מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); צביה שיף, עו"ד


ליווי וסיוע בהגשת השגות לבקשת מענק סיוע בשל משבר הקורונה

רבים פונים ושואלים בנוגע להליך של הגשת השגה לאחר שבקשתם למענק נדחתה (השגה למעשה זוהי הגשת ערעור על החלטת הרשות) - צר לנו כי בשל הגשה שאינה נכונה, הצגת נתונים ומילוי הטפסים באופן לא מדוייק, נאלצים בעלי עסקים רבים להיכנס להליך חוזר של הגשת השגה, אך זו הדרך היחידה לתקן את המצב. הניסיון מלמד כי ניתן לשנות את ההחלטה אם הדבר נעשה באופן מקצועי ומיומן!
 
הגשת השגה מאפשרת לבעלי עסקים להגיש השגה (ערעור) על החלטת רשות המסים בנוגע לבקשה למענק הסיוע לעסק שהם הגישו. במידה והגשת בקשה לקבלת מענק סיוע, אולם בקשתך נדחתה, עומדת בפניך האפשרות להגיש ערעור על החלטה זו. אין טעם להגיש שוב את אותו נוסח הדברים שהוגש קודם, יהיה זה מאמץ שווא. יש לתת לאיש מקצוע לעבור על מסמכי ההגשה, לזהות מהי נקודת החולשה, הטעות או המכשול שגרמו לבקשה להידחות ולאחר מכן יש למלא את טופס ההשגה תוך מתן נימוק משכנע לסיבת ההגשה החוזרת. חשוב לציין, כי ניתן להגיד השגה על החלטת הרשות בתוך 45 יום מקבלת ההחלטה - כאשר לוחות הזמנים הינם משמעותיים ביותר והרשות אינה גמישה בנושאים אלו. ההחלטה על ההשגה אמורה להינתן עד 180 יום מיום הגשתה. על פי הנחיות רשות המיסים, את ההשגות יש לרשום באופן מלא ומקיף, ולצרף את כל המסמכים הרלוונטים להשגה, תוך התייחסות לכל הסעיפים המופיעים בטופס.
 
את ההשגה יכול להגיש מי שמוצא עצמו נפגע מהחלטת רשות המסים ובכלל זה בעלי עסקים על פי הפירוט שפורסם להגשת בקשת סיוע, בעקבות ההשפעה הכלכלית של התפשטות מגפת הקורונה - חברה או שותפות שמחזור עסקאותיה לשנת המס 2019 מ-18,000 ₪ ועד 20,000,000 ₪ / עצמאיים שמחזור עסקאותיהם לשנת 2019 הוא מ-300,000 ₪ ועד 20,000,000 ₪. חשוב כי בעת ההגשה באמצעות המייל יצורפו המסמכים כדלהלן:
  • טופס השגה – חובה שהפרטים הנדרשים יופיעו בטופס.
  • צילום תעודת זהות.
  • טיעונים להשגה – נימוק חדש המסביר מדוע דחיית הבקשה אינה נכונה.
  • צירוף המסמכים ואסמכתאות הרלוונטים להשגה.
 
החברה הכלכלית "טופ ש.י.א עסקים" פועלת תחת פירמת משרדנו ומביאה גישה חדשנית ומודרנית לעולם היזמות והעסקים בכך שהיא מאגדת בתוכה צוות מקצועי המורכב מעורכי דין, רואי חשבון, כלכלנים ויזמים, דבר המאפשר לה להציע ללקוחותיה סל שירותים מגוון המשלב ייעוץ כלכלי, חשבונאי ועסקי לצד ליווי וייעוץ משפטי, הכל תחת קורת גג אחת. לצוות הפועל יש ניסיון רב בהגשת הבקשות למענקים לרבות עריכת סימולציה לחישוב גובה המענק טרום ההגשה וכן בליווי עסקים בהתנהלותם מול הבנקים בתהליך קבלת הלוואות בערבות המדינה במסלולים השונים - צרו קשר עם המומחים שלנו ונסייע לכם למקסם את ההטבות המגיעות לכם!

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מיקסום מענק קורונה והלוואה בערבות מדינה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); רוית ברקוביץ, כלכלנית

לנו ניסיון רב בהגשת הבקשות למענקים לרבות עריכת סימולציה לחישוב גובה המענק טרום ההגשה, וכן בליווי עסקים בהתנהלותם מול הבנקים בתהליך קבלת הלוואות בערבות מדינה במסלולים השונים.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם