מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); דוד רוזנטל, משפטן


קפריסין מהווה יעד אטרקטיבי עבור משקיעים זרים, למרות המשבר הכלכלי אותו חוותה, וזאת לנוכח יתרונות רבים שיש למדינה זו. בין היתרונות ניתן למנות את היותה של קפריסין חברה באיחוד האירופי, קיומן של אמנות למניעת כפל מס בין קפריסין לבין מדינות רבות, וכן קיומו של משטר מס נוח בזכות הרפורמה שהונהגה בקפריסין בתחום זה בשנת 2012 (להלן: "הרפורמה").

לעניין הרפורמה בתחום המס ראוי לציין, ואולי אף יותר מכל, את הטבות המס הניתנות בכל הקשור לתחום הקניין הרוחני, אשר מהוות את עיקר הכדאיות שבהשקעה במדינה זו, כל זאת כפי שיפורט להלן.

חברות אשר מקור הכנסותיהן הוא מתמלוגים מקניין רוחני, נהנות מפטור ממס חברות בגין 80 אחוזים מסך הכנסות אלו, בעוד שבגין 20 האחוזים הנותרים מוטל מס חברות רגיל בסך של 12.5 אחוזים, שהוא בפני עצמו נמוך ביותר. משמעות הדבר היא שמס החברות האפקטיבי הינו 2.5 אחוזים בלבד!

הרפורמה גם מתייחסת לרווח הון הנוצר ממכירה עתידית של קניין רוחני, כך ש-80 אחוזים מההכנסות הנובעות ממכירה כאמור יהיו פטורים ממס ו-20 האחוזים הנותרים יהיו חייבים במס חברות רגיל. כמו כן, החוק בקפריסין מאפשר לחברות אחזקה הרשומות בה ובבעלותן קניין רוחני, ליהנות ב-5 השנים הראשונות להקמתן מהפחתת הסכומים שהן שלמו עבור רכישת קניין רוחני, על אף שמדובר בהוצאה הונית.

יש להוסיף כי על מנת שחברה שבבעלותה קניין רוחני תוכל ליהנות מהטבות המס שצוינו לעיל, עליה לעמוד במספר תנאים הקבועים בחוק בכל הקשור לרישום פטנטים, סימנים רשומים, וזכויות יוצרים.

זה המקום לציין שכחלק מפעילותו הבינלאומית של משרד עורכי הדין דורון-טיקוצקי-צדרבוים ניתנים שירותים משפטיים לאנשי עסקים וחברות בתחום המיסוי הבינלאומי, הנדל"ן והמשפט המסחרי. משרדנו ישמח להעניק לך שירותים משפטיים מקצועיים הנוגעים לתחומים אלו ולכל מטרה עסקית או פרטית, כך שתקבל ייעוץ אישי ומקצועי המותאם אישית לדרישותיך ולצרכיך.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

הקמת חברה בקפריסין במקביל לחברה בישראל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע להנחות את היזם הישראלי ולגרום לכך כי זה יפעל בחוקיות ובשקיפות וללא כל דופי, ובנסיבות המתאימות אף נדע לפנות לרשות המס בישראל עם בקשה לקבלת אישור מראש למבנה עסקי כזה או אחר וזאת על מנת להבטיח כי ליזם הישראלי לא צפויות "הפתעות" באשר לחבויות מס בעתיד.

מעבר לקפריסין והקמת עסק מקומי

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

למשרדנו שלוחה בקפריסין וניסיון בטיפול וסיוע למאות ישראלים אשר פועלים בקפריסין במגוון רחב של אופנים. לנו מלוא הידע והיכולת להביא לך הלקוח הישראלי מענה מושלם בכל הקשר להקמת עסק בקפריסין ו/או ניתוק תושבות ישראלית ומעבר לאי הקפריסאי.

נישואים בקפריסין והמצאת אישורים קשורים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

סניף משרדנו שבקפריסין, הפועל ומנוהל מקפריסין, נותן ,בין השאר, מענה לישראלים ו/או אחים המבקשים להתחתן בקפריסין ו/או לישראלים אשר התחתנו בעבר בקפריסין ועתה מבקשים הם לקבל אישורים ו/או מסמכים, מאת הרשויות בקפריסין, ובכלל זה – מסמכים תומכים אחרים הנוגעים לתוקף הנישואים הקפריסאיים.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם