מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); עמית כהן, עו"ד


הנדון - אמנת המס עם גרמניה

שאלתך:
שלום רב, לא ברור לי בסעיף 14 הכנסות מתעסוקה האם תושב ישראל שעבד כשכיר בחברה זרה בגרמניה בין התאריכים 1/9/2017 עד 1/4/2018 האם הוא חייב במס הכנסה גם בישראל על הכנסות אלו? או שעל הכנסותיו בגרמניה בחברה הזרה יהיה חייב רק בגרמניה? הסעיף מנוסח משפטית וקשה להבנה (מושגים כמו מדינה מתקשרת, מתקשרת אחרת).

 

תשובתנו:

  1. סעיף 14 לאמנה קובע כי שכר שהופק על ידי תושב מדינה מתקשרת (ישראל) תמורת עבודה, יהיה חייב במס רק באותה מדינה (ישראל), אלא אם כן העבודה מבוצעת במדינה המתקשרת האחרת (גרמניה). מבוצעת העבודה כאמור, ניתן לחייב במס את השכר באותה מדינה אחרת (גרמניה).
  2. יחד עם זאת, נקבע כי משכורת אשר מופקת על ידי תושב מדינה מתקשרת (ישראל) תמורת עבודה המבוצעת במדינה המתקשרת האחרת (גרמניה), ניתן יהיה לחייבה במס רק במדינה המתקשרת הנזכרת ראשונה (כלומר, ישראל) אם מתקיימים התנאים הבאים:
    - מקבל המשכורת שוהה במדינה האחרת (גרמניה) תקופה או תקופות שאינן עולות יחד על 183 ימים בשנת המס.
    - השכר משולם על ידי מעביד שאינו תושב המדינה המתקשרת (גרמניה) או מטעמו.
    - הנושא בנטל תשלום השכר אינו מוסד קבע שיש למעביד במדינה המתקשרת האחרת (כלומר גרמניה).
  3.  אין לראות בתשובה זו משום ייעוץ משפטי מחייב.

ראו מאמרים בנושא:
אמנה למניעת כפל מס בין ישראל לבין גרמניה
אמנה חדשה למניעת מסי כפל בין ישראל לגרמניה

---------------------------
אנו עושים את כל המאמצים על מנת לענות בצורה מקצועית ומקיפה. יחד עם זאת, חשוב לנו להבהיר, כי אין לראות בתשובותינו כייעוץ משפטי מחייב ולאור העובדה כי אנו עדים לשאלות מעניינות ומקצועיות אשר לעתים חסרות בנתונים עובדתיים. משל כך אנו בדעה כי יהיה הכי טוב לתאם פגישה, על מנת שנוכל לתת לכם שירות מקצועי ואיכותי.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם