מאת: צוות האתר


כל בעל עסק מכיר את המצב שבו הוא מוכר סחורה ומחכה לתשלום -
לצער רבים מאתנו התשלום לעיתים מעולם לא מגיע ואנחנו צריכים לתבוע בבית המשפט את שמגיע לנו.
 
בעלי עסקים רבים רוצים לשלם את החובות שלהם לספקים אך הם נקלעים למצוקה כלכלית ומשבר וכך הם מגיעים למצב של פשיטת רגל כללית. כאשר אנחנו מכריזים על פשיטת רגל תשלומי החוב שלנו עוברים למצב של הקפאת הליכים. הקפאת הליכים היא תהליך של חדלות פירעון לחובות שלנו. כלומר, היא מצב בו אנחנו חדלים מלהחזיר את הכסף שפרענו (הלווינו) מהנושה.
 

מה ניתן לעשות מול הנושים?

כאשר אנחנו מגיעים למצב של הקפאת הליכים וחדלות פירעון אנחנו למעשה צריכים להגיע בבית המשפט להסכם עם הנושים באיזה אופן נחזיר את החוב. חדלות פירעון היא מצב בו אנחנו רוצים להחזיר את החובות שלנו אבל אין לנו די כסף בשביל לעשות זאת. במקרה של הקפאת הליכים בית המשפט מביא את שני הצדדים (צד החייב והצד שחייבים לו) להסדר החזרת חובות. הסדר החזרת החובות יכול להיפרס על פני מספר חודשים וגם על מספר שנים רב. הזמן שבו ייקצב הסדר החוב שלנו תלוי ביכולת שלנו להחזיר את החוב וכמובן גם בגודל החוב. כדאי לנו להגיע להסדר חוב עם הנושים שלנו כי זהו הדבר ההוגן לעשות וזה גם ישתלם לנו יותר מאשר שהנושים יפנו לכונס נכסים ולהוצאה לפועל בעניינו.
 

כיצד עו"ד יכול לסייע לנו בתהליך?

כשזה מגיע לתחום של הקפאת הליכים כדאי שנעזר בסיועו המקצועי של עורך דין מנוסה בתחום - עורך דין מומחה בתחום יוכל לסייע לנו לשמור על הזכויות המשפטיות שלנו וגם לבצע בצורה הטובה ביותר והחוקית ביותר את החובות שלנו. על ידי כך שניוועץ עם עורך דין ונשכור את שירותיו נבטיח את הביטחון הכלכלי שלנו בעתיד וגם את זכויות האזרח שלנו. גם כאשר אנחנו חייבים חוב של מיליוני שקלים עדיין יש לנו זכויות רבות כאזרחי המדינה וכבני אדם, תפקידו של בית המשפט הוא לאזן בין הזכויות הטבעיות שלנו ובין החובות שלנו לבעלי החוב.
 
לסיכום, ניתן לומר שלא כדאי לנו להגיע למצב שבו יש לנו חובות ואין לנו איך להחזיר אותם. אם קרה הגרוע מכל ואכן הגענו למצב עניינים הדבר החכם ביותר שאנחנו יכולים לעשות זה לפנות לעו"ד בתחום - עורך הדין יסייע לנו לצאת מהתסבוכת הכספית והמשפטית במטרה לשוב ולתפקד כרגיל.
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

החברה הושפעה מהקורונה? חובת הגילוי על הדירקטור

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד

גם החברה שלכם הושפעה ממשבר הקורונה? חובת הגילוי והאחריות עלייך כדירקטור - קרא כאן המלצות חשובות לגבי גילוי בדו"חות הקרובים ואיך לשרוד בעולם מלא סיכונים?

הקפאת הליכים / חדלות פירעון בשל הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו המתמחה בשיקום עסקים ובסיוע לעסקים הנתונים במצוקה תזרימית יודע לבחון במהירות הבזק את הפעילות, לבחון מה הצעדים הנדרשים לטובת הצלת העסק ולנקוט בנדרש ללא דיחוי.

העברות מרמה על ידי חייב

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע להתנהל מול הנאמן, בתי המשפט, כונס הנכסים הרשמי ומול כל גורם נדרש אחר לטובת טיפול בטענות של הברחת נכסים או העברות מרמה במסגרת הליך של פשיטת רגל, חדלות פירעון או כל הליך קשור אחר.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם