מחלקת המסים של משרד DTKG&G מציעה מגוון רחב של שירותים בתחומי המיסוי האזרחי, המס הבינלאומי, מס פלילי, מיסוי מוניציפאלי ועוד.
המחלקה מדורגת במדריכי הדירוג וידועה בזכות המוניטין והעיסוק המעמיק בתחום זה הן בישראל והן בחו"ל.
 
מחלקת המסים מורכבת מעורכי דין, כלכלנים, רואי חשבון ויועצי מס, חלקם יוצאי רשויות המס ומשרד המשפטים. מחלקת המסים שלנו מעניקה ייעוץ וליווי משפטי ללקוחות מסקטורים מגוונים המתמודדים עם סוגיות מס מורכבות העלולות להשפיע ישירות על חוסנם הכלכלי ואף במקרים מסוימים על חירותם האישית. אנו מספקים את הפתרון המהיר והמקצועי ביותר לאלו המתמודדים עם סוגיות מס הן בישראל והן מחוצה לה. צוות המחלקה מורכב מעורכי דין מנוסים ביותר וכן מרו"ח וכלכלנים, חלקם יוצאי רשויות המס ופרקליטויות המיסוי. אנשי המקצוע המנוסים במחלקה, עובדים בסינרגיה עם מחלקות נוספות במשרד ונהנים מידע וניסיון מצטבר הנובע מטיפול במאות רבות של מקרים וסוגיות מיסוי של לקוחות פרטיים, חברות ולקוחות עסקיים. המחלקה מלווה תכנון ובניית עסקאות בישראל ומחוצה לה, תוך בניית אסטרטגיה ומהלכים המבטיחים התנהלות חוקית ויעילה מבחינת המס. אנו מסייעים ללקוחותינו לנצל נכון את מירב ההטבות הקבועות על פי החוק.
 
למחלקת המסים שלנו ניסיון מיוחד בתחום עבירות "הצווארון הלבן" הכוללות עבירות עפ"י פקודת מס הכנסה, חוק ניירות ערך, חוק מע"מ, פקודת המכס ועוד. אנו מלווים את הלקוח כבר  בשלבים המוקדמים של החקירה (לרבות בהליכי מעצר ושחרור בערובה), וממשיכים עמו גם בשלבים מאוחרים יותר – שלב השימוע למניעת הגשת כתב אישום, תוך ההתדיינות מול הפרקליטות הרלוונטית, ועד להליכים בבית המשפט באם הוגש כתב אישום.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף חיפה 04-8147500 סניף מרכז 03-6109100

מידע מקצועי

הסדרת מיסוי רווחים ממטבעות דיגיטליים

סמנכ"ל רשות המיסים הבהיר לאחרונה כי הרשות לא תתעקש על שיטת ה-FIFO בעת חישוב המס הנובע מרווחים במכירת מטבעות דיגיטליים, וכי קיימת אפשרות לחישוב מס המתייחס למטבע הספציפי לגביו התבצעה עסקה, במקרים בהם ניתן לזהותו במדויק. שינוי זה מיועד להביא לגבייתו של "מס אמת" בעסקאות מכירת מטבעות דיגיטליים, וכתוצאה מכך אף עשוי להפחית את שומות המס בעסקאות אלה.

הנחיות רשות המס בעניין מיסוי תשלומים במערכת הבחירות המקומיות

לקראת הבחירות לרשויות מקומיות העתידות להתקיים ביום 30.10.2018, פרסמה סמנכ"לית בכירה שומה וביקורת ברשות המסים, רו"ח פזית קלימן, הנחיות מיוחדות לעניין מיסוי תשלומים "מיוחדים" ותשלומים "אחרים" של הגורמים הרלוונטיים בתקופת הבחירות, לרבות תשלומים המתבצעים על ידי מועמדים, סיעות, רשימות, רשויות מקומיות וכיו"ב.

ענף היהלומים בדרך לשינוי

ביום 17.9.2018 פרסמה רשות המסים תיקון להוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות), התשל"ג-1973, פתוח להערות הציבור, אשר מבקש לשנות ולהסדיר את הפעילות בענף הסחר ביהלומים הקבוע בתוספת טז' להוראות.

סיווג סכומים שהתקבלו בהסכם פשרה בגין עגמת נפש כהכנסה פירותית

בפסק דינן שניתן ביום 5.9.2018, בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה ברובו את הערעור שהגיש משה שחף על החלטתו של פקיד שומה גוש דן לאחר שנחלקו הצדדים בעניין סיווגם של תשלומים בסך 1,150,000 דולר ששולמו למערער על פי הסכם פשרה בשתי תביעות שהגיש נגד קבוצת קרנות הון סיכון (53681-12-16 משה שחף נ' פקיד שומה גוש דן).

חברת שמירה זוכתה על קבלת חשבוניות פיקטיביות

ביום 20.9.2017 קיבל בית המשפט המחוזי בנצרת את ערעורה של חברת ש.ב.ה שמירה וביטחון בע"מ על החלטת מנהל מס ערך מוסף טבריה לחייב את המערערת בכפל מס, פסילת פנקסיה של המערערת לשנים 2007-2008 והטלת קנס בשיעור 1% מסך עסקאותיה בגין אי ניהול ספרים, כאשר עיקרי המחלוקת התמקדו סביב השאלה - האם המערערת ידעה או עצמה את עיניה ונמנעה מלברר אודות תקינות החשבוניות שהוצאו לה שלא כדין (50001-09-12 ש.ב.ה שמירה ובטחון בע"מ נ' רשות המסים).

האם דין כתב אישום במע"מ להתבטל עקב הרשעה במס הכנסה?

האם ניתן להרשיע אדם שביצע עבירות מס, בגין אותה מסכת עובדתית, יותר מפעם אחת? לשאלה זו נדרש בית המשפט העליון עוד בשנת 1999 בה הוא הכריע כי אכן ניתן להרשיע עבריין מס יותר מפעם אחת, על אותה מסכת עובדתית בדיוק, הן בגין עבירות על פקודת מס הכנסה והן בגין עבירות על חוק מס ערך מוסף, תשל"ו-1975.

חוזר מס‏ הכנסה ‏מספר ‏11/2018 בעניין קביעת שיטת מחירי העברה

במסגרת החוזר, סוקרת רשות המסים חלק משיטות מחירי ההעברה לשם קביעת תנאי השוק בהתאם למצבים שונים של התנהלות מול צדדים המקיימים ביניהם יחסים מיוחדים - קראו כאן בהרחבה בנושא.

חומרת העבירה של אי הגשת דוחות במועד

ביום 20.8.2018 ניתן פסק דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה בערעורו של עבד אל חכים מגאדלה על גזר הדין שהושת עליו ע"י בית משפט השלום בחדרה ולפיו נגזר על המערער עונש בדמות 6 חודשי מאסר בפועל וקנס כספי בגין אי הגשת 3 דוחות לפקיד שומה מס הכנסה חיפה והצפון לשנים 2008-2010.

העמדת מגורים לעובד זר לא תיזקף כטובת הנאה בידי העובד הזר

ביום 20.8.2018 ניתן על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק דין בעניין ערעורה של חברת צ.ג.י. פרסונל שירותי כ"א על שומת ניכויים שהוצאה לה על ידי פקיד שומה חולון לשנות המס 2009-2011, במסגרתו הצדדים נחלקו בשאלה – האם מגורים שהעמידה המערערת לעובדים הזרים וביטוח הרפואי שרכשה עבורם מהווים "הטבה" לעובד החייבת במס.

אי התרת זיכוי מסי חוץ ששולמו על הכנסות שהופקו בחו"ל כנגד המס החל בישראל

ביום 9.8.2018 דחה בית המשפט העליון בקשה לדיון נוסף על פסק דינו של בית המשפט העליון אשר דחה את ערעורה של חברת יונו סימול בע"מ והעומד בראשה, מר יעקב הראל, על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב במסגרתו נקבע כי אין לתן למערער זיכוי בסכום המס ששולם בארצות הברית על הכנסת תאגיד זר כנגד המס החל בישראל (דנ"א 5453-18 יעקב הראל ואח' נ' פקיד שומה גוש דן).

תשלום ביטוח לאומי לא מעיד בהכרח על הזיקה לישראל

ביום 16.7.2018 קיבל בית הדין האזורי לענייני עבודה את תביעתו של אוהד פייגנבוים למתן פסק דין הצהרתי לפיו אינו תושב ישראל בהתאם לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] תשנ"ה-1995, לאחר שבחן את נסיבות המקרה לפי מבחן "מרכז החיים" (9166-09-17 אוהד פייגנבוים נ' המוסד לביטוח לאומי).