מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; גיל מור, עו"ד


השקעה בנדל"ן ברומניה הייתה פופולארית מאוד בתחילת שנות ה-2000. אנשי עסקים קטנים כגדולים וסתם אנשים מהשורה שקסמה להם האפשרות לעשות כסף קל (לכאורה) בנדל"ן הרומני גדשו את הטיסות לבוקרשט וגם את בתי המלון והקזינו בעיר.

רבים מאלו רכשו נדל"ן בצורה שאינה זהירה וכיום, עשור ויותר לאחר מכן הם מתחילים לשלם את המחיר על כך. כך, לאחרונה הגיעו לטיפול משרד עורכי הדין ברומניה שלנו מספר מקרים של ישראלים שרכשו קרקעות ברומניה על סמך מצגים לפיהם הקרקע הולכת להכפיל את שוויה ומעבר לכך. חלק מאותם משקיעים הם אנשים שהשקיעו את מלא חסכונותיהם מתוך אמונה כי המצגים שהוצגו בפניהם אכן נכונים וכי בפועל הם אכן יגדילו את הונם מהותית. ככול שחולפות השנים הם מבינים כי לא כך הם פני הדברים וכי המרחק בין מה שהובטח להם לבין המצב בפועל הוא רב.

חלק גדול מאותם ישראלים פונים לישראלים שמכרו להם במקור את הקרקע ומבקשים לקבל הסברים וכדומה או לפחות את הקרן ששולמה על ידם. אבל עתה הם לומדים כי המסמכים עליהם הם חתמו אינם עולים בקנה אחד עם המצגים שהוצגו להם. מהמסמכים עולה דווקא תמונה בעייתית כי אין להם כל זכות לדרוש כסף חזרה ובטח שלא רווחים. הבעיה מחריפה שעה בה הגורמים ששווקו את הקרקעות ברומניה הם אנשים הקרובים לרוכשים, בדר"כ חברים, שכנים, בני משפחה וכדומה – מה שגרם לרוכש להאמין כי הוא לא צריך להיוועץ בשום שלב עם עורך דין לענייני נדל"ן לטובת חתימה על ההסכמים.עתה, באמצעות משרדנו – הם פועלים על מנת להוכיח כי המצגים שהוצגו בפניהם שקריים ומשכך כמה זכאותם לפיצוי. כך למשל, שכנעה גברת ממוצא רומני מכר של ביתה ואת חברו הטוב להפקיד בידיה 30,000 אירו לצורך רכישת קרקע ברומניה. המשקיעים הנלהבים קיבלו מהגברת הממולחת נייר בכתב יד עליו כתוב כי היא מאשרת שיקבלה את הסכום עבור רכישת הקרקעות ברומניה. מה שהיא לא סיפרה להם הוא כי אינם יכולים להירשם כבעלים של הקרקע ברומניה שכן אינם אזרחים רומנים. הגברת, ניחשתם נכון, הינה אזרחית רומניה ומשכך רשמה את הקרקע על שמה.

אותה גברת ניצלה את המשבר של 2008 כדי לספר לזוג המשקיעים הצעירים סיפורים מסיפורים שונים איך השקעתם ירדה לטימיון. עתה, באמצעות משרדנו פנו הם לבית המשפט בישראל בבקשה לחייב את הגברת להחזיר למשקיעים הצעירים את סכום השקעתם.

* זקוקים לסיוע משפטי של עורך דין ברומניה? לחצו כאן.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 5 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מסלולי המס בגין הכנסה משכירות ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

בהתאם להוראות פקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961, קיימים שני מסלולים למיסוי תושב ישראלי בגין הכנסות המופקות משכר דירה מחו"ל.

רומניה - מקלט מס לחברות זעירות (Micro Company)

מאת: אלי דורון, עו"ד; דורון פסו, עו"ד

בשנת 2018 נערכו מספר שינויים בדיני מס החברות ברומניה - שינויים אלה הופכים את רומניה למדינה אטרקטיבית לקיום פעילות מסחרית, וזאת לאור שיעורי המס הנמוכים החלים על חברות בעלות היקף פעילות נמוך - הן מבחינת מחזור כספי והן מבחינת מספר עובדים, כפי שיפורט להלן.

עסקאות נדל"ן ברומניה - ליווי משפטי

מאת: אלי דורון, עו"ד

לדסק משרדנו שברומניה ניסיון רב בכל הקשור בביצוע עסקאות נדל"ן ברומניה, אם קניה ואם מכירה והלכה למעשה למשרדנו מאגר גדול של גורמים אשר מסייעים לנו לקדם עסקאות מסוג זה במהירות וביעילות.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם