מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון) - עמית משה כהן, עורך דין


הירידה דרומה ביחסים בין ישראל לטורקיה טומנת בחובה בעייתיות לא מבוטלת.
מאידך, משרדינו, כבדרך שבשגרה, מרכיב משקפיים אופטימיות וכפועל יוצא מסתכל על חצי הכוס המלאה ובענייננו סבור כי המתיחות דלעיל תאפשר צמיחה ביעדים אחרים. במאמר זה נציג את בולגריה כאלטרנטיבה אטרקטיבית, כפי שעולה הן מההיבט התיירותי והן מההיבט ההשקעתי.

בשנים האחרונות עדים אנו למגמה ברורה של צמיחה בתיירות הישראלית בבולגריה, הקרבה היחסית לישראל כפי שבאה לידי ביטוי בטיסה קצרה וזולה יחסית, תצורות הנוף המדהימות, החופים, ההימורים, המלונות המפוארים וכיו"ב מוקדי תיירות, יוצרים עבור ישראלים רבים תמריצים חיוביים לנפוש במדינה. כידוע, טורקיה הינה היעד התיירותי המועדף על הישראלים, עם זאת המתיחות האחרונה השוררת בין המדינות, עשויה לגרום לישראלים רבים לחפש יעד אלטרנטיבי ובמצב דברים זה בולגריה תהא אלטרנטיבה ראויה.

בהיבט ההשקעתי, בשנים האחרונות, עדים אנו לשינויים חיוביים במדינה, שעיקרם תנופה עצומה בכלכלה שהגיעה לשיאה עם הצטרפותה של בולגריה לאיחוד האירופאי ב-1 לינואר 2007. בעשור האחרון, צמחה בולגריה בשיעור שנתי של 5.3% לעומת צמיחה שנתית של 4.8% במדינות מזרח אירופה. צמיחה זו הובילה לעלייה ברמת החיים ובכוח הקנייה של התושבים, כמו כן בהיקף השקעות חסר תקדים מצד חברות בינלאומיות. תהליך זה, המלווה בשדרוג ובשיפור התשתיות במדינה והתאמתן לסטנדרטים של האיחוד האירופאי, מהווה בשנים האחרונות, מקור משיכה לסקטור העסקי הישראלי. כמו כן, כוח האדם בבולגריה נחשב לחסכוני ביחס למדינות אירופה, כאשר השכר החודשי הממוצע, נע סביב 165 דולר לחודש. לשם השוואה: השכר דלעיל, הנו מחצית מהשכר הממוצע ברומניה השכנה, וכרבע מהשכר הממוצע בפולין ובצ'כיה (מדינות מזרח אירופאיות). במערב אירופה, השכר הממוצע נע סביב 2200 דולר לחודש!

בנוסף, האיחוד האירופאי רואה בבולגריה כיעד מועדף להשקעות מאסיביות, בין היתר כפועל יוצא ממיקומה הגיאוגראפי, כמדינת מעבר בין אסיה לאירופה. האיחוד עושה מירב מאמצים כדי להטיב את רמת החיים בבולגריה ומשקיע משאבים לא מבוטלים באיכות הסביבה במדינה, כמו גם במלחמה בשחיתות השלטונית הנוהגת. האיחוד משקיע מיליארדי דולרים בתשתיות כדי להפוך את בולגריה ליעד מועדף למשקיעים זרים. לדוגמה: הבנק האירופי לשיקום ופיתוח (EBRD) הודיע לאחרונה על הקצאה של 100 מיליון יורו עבור פרויקטים חדשים בבולגריה מתוך חבילה של 250 מיליון יורו, בשיתוף עם בנקים בבולגריה.

עבור משקיעים זרים, בולגריה מציעה מערכת מיסוי אטרקטיבית כמפורט להלן:
מיסוי יחידים: כמו במדינות רבות במזרח אירופה, גם בבולגריה החליטו להתנער משיטת המיסוי הפרוגרסיבית המקובלת במערב, מתוך הנחה כי שיעור מס אחיד הנו צודק יותר ומהווה תמריץ לעבודה. שיעור המס על יחידים הוא 10%.
מס חברות: חברה תושבת בולגריה חייבת במס על כל הכנסותיה בעולם, בעוד שחברות זרות חייבות במס רק בגין הכנסות שהופקו בבולגריה. שיעור מס החברות הינו 10%.
מס רווח הון: מס רווחי הון הנו 10%.
אמנות למניעת כפל מס: בולגריה חתומה על 62 אמנות למניעת כפל מס עם מדינות שונות, לרבות אמנה עם ישראל שנחתמה ואושררה בשנת 2003.
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

מיסוי מקרקעין ונדלן בשוויץ

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דורון פסו, עו"ד

יעד אטרקטיבי אשר קרנו בעלייה בעת האחרונה הוא מדינת השלג, השוקולד והשעונים – שוויץ. עם זאת, להשקעה בנדל"ן בשוויץ עשויות להיות גם השלכות מס בישראל, אשר יש להביאן בחשבון.

יעוץ משפטי לבעלי מניות בחברה זרה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ משפטי מיוחד עבור ישראלים להם מניות בחברות זרות ברחבי העולם יחד עם בעלי מניות זרים - אנו מלווים יזמים ומיזמים רבים, לחצו כאן לפרטים.

העברת כסף מחו"ל והטבות מס לעולה חדש

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות המס אשר בקיאים בנהלי רשויות המס לקבלת הטבות מס עבור עולים חדשים ויודע ללוות את הלקוח באופן המהיר, הבטוח והדיסקרטי עבורו לקבלת מלוא זכויותיו מאת המדינה בתחום המס כעולה חדש.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם