מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


טיפול משפטי בסכסוכים עסקיים הקשורים בעסקאות בין לאומיות, ע"י עו"ד מסחרי מומחה בניהול מאבקים משפטיים

 

ישראלים רבים פועלים לטובת קידום עסקאות בין לאומיות כאלה או אחרות. בחלק גדול של המקרים הישראלים פועלים כך שהם אלה שרוכשים מוצר מספק במדינה אחת ומוכרים את אותו מוצר ללקוח רוכש במדינה אחרת. עסקאות מסוג זה בדר"כ חייבות להיות מתוכננות בצורה חכמה במיוחד וזאת במיוחד בשעה בה הישראלי, היוזם את עסקת הרכישה והמכירה, לא רוצה לממן את העסקה ו/או לא לממן את מרבית העסקה, אלא מתוך התמורה אותה הוא אמור לקבל מהרוכש הזר.
 
יתרה מזאת, עסקאות מסוג זה מצריכות חשיבה מסחרית אשר תבטיח כי הלקוח הרוכש, אותו לקוח סופי, לא יוכל בסופו של יום לעקוף את הישראלי ולפנות ישירות לספק /המוכר ובכך לחסוך לעצמו את עלות הישראלי בגין אותה עסקה. לא בעסקה הספציפית ולא בעסקאות אחרות עתידיות.

משכך, מטבע הדברים, עסקאות שכאלה מחייבות עריכת הסכמים מקצועיים וחכמים עם הספק הזר ובמקביל עם הרוכש הזר, כאשר ההסכמים מקימים  רשת הביטחון והגנה נדרשת לטובת הבטחת התנהלות תקינה ונטולת בעיות.
במסגרת מערך ההסכמים יש בנמצא צורך להגדיר בדיוק מה סוג העסקה, מה המחויבות של כל אחד מהצדדים לעסקה, מה המוצר שאמור להיות מסופק, מועדי אספקה, מועדי תשלום, אופן הובלת הסחורה, זהות הגורם האחראי על משלוח הסחורה ומימונה, התייחסות למקרים של עיכוב באספקה, מנגנון המתייחס למקרה של מחלוקות, התייחסות לעניין הדין שיחול על ההסכם, מנגנון אשר ידון במדינה ו/או בערכאה בה אמור לדון הסכסוך היה ויתעורר כזה ועוד ועוד סעיפים ופרמטרים חיוניים לעסקאות מסוג זה.

חשוב מאוד לבנות הסכמים מסוג זה בצורה חכמה ומקצועית וזאת משום שהביצועים של הספק הם אלה שיאפשרו או לא יאפשרו לישראלי לעמוד בהתחייבות מול הקונה.
יתרה מזאת, בדר"כ הקונה לא יודע ולא אמור לדעת מי הספק ובפועל, ככול שהמדובר ברוכש - הוא רואה את הישראלי כמי שאחראי לביצוע העסקה בצורה מושלמת והיה ומתעוררת בעיה אצל הספק, הרי שמבחינת הרוכש הבעיה היא לא שלו, אלא של הישראלי אשר היה אמור לספק לו את הסחורה.
כך יוצא שעסקאות מסוג זה מייצרות לא אחת הפרות וסכסוכים הגולשים ליותר ממדינה אחת.
סכסוכים שכאלה לא אחת נוגעים הן במדינה בה נמצא הספק, הן במדינת ישראל בה נמצא הישראלי המבצע את המהלך העסקי של קניה ומכירה והן המדינה בה מתגורר הרוכש ואשר אליה אמורה היתה לעבור הסחורה.
המשמעות היא כי סכסוכים מסוג זה משלבים הן דין ישראלי והן דין בין לאומי ולא אחת מייצרות הן מחלוקות מורכבות באשר למדינה בה יש לנהל את הסכסוך, הדין החל וכדומה.
 
היה ואתה נמצא בפני בעיה ו/או סכסוך עסקי הקשור בעסקה בין לאומית, אנו הכתובת לעזור -
משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח להם בקיאות בניהול סכסוכים עסקים הנוגעים במצבים בהם הגורמים המסתכסכים נמצאים ביותר ממדינה אחת.
אנו נדע כיצד לנצל את המצב הנתון לטובתך, ככול שניתן, כך שבסופו של יום נקדם את האינטרס שלך ונביא לידי פתרון  עניינך בהתאם לאסטרטגיה המנצחת עבורך.

משרדנו מורכב מעו"ד המתמחים בניהול מאבקים מסחריים מורכבים שכאלה ולהביא לידי כך שאתה הישראלי תצא מהפרשה ו/או מההפרה בצורה הטובה ביותר.
אני מזמין אותך להתקשר אלי  לטובת קידום העניין, אדאג לקדם עבורך את הנדרש ביעילות, במהירות ובמינימום עלות והכול מתוך מטרה נחרצת להביא הסכסוך לידי סיום מוצלח עבורך. במקרים מסוג זה יש חשיבות מכרעת לזמן התגובה שלך ומשכך אנו מציעים לך לא לחכות שיתבעו אותך במדינה אחרת ו/או להתעלם מהליכים הננקטים נגדך בחול, אלא לפעול בנחרצות ובמהירות.

אנו מציעים לך, החולייה הישראלית בעסקה, לפנות אלינו במיידי ואנו נשמור על האינטרסים שלך במקצועיות נטולת פשרות.
ליעוץ ולטובת קידום פגישה שאינה מחייבת, ניתן להתקשר ישירות לעו"ד אלי דורון, נייד: 0544251054    
 
 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

פירוק שותפות עסקית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

עקב משבר הקורונה, מוצאים עצמם שותפים רבים לשותפויות בחרב פפיות. מחד, קוצר ידם וירידת ההכנסות אשר מונעים הלכה למעשה את המשכה של פעילות השותפות ומאידך, החשש כי פירוק השותפות ימוטט סופית את סיכויי ההבראה של העסק ויביא לנזקים כלכלים הרסניים.

פירוק שותפות עקב משבר הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בטיפול במחלוקות הנובעות משותפויות, הצורך בפירוק בהסכמה, פירוק בדרך של מאבק משפטי, כינוסי נכסים והסתייעות בכל כלי משפטי אחר אשר יביא לך את המבוקש.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם