מאת: עמית גרוס, עו"ד


משרדנו ייצג חברה מובילה במשק, העוסקת בתחום הפלסטיקה, אשר נתבעה על ידי עובד לשעבר בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב במסגרת סע"ש 38456-11-15.

במסגרת תביעתו, טען העובד כי החברה לא שילמה לו בהתאם להוראות הדין, לרבות בעניין צו ההרחבה בענף הפלסטיקה, החסירה ממנו תשלום עבור שעות נוספות ופיטרה אותו בפיטורים שלא כדין אחרי הליך שימוע לא תקין, וכל זאת מתוך במטרה להתחמק מתשלום זכויות סוציאליות המגיעות לעובד בסמוך להשלמה של שנת עבודה מלאה (כדוגמת הבראה ופיצויי פיטורים).

בהגנתה, טענה החברה כי מדובר בתביעת סרק שנועדה להכניס יד לכיסה, ללא כל צידוק שבדין. החברה הוכיחה כי שילמה לעובד תשלום מלא עבור כל שעות עבודתו בהתאם לדין ואף מעבר לנדרש בצו ההרחבה בענף הפלסטיקה. כמו כן, הוכיחה החברה כי העובד פוטר לאחר שניתנה לו זכות טיעון מלאה, שלא נפגמה כלל, במסגרת הליך שימוע שנערך על פי כללי הדין. החברה הוכיחה כי אף אם היה מבוצע השימוע בשנית, לאחר שהעובד קיבל ייצוג משפטי, הרי שטיעוני העובד בזמן השימוע לא היו משתנים, כך שממילא אם נפל פגם כזה או אחר בהליך השימוע, והדבר הוכחש, הרי שזכות הטיעון ניתנה לעובד במלואה.

בנוסף הוכיחה החברה כי פיטוריו של העובד נעשו ממניעים עניינים ולא על מנת להתחמק מתשלום זכויות סוציאליות המגיעות לעובד בהשלמה של שנת עבודה. כמו כן, הוכיחה החברה כי זכויותיו הסוציאליות של העובד שולמו במלואן במהלך יחסי העבודה וכי החברה לא נותרה חייבת דבר לעובד.

 

פסק הדין

בפסק הדין, בית הדין האזורי לעבודה (בהרכב בראשות השופט תומר סילוורה), קיבל באופן מלא את טענות החברה ודחה את התביעה במלואה. לאור תוצאות פסק הדין, ובצעד חריג, חייב בית הדין את העובד בהוצאות משפט לדוגמא בסך של 10,000 ₪. המדובר בחיוב חריג בבית הדין לעבודה, אשר נמנע על פי רוב לפסוק הוצאות מעין אלה, על מנת שלא להרתיע עובדים מלפנות לערכאות למימוש זכויותיהם. במקרה דנן בית הדין נימק את פסיקת ההוצאות לחובת התובע וקבע כי פסיקת ההוצאות היא מתחייבת על מנת לשרש את התופעה הבלתי רצויה של הגשת תביעות מנופחות.

>> זקוקים לייעוץ משפטי עו"ד לדיני עבודה? לחצו כאן.

 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

דיני עבודה – היקפם וחשיבותם

מאת: צוות האתר

במציאות בה אנו חיים, דיני העבודה מתעדכנים ומשתנים בתדירות גבוהה מאוד וכך גם הפסיקה הבאה לפרש את אותם חוקים, בפני הערכאות השונות, מה שמחייב את המתמחים בתחום להתעדכן באותם חידושים על בסיס יומי.

ייצוג עובדים בתביעות להכרה בקיום יחסי עובד-מעביד

מאת: צוות האתר

ישראלים רבים העובדים לטובת קיום משפחתם ובני ביתם, מוצאים את עצמם לא אחת נדרשים על ידי בעל העסק בו הם מועסקים ו/או בו הם מבקשים להיות מועסקים, לפתוח תיק "עוסק" עצמאי במשרדי מס הכנסה ומע"מ ולעבוד מולם "כנגד חשבונית".

התנכלות תעסוקתית במקום העבודה

מאת: צוות האתר

הבוס מקלל אותך? קבוצת עובדים מחרימה אותך ולא מאפשרת לך לבצע את תפקידך? המעסיק משפיל אותך? משמיץ אותך? מזלזל בך באופן מופגן? אם כן, ייתכן שאתה חשוף להתנכלות או התעמרות תעסוקתית במקום העבודה, וזקוק לסיוע של בית הדין לעבודה באמצעות ליווי משפטי מתחום דיני העבודה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם