מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


הליך גירושים בתקופת משבר הקורונה - ליווי וסיוע משפטי

משבר הקורונה נחת עלינו "כרעם ביום בהיר", ללא התראה או הודעה מוקדמת, ובמקביל העניק להרבה זוגות בישראל זמן לחשוב היטב ובחלק אחר מהמקרים "הוציא" מרבים מטענים נפשיים ואת מה שהם באמת חשים ומרגישים. אם עד למשבר היינו עסוקים לרוב בעבודה, קריירה, לימודים, בילויים, מפגשים חברתיים וכו', המשבר לפתע קירקע חלק גדול מאתנו ובפועל גרם לזוגות רבים להימצא בסגר, או שלא בסגר ביחד בבית, ולהתמודד עם לחץ התקופה והשלכותיה הרבות.
 

לפתע זוגות נשואים, אשר במשך שנים לא היה להם ממש זמן אמיתי לשבת יחדיו במשך תקופה ארוכה ולהתמודד מקרוב עם משברים, מצאו עצמם במאוחד, ימים ושבועות, מתמודדים עם קשיי המשבר, מה שהוביל אותם להציף ולעלות מגוון רחב של משקעים, בעיות, כשלים וכו'. אין זה פלא כי כתוצאה מהאמור, זוגות רבים נקלעו למשברים והגיעו למצב בו לפחות אחד מבני הזוג הבין לראשונה כי הוא חי עם "האדם הלא נכון" וכי הגיעה העת להתגרש. כמובן שמגפת הקורונה עצמה היא לא הסיבה המהותית לגירושין או הרצון המתעורר להתגרש, אבל בהחלט יתכנו מצבים בהם לחץ נפשי או פסיכולוגי גורם לאנשים להוציא את האמת לאור ולעבור למצב בו הם מחליטים לנקוט בפעולה שלא ננקטה על ידם בעבר. יתרה מזאת, המציאות מלמדת כי בחלק גדול של המקרים הצד המבקש להתגרש, בוחר לנקוט, לפעמים על סמך ייעוץ ולפעמים בהעדר, באופן דיסקרטי בשורה של פעולות קנייניות ו/או בנקאיות ו/או אחרות שהינן אסורות ובכלל זה ריקון חשבונות בנק, העלמת נכסים וביצוע פעולות אחרות, אשר יש בהן כדי לפגוע כלכלית בצד האחר. במקביל, בחלק גדול של המקרים הצד המתכנן להתגרש, שוקל את צעדיו מראש לפעמים גם שנים, ולעתים מקבל ייעוץ מבן משפחה ו/או מאיש סוד ו/או מעו"ד לענייני גירושין ולפעמים מגורמים אחרים, כאשר אלה מבקשים ממנו לאסוף ראיות ו/או נתונים אחרים אשר יסייעו לו בהליך. משכך רק טבעי כי הצד המתכנן גירושים, אוסף בחשאי מסמכים ומבצע פעולות אחרות במטרה לסייע, בהמשך הדרך, להוכיח את הטענה, אם לעניין כספים שלדעתו מגיעים לו, אם לעניין היקף הנכסים ו/או העסקים שבשליטת הצד האחר, אם לעניין טיב הקשר או היחסים, אם לעניין בגידות, פגיעה בילדים ואם בנוגע לאין ספור עניינים אחרים. במרבית המקרים, המחלוקות הצפויות בין הצדדים הן עובדתיות ובחלק אחר הסוגיות והמחלוקות הצפויות הן חשבונאיות ומשכך לצד המתכנן להתגרש אינטרס להיערך נכונה מבעוד מועד. כך יוצא שהצד אשר מתכנן את צעדיו "בשקט", בטרם הנושא מונח על השולחן, נוקט בפעולות כרוכות בהעלמת כספים ו/או בהברחה של נכסים, לפעמים תוך ניצול תמימות של הצד השני ו/או תוך ניצול העובדה שזה עסוק בפרנסה ו/או בגידול הילדים. כך יוצא כי הצד המתכנן דואג לרשום נכסים על שם בני משפחה, להסתיר עובדות מבן או בת הזוג ופועל בדרכים אשר יש בהם כדי לקדם את עניינו בהמשך.

 

כיצד משרדנו יכול לסייע בתרחישים שכאלו?
משרדנו מורכב מעו"ד, רו"ח וכלכלנים יוצאי משרד המשפטים ויוצאי גופים חוקרים ומשכך לצוות המשרד המתמחה בדיני משפחה, הידע והניסיון בכל הקשור בחקירות, איסוף ראיות, קריאת חומר חשבונאי ועוד. אנו יודעים להיכנס לתמונה במהירות ולהערך לכל מאבק בתחום של דיני המשפחה, אנו מודעים למורכבות, למהלכים שנכון לנקוט בשלבים ראשוניים, לראיות שנכון לאסוף, לשיחות או לתכנים שכדאי חוקית להקליט, כשאת כל אלה אנו נוהגים לעשות, ככל שהדבר מתאפשר, עוד בטרם הצד האחר יודע כי יש בנמצא נכונות לפעול לטובת גירושין. אנו יודעים לפעול בצורה חכמה כיחידה חוקרת ומתוחכמת לטובת קידום עניינך, אנו יודעים להפעיל את הנדרש, להנחות ולהערך למאבק ככל שנדרש. היה וימצא כי ניתן לפתור את הבעיה ולהגיע אל היעד בדרכי נועם אנו בעד, לא ניקח אותך בכוח למאבק משפטי. דרכי נועם עדיפים, בריאים ופחות מזיקים, אלא שיש המתגרשים אשר דרכי נועם לא "עובדים" עמם ורק מהלכים משפטיים מתוחכמים מקדמים המבוקש, ומשכך כשנדרש אנו יודעים להפשיל שרוולים ולתקוף משפטית בכל הכוח. אנו מודעים למורכבות ולרגישות וכן מודעים למרכיב הילדים שבתמונה, אנו מתמחים בכל העולם הכלכלי, אנו יודעים לבחון דו"חות כספים, לנתח פעילות עסקית ולהעריך את שנעשה בה ובנוסף אנו מתמחים בכל הקשור בניסיון להבריח נכסים, כך שבסופו של יום אנו נדע להביא לך את התוצאה האופטימאלית במינימום זמן ומינימום עלות. אנו מנוסים מאוד בהתנהלות מול בני או בנות זוג מתוחכמים, כאלה העושים הכל על מנת לא לחלוק בצורה הוגנת את הרכוש ולטובת האמור פיתחנו שיטות עבודה ייחודיות.

 

אנו נדע לתת לך את המענה, תוך לקיחה בחשבון של כל הפרמטרים הנדרשים לטובת הצלחה - נהפוך כל אבן, ננקוט בכל הליך, נבצע כל פעולה משפטית אשר בסופו של יום תהפוך אותך למרוצה. ניתן ליצור קשר ישירות עם עו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

דיני משפחה - סוגיות עיקריות

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; לירן יזהר, משפטן

דיני המשפחה והמעמד האישי עוסקים בכל הקשור לסכסוכים וסוגיות בקשר עם התא המשפחתי ובכלל זה גירושין, מזונות, הסכמי ממון, אלימות במשפחה, חטיפת ילדים, הסכמי שלום בית וכו'.

הסתלקות יורש מחלקו בירושה - מתי ובאילו תנאים?

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; הדר וייצנר, משפטנית

כלל יסוד הוא, כי דיני הירושה מקנים ערך עליון לרצון המוריש. ואולם, בד בבד, דיני הירושה מכירים בכך שאין לאכוף על יורש את תוארו, כאשר זה אינו חפץ בכך. אשר על כן, ס' 6 לחוק הירושה מאפשר ליורש להסתלק מחלקו בעיזבון, כולו או מקצתו, כך שלא יראה בו הדין יורש מלכתחילה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם