מאת: צוות האתר


כל בעל עסק מכיר את המצב שבו הוא מוכר סחורה ומחכה לתשלום -
לצער רבים מאתנו התשלום לעיתים מעולם לא מגיע ואנחנו צריכים לתבוע בבית המשפט את שמגיע לנו.
 
בעלי עסקים רבים רוצים לשלם את החובות שלהם לספקים אך הם נקלעים למצוקה כלכלית ומשבר וכך הם מגיעים למצב של פשיטת רגל כללית. כאשר אנחנו מכריזים על פשיטת רגל תשלומי החוב שלנו עוברים למצב של הקפאת הליכים. הקפאת הליכים היא תהליך של חדלות פירעון לחובות שלנו. כלומר, היא מצב בו אנחנו חדלים מלהחזיר את הכסף שפרענו (הלווינו) מהנושה.
 

מה ניתן לעשות מול הנושים?

כאשר אנחנו מגיעים למצב של הקפאת הליכים וחדלות פירעון אנחנו למעשה צריכים להגיע בבית המשפט להסכם עם הנושים באיזה אופן נחזיר את החוב. חדלות פירעון היא מצב בו אנחנו רוצים להחזיר את החובות שלנו אבל אין לנו די כסף בשביל לעשות זאת. במקרה של הקפאת הליכים בית המשפט מביא את שני הצדדים (צד החייב והצד שחייבים לו) להסדר החזרת חובות. הסדר החזרת החובות יכול להיפרס על פני מספר חודשים וגם על מספר שנים רב. הזמן שבו ייקצב הסדר החוב שלנו תלוי ביכולת שלנו להחזיר את החוב וכמובן גם בגודל החוב. כדאי לנו להגיע להסדר חוב עם הנושים שלנו כי זהו הדבר ההוגן לעשות וזה גם ישתלם לנו יותר מאשר שהנושים יפנו לכונס נכסים ולהוצאה לפועל בעניינו.
 

כיצד עו"ד יכול לסייע לנו בתהליך?

כשזה מגיע לתחום של הקפאת הליכים כדאי שנעזר בסיועו המקצועי של עורך דין מנוסה בתחום - עורך דין מומחה בתחום יוכל לסייע לנו לשמור על הזכויות המשפטיות שלנו וגם לבצע בצורה הטובה ביותר והחוקית ביותר את החובות שלנו. על ידי כך שניוועץ עם עורך דין ונשכור את שירותיו נבטיח את הביטחון הכלכלי שלנו בעתיד וגם את זכויות האזרח שלנו. גם כאשר אנחנו חייבים חוב של מיליוני שקלים עדיין יש לנו זכויות רבות כאזרחי המדינה וכבני אדם, תפקידו של בית המשפט הוא לאזן בין הזכויות הטבעיות שלנו ובין החובות שלנו לבעלי החוב.
 
לסיכום, ניתן לומר שלא כדאי לנו להגיע למצב שבו יש לנו חובות ואין לנו איך להחזיר אותם. אם קרה הגרוע מכל ואכן הגענו למצב עניינים הדבר החכם ביותר שאנחנו יכולים לעשות זה לפנות לעו"ד בתחום - עורך הדין יסייע לנו לצאת מהתסבוכת הכספית והמשפטית במטרה לשוב ולתפקד כרגיל.
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תוכנית חרום להצלת המצב הכלכלי של המשק לפני קריסה כללית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

״תכנית נס״ ומציעה פתרונות יצירתיים ומעשיים להתמודד עם משבר הקורונה - לפני קריסה של כל המארג הכלכלי....

כיצד לפעול כשהעסק מתדרדר בגלל הקורונה?

מאת: ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

בעקבות משבר הקורונה עסקים סופגים הפסדים רבים - האם עדיף לסגור את העסק ולחסוך את משכורות העובדים?

אחריות אישית של נושא משרה בתאגיד המצוי בחדלות פירעון

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

בהתאם לפרסומו של חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, תשע"ח-2018, שנכנס לתוקפו ביום 15 לספטמבר 2019, נבקש לעדכנכם בשינויי החקיקה כמפורט להלן;

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם