מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ייצוג משפטי לבעל עסק שלא הוציא את מלא חשבוניות המס או לא דיווח למע"מ בצורה מלאה ומדויקת

מגפת הקורונה נחתה על אלפי עסקים בישראל כרעם ביום בהיר, ללא אפשרות הערכות אמיתית או התראה מוקדמת, ללא כל מתן שהות להתארגנות, לבניית "כרית בטחון" ועוד. כתוצאה מהמגפה אין ספור עסקים נפגעו קשות, במובן זה שהכנסתם ירדה או אופסה לגמרי, בעוד שההוצאות המשיכו במרביתם לזרום כתמול שלשום. חלק מהעסקים נכנסו להפסד וחלק קטן מהם הצליחו להביא את העסק למצב בו הוא מצליח להישאר עם "ראש מעל למים"משמע - לא להרוויח ולא להפסיד.
 
כך או כך, הן העסקים המפסידים והן אלה שנותרו עם "ראש מעל למים", מצאו עצמם בין לילה ללא הכנסה סדירה ויכולת שוטפת לפרנס את משפחתם. עסקים מבוססים להם רזרבות כספיות, מטבע הדברים, פחות הרגישו ומרגישים גם עתה את המשבר, לפחות לא בבית, ברמה האישית, ברמת הקיום, האוכל וכדומה. עסקים פחות מבוססים, אלה אשר היו להם קשיים גם טרם הקורונה, או אלה שהורגלו לחיות "מהיד לפה", מצאו עצמם במצב בו אין להם את ההכנסה היומית או החודשית הנדרשת לטובת קיום המשפחה. בנסיבות שכאלה, המלוות במצוקה של ממש, המדרון הוא חלקלק ומשכך ניתן להניח כי עסקים רבים, למצער, העדיפו את הכסף למחייה לבית על פני תשלום מס ודיווח אמת, על כל הסיכון הכרוך והמשתמע מכך. יוצא כי בתקופת משבר הקורונה, כך ניתן להניח, הכלכלה "השחורה" פרחה לה יותר מאשר בימי שיגרה וכתוצאה מכך עסקים העדיפו לעבוד "בשחור" ככל שרק התאפשר להם, משמע לא להוציא חשבוניות בגין הכנסות מתקבלות ו/או הגשת דיווחים כוזבים לרשויות מע"מ, אם בדרך של אי דיווח על כלל חשבוניות העסקה שהוצאו על ידם ואם בדרך של "ניפוח" הוצאות, משמע דיווח על הוצאות/תשומות שלא היו בפועל ובכך להגיע למצב בו הם משלמים למע"מ בדו"ח התקופתי סכומים נמוכים מהסכומים אותם מחויבים הם לשלם. ניתן להניח כי חלק לא מבוטל מאותם עוסקים, אשר עקב מצוקה ביצעו עבירות על פי חוק מע"מ, אף רכשו חשבוניות פיקטיביות ו/או ביצעו פעולות אחרות אשר הובילו להגשת דיווחים כוזבים למע"מ. ההתנהלות דלעיל, הכרוכה בדיווח כוזב לרשות מע"מ, אי הוצאת חשבוניות בגין כל העסקאות או אי דיווח על כל החשבוניות שהוצאו או דיווח יתר על חשבוניות תשומות ו/או רכישת חשבוניות פיקטיביות – כל אלה מקימים עבירות פליליות אשר עלולות להסתיים הן בסנקציות אזרחיות כספיות כבדות והן בסנקציות פליליות חמורות ובכלל זה גם חשיפה למאסר בפועל. הקושי התזרימי, הרצון לתמוך במשפחה, לדאוג לאוכל במקרר וכדומה הינם לכל היותר טעמים היכולים להקל בעונש, אולם אין בהם כדי להצדיק את העבירה ו/או כדי להביא לידי הפחתה בחבות המס הנגזרת מהמחדל. כמו כן, בתי המשפט הדנים בדין הפלילי ובעבירות הנגזרות מהאמור, אינם נוטים להקל מהותית על כאלה והיה ונמצאים מחדלים מהותיים, אזי הענישה עלולה להיות חמורה ביותר. בנסיבות האמורות ברור וגלוי הוא כי היה וביצעת עבירה שכזו, טוב תעשה באם תקבל החלטה מיידית, בטרם ידפקו לך בדלת, להסיר את המחדל עצמאית, כל עוד לא מאוחר מדי...
 
כאן בדיוק משרדנו יכול לסייע לך!
היה והגעת לכלל החלטה לפיה אין אתה מוכן לספוג את הסיכון, מה שמומלץ ונכון לעשות, אזי עדיין יש לפעול בצורה מקצועית ונכונה מול רשות מע"מ לטובת הקטנת הנזק. לשון אחר, מומלץ לפעול לטובת הסרת המחדל וזאת באמצעות עו"ד מומחה בדיני מס ומע"מ היודע כיצד להתנהל בשמך אל מול רשויות מע"מ טרם אלו יגיעו אלייך. יובהר כי בנסיבות בהן בעל העסק פעל נכון לשם הסרת המחדל, על סמך ייעוץ וליווי משפטי מקצועי, הסיר את המחדל מיוזמתו ושילם את המס שנגרע מקופת המדינה עקב מחדלו, אזי מצבו שונה מהותית מבעל עסק אחר אשר הרשות "עלתה" עליו והגיעה אליו מיוזמתה. התנהלות מושכלת ובוגרת של בעל עסק, שהבין כי טעה ועתה, בטרם חשפו אותו מאפשר הוא לעו"ד מומחה בדיני מע"מ לסייע לו בהסרת המחדל, תהפוך את הקערה על פיה ותאפשר לנו לסייע להקטין את הנזק עד למינימום האפשרי, אם במישור האזרחי ואם במישור הפלילי. הסרת המחדל חייבת להתבצע בליווי גורם משפטי המכיר את הנהלים והיודע כיצד להתנהל לטובת תיקון המעוות. משרדנו, המורכב מעו"ד ורו"ח אשר בעברם ייצגו את רשויות המס ועתה מייצגים הם אזרחים אל מול רשויות המס, יידע לתת לך את המענה המושלם, במינימום עלות ובמינימום נזק. אנו ממליצים לך לא להמתין וזאת משום שיש פער משמעותי ביותר בין מצב בו פעלת בטרם הגיעו אליך לבין מצב בו פעלת לאחר שהגיעו אליך, כלומר לתזמון ישנה חשיבות מכרעת ומשכך כל שעה חשובה. הקדמת רשויות מע"מ את פועלך, אפילו בשעה אחת תמימה, יכולה להיות זו שתציל אותך מפני הליך פלילי, הרשעה ומאסר מאחורי סורג ובריח. מטעם זה אני מזמין אותך לפנות אלינו במהירות ללא כל דיחוי ואנו ניקח את הטיפול במקרה בשתי ידינו, נקבל פיקוד מהיר על המשבר ונסדיר המתחייב מול רשויות מע"מ ו/או מס הכנסה ו/או כל רשות מס אחרת בהקדם האפשרי.
 
ברגע בו תפנה אלינו נעשה הכל, בדיסקרטיות מלאה, לטובת נטרול הבעיה ובכדי להפוך גם אותך ללקוח מרוצה של הפירמה. למשרדנו ניסיון בטיפול במאות מקרים שכאלה, כך שיש בנמצא סבירות גבוהה כי הגעתך אלינו במועד תוציאך מהפרשה מרוצה מאוד מהתוצאה. לשיחה עם עורך דין ותיאום פגישה, צור קשר עם עו"ד אלי דורון 054-4251054 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייעוץ משפטי לחייבים למע"מ

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

חייב תשלומים למע"מ שעיקלו לך את הרכב או חשבון בנק? משרדנו יפעל עבורך במידיי ולקדם עבורך מהלך של הסדר במטרה להביא לידי ביטול העיקול ו/או ביטול מכביד אחר.

טיפול בענייני מס הכנסה בימי קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לצוות משרדנו מיטב הכלים, הידע והניסיון לסייע לישראלים אשר רשות המס מבקשת לפעול מולם במישור האזרחי ו/או הפלילי בשל סוגיות ובעיות שונות בתקופת הקורונה - לפרטים לחצו כאן.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם