחשבון הבנק בישראל

נכון להיום, נתונים אנו בתקופה בה מערכת הבנקאות העולמית מחוייבת, על פי רגולציה והסכמים בין-לאומיים, להעביר מידע בדבר חשבונות בנק של תושבים צרפתים, תושבים בריטיים, תושבים גרמנים ובכלל תושבים שמרכז החיים שלהם בארצות הברית ו/או ב-OECD. המשמעות היא כי מערכות הבנקים בישראל, בשוויץ, בגרמניה ובמדינות רבות נוספות חייבות לסרוק את כלל חשבונות הבנק שבניהולם, לוודא כי מדינת התושבות של כל לקוחות הבנק מעודכנת ברישומי הבנק בצורה מדוייקת ולפעול לטובת דיווח לכל מדינת תושבות על חשבון הבנק של אותו לקוח.

כך יוצא שהמערכות הבנקאיות חייבות בין השאר לאתר את הלקוחות שהינם תושבי צרפת ולהעביר מידע לרשויות המס בצרפת על חשבונות הבנק של אותם לקוחות. התנהלות לא תקינה של הבנקים חושפת אותם להפרת הסכמים בין-לאומיים, להפרות של נאמנויות, לחשיפות פליליות ולסנקציות מרחיקות לכת. יוצא שהבנקים היום יעדיפו לוותר על לקוח שלא פועל כדין העיקר להתנהל כשורה. מצב דברים זה מייצר מגוון רחב של מורכבויות, בפרט בנסיבות בהן הכספים המופקדים בחשבונות הבנק אינם מדווחים במדינה בה הופקו /או במדינת התושבות של אותו בעל חשבון בנק. כך יוצא שלדוגמא ישנם צרפתים רבים אשר החליטו מסיבה זו או אחרת לעלות לישראל, ממהרים הם לידע את הבנק הזר בדבר תושבותם החדשה וזאת מתוך שאיפה או תקווה כי הבנק בו נמצאים הכספים לא ידווח לממשלת צרפת על הכספים בחו"ל וכי לכל היותר הדיווח יהיה לעבר מדינת ישראל, בה ממילא מוקנה לאותו עולה חדש מעמד מיוחד הפוטר אותו מדיווח או מתשלום מס בגין הכנסות או מנכסים שיש לו מחוץ לגבולות מדינת ישראל.
 
כלומר, אנו רואים לאחרונה עלייה של צרפתים רבים לישראל וכך גם עולים ממדינות אחרות לרבות רוסיה ועוד, כאשר אחת הסיבות לעלייה מקורה ברצון שלהם לשנות את מדינת התושבות ובכך, כך הם סבורים, יצליחו להימנע ממצב בו מדינת התושבות שלהם מקבלת מידע על חשבונות שלהם בשוויץ או במדינות אחרות עליהם הם לא דווחו. הלכה למעשה הדברים אינם כה פשוטים - אכן, עם העלייה לישראל ועדכון הבנק הזר בדבר שינוי התושבות יתכן, אך לא בהכרח, הבנק הזר לא ידווח לממשלת צרפת על אותו חשבון בנק ומשכך, לכאורה, החשיפה הפלילית של אותם עולים לא תחשף. על כך ניתן להתווכח, הלכה למעשה לימוד דקדקני של האמנות ובחינה של הכוונה אינה שוללת אפשרות לפיה גם העלייה לא תמנע את הדיווח. אך כאמור, כל בנק בין-לאומי מתנהל כפי שמתנהל, לפעמים הקשר עם הלקוח, מדיניות בנקאית ועוד משפיעים על אופן התנהלות הבנק שבחו"ל. יחד עם זאת ומבלי להתייחס למידת החשיפה עקב העלייה לישראל ומבלי להתייחס לשאלה האם הבנק בחו"ל ידווח למדינה בה הופקה ההכנסה או לא, חשוב להבהיר שני דברים:
א. האחד – עצם העלייה לישראל לא מנטרלת את החשיפה הפלילית מול רשות המס בצרפת או כל מדינה אחרת בה הופקה ההכנסה.
ב. השני – אין באמור כדי לפתור לצרפתי או לכל תושב אחר את הבעיות הצפויות להתעורר אל מול המערכת הבנקאית בכלל ואל מול מערכת הבנקאות הישראלית שעה בה יבקש הוא להכניס את הכסף באופן מלא או חלקי לישראל, אם לטובת רכישת בית ואם לכל מטרה אחרת. הבנק בישראל יערים קשיים ויסרב לקבל את הכסף לחשבון בישראל אלא לאחר קבלת אישורים אותם יתקשה העולה החדש להמציא לבדו.
 
כיצד אנחנו נוכל לסייע במקרים אלו?
כאן בדיוק משרדנו יידע לעזור - משרדנו המורכב מעורכי דין ורואי חשבון יוצאי רשויות המס, משרד משפטים וכו', יודע כיצד לטפל במקרים שכאלה. משרדנו יידע להבטיח התנהלות חוקית ושקופה אל מול המדינות הקשורות ובכך להביא לידי נטרול החשיפה הפלילית הן בישראל והן במדינת המקור בה הופקה ההכנסה. אנו נדע להוביל את הלקוח לעבר פתרון אשר יאפשר הכשרת ההון בכל המדינות הקשורות ואף להכניס את הכסף לישראל. משרדנו מייצג בנקים, בעבר ייצג את רשויות המס ולנו ניסיון רב בכל תחום הכשרת ההון וכל המתחייב מכך.
 
התקשר עתה וניפגש באופן דיסקרטי ולא מחייב, פנה כעת לעו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מיסוי מקרקעין ונדלן בשוויץ

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דורון פסו, עו"ד

יעד אטרקטיבי אשר קרנו בעלייה בעת האחרונה הוא מדינת השלג, השוקולד והשעונים – שוויץ. עם זאת, להשקעה בנדל"ן בשוויץ עשויות להיות גם השלכות מס בישראל, אשר יש להביאן בחשבון.

יעוץ משפטי לבעלי מניות בחברה זרה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ משפטי מיוחד עבור ישראלים להם מניות בחברות זרות ברחבי העולם יחד עם בעלי מניות זרים - אנו מלווים יזמים ומיזמים רבים, לחצו כאן לפרטים.

העברת כסף מחו"ל והטבות מס לעולה חדש

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות המס אשר בקיאים בנהלי רשויות המס לקבלת הטבות מס עבור עולים חדשים ויודע ללוות את הלקוח באופן המהיר, הבטוח והדיסקרטי עבורו לקבלת מלוא זכויותיו מאת המדינה בתחום המס כעולה חדש.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם