מאת: אלי דורון, עו"ד; ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); דוד רוזנטל, משפטן


קפריסין מהווה יעד אטרקטיבי עבור משקיעים זרים, למרות המשבר הכלכלי אותו חוותה, וזאת לנוכח יתרונות רבים שיש למדינה זו. בין היתרונות ניתן למנות את היותה של קפריסין חברה באיחוד האירופי, קיומן של אמנות למניעת כפל מס בין קפריסין לבין מדינות רבות, וכן קיומו של משטר מס נוח בזכות הרפורמה שהונהגה בקפריסין בתחום זה בשנת 2012 (להלן: "הרפורמה").

לעניין הרפורמה בתחום המס ראוי לציין, ואולי אף יותר מכל, את הטבות המס הניתנות בכל הקשור לתחום הקניין הרוחני, אשר מהוות את עיקר הכדאיות שבהשקעה במדינה זו, כל זאת כפי שיפורט להלן.

חברות אשר מקור הכנסותיהן הוא מתמלוגים מקניין רוחני, נהנות מפטור ממס חברות בגין 80 אחוזים מסך הכנסות אלו, בעוד שבגין 20 האחוזים הנותרים מוטל מס חברות רגיל בסך של 12.5 אחוזים, שהוא בפני עצמו נמוך ביותר. משמעות הדבר היא שמס החברות האפקטיבי הינו 2.5 אחוזים בלבד!

הרפורמה גם מתייחסת לרווח הון הנוצר ממכירה עתידית של קניין רוחני, כך ש-80 אחוזים מההכנסות הנובעות ממכירה כאמור יהיו פטורים ממס ו-20 האחוזים הנותרים יהיו חייבים במס חברות רגיל. כמו כן, החוק בקפריסין מאפשר לחברות אחזקה הרשומות בה ובבעלותן קניין רוחני, ליהנות ב-5 השנים הראשונות להקמתן מהפחתת הסכומים שהן שלמו עבור רכישת קניין רוחני, על אף שמדובר בהוצאה הונית.

יש להוסיף כי על מנת שחברה שבבעלותה קניין רוחני תוכל ליהנות מהטבות המס שצוינו לעיל, עליה לעמוד במספר תנאים הקבועים בחוק בכל הקשור לרישום פטנטים, סימנים רשומים, וזכויות יוצרים.

זה המקום לציין שכחלק מפעילותו הבינלאומית של משרד עורכי הדין דורון-טיקוצקי-צדרבוים ניתנים שירותים משפטיים לאנשי עסקים וחברות בתחום המיסוי הבינלאומי, הנדל"ן והמשפט המסחרי. משרדנו ישמח להעניק לך שירותים משפטיים מקצועיים הנוגעים לתחומים אלו ולכל מטרה עסקית או פרטית, כך שתקבל ייעוץ אישי ומקצועי המותאם אישית לדרישותיך ולצרכיך.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

מיסוי על השקעות בקפריסין

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דורון פסו, עו"ד

ישראלים רבים פונים להשקיע את כספם בקפריסין לאור שיעורי המס הקבועים שם וכן לאור הזדמנויות עסקיות בתחומי הנדל"ן הטומנות בחובן אחוזי תשואה אטרקטיביים. מאידך, רצוי לתכנן מראש את מבנה הפעילות והחזקות במקרה בו מתקיימת השקעה בקפריסין על ידי תושבי ישראל וזאת על מנת להימנע מחבות מס גבוהה.

עסקאות נדל"ן בקפריסין היוונית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו ידע להציע לך הישראלי כיצד בדיוק לבצע את העסקה - האם לרכוש את הנכס באופן פרטי, האם לרכוש הנכס באמצעות חברה קפריסאית, האם לרכוש את הנכס באמצעות חברה ישראלית המחזיקה חברת בת בקפריסין ועוד.

ליווי משפטי על אדמת קפריסין

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו מודע לכך כי בקפריסין יש בנמצא קהילה נכבדה של ישראלים להם צרכים משפטים הקשורים לישראל ומשכך, יודעים אנו לפגוש את הלקוח בקפריסין, ללמוד על צרכיו ולתן לו מענה מהיר ואיכותי.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם