מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


טיפול בענייני מס הכנסה בימי משבר הקורונה

משבר הקורונה נפל על כלל העולם ועל תושבי מדינת ישראל כרעם ביום בהיר, ללא כל התראה וללא אפשרות להערכות או הכנה ראויה - עסקים רבים מצאו עצמם בין לילה ללא לקוחות, ללא פדיון או מקור הכנסה, כאשר ההוצאות ממשיכות לזרום וההתחייבויות לא פוסקות. כך יוצא שרבים מהתושבים מצאו עצמם במצב בו הם ממתינים לעזרה מצד משרד האוצר, לטובת קבלת מענק, פיצוי ו/או כל הקלה אחרת אשר תאפשר להם לעבור את המשבר הנתון.

לטובת האמור ולשם שמירה על העסק, בעלי עסקים רבים המציאו את עצמם מחדש, ביצעו פעולות ושינויים עסקיים, הוציאו עובדים לחל"ת ונקטו באין ספור פעולות לטובת גיוס כספים ולטובת שמירה על הראש "מעל למים". ברוב המכריע של המקרים בעלי העסקים נקטו בפעולות חוקיות לטובת שמירה על המצב, אם בדרך של גיוס הלוואות ואם באין ספור דרכים אחרות, אולם בחלק אחר של המקרים היו גם כאלה אשר בשל הנסיבות ו/או מטעמים אחרים החלו לבצע עבירות מס, אשר יש בהן כדי להפחית את חבות המס שלא כדין, מתוך אמונה כי פועלם זה יסייע להם לעבור את התקופה האמורה. כך יוצא שישראלים רבים, אם במהלך המגפה ואם ללא כל קשר למגפה, ביצעו עוולות מס אזרחיות וישראלים אחרים אף ביצעו עבירות מס פליליות והכל מתוך תקווה כי רשות המס לא תדע על כך ולא תפעל נגדם בעתיד לבוא. אנשים נקטו בפעולות הישרדות מתוך מחשבה על ההווה ופחות מחשבה על המחר ו/או על ההשלכות העתידיות של המעשים הללו. יחד עם זאת ולמרות המשבר, הניסיון מלמד, כי בחלוף זעם וברגע בו המשק חוזר לפעילות, ובכלל זה גם רשויות המס, הרי שאלה האחרונות עושות ויעשו את המוטל עליהן לטובת איתור עברייני מס, איתור מעלימי מס ו/או איתור כאלה אשר לא שילמו את המס הנדרש בגין הפעילות השוטפת שלהם כראוי. 

לרשות המס ברור כי חלק מהאזרחים ביצעו פעולות לא תקינות במישור המס הנותרות עוולה במישור האזרחי ויש כאלה אשר הביאו לידי ביצוע עבירות פליליות, לדיווחים כוזבים ועוד. על כל אותם בעלי עסקים לקחת בחשבון כי רשות המס, עם חזרת המשק לתפקוד וחזרת העובדים לעבודה – תתחיל לפעול לטובת איתורם ולטובת איתור אלה שנגדם ניתן לפעול, אם במישור המס האזרחי ואם במישור המס הפלילי, וזאת לטובת גביית מס ובעיקר לטובת סיוע למדינה להתמודדות עם הגירעון הענק שנוצר כתוצאה ממשבר הקורונה ו/או כתוצאה מסיבות אחרות. ניתן להניח כי רשות המס תקבל הנחיות לפעול במגוון רחב של מישורים לטובת גביית מס, לטובת נקיטה בפעולות שמטרתם להביא לידי הזרמת כספים לקופת המדינה המדוללת ממילא.
 
כיצד משרדנו יכול לסייע בסוגיות אלו?
משרדנו מורכב משורת עו"ד ורו"ח יוצאי מס הכנסה, יוצאי מע"מ ויוצאי מכס. על צוות משרדנו נמנים עורכי דין אשר ייצגו בעבר את פקידי השומה, חקירות מס הכנסה, חקירות מע"מ, חקירות מכס ועוד, כך שיש לנו את הכלים ואת הניסיון לטפל בלקוחות אשר רשות המס מבקשת לפעול מולם אם במישור האזרחי ואם במישור הפלילי. למשרדנו הניסיון בטיפול באלפי מקרים על פני עשרות שנים, כך שאנו יודעים כיצד להתנהל מול הרשויות לטובת צמצום הנזק וסיום הפרשה באופן אופטימלי עבור הלקוח. אנו יודעים להיכנס לתמונה ולקבל במהירות פיקוד על המקרה, אם מדובר בסוגיית מס פלילית ואם מדובר בסוגיית מס אזרחית. יתרה מזו, אנו אמונה כי מגפת הקורונה והשלכותיה דווקא עשויים לסייע לנו לעזור לך האזרח במזעור הנזק, במינוף המשבר הכלכלי לטובת המצב ולטובת פתרון יעיל ומהיר של הבעיה שנוצרה אל מול מס הכנסה, מול מס ערך מוסף ו/או אל מול כל גורם אחר, אזרחי או פלילי. למשרדנו שורה של עו"ד מומחים במס פלילי, עו"ד מומחים במס אזרחי ועו"ד המומחים במס בין-לאומי, אנו יודעים לשלב כוחות ולעשות כל שנדרש על פי דין לטובת הלקוח. אנו יודעים לבנות במהירות אסטרטגיה אשר בסופו של יום תוציא את הלקוח מהמצב בצורה אופטימאלית. העצה שלנו היא לא לחכות, עמדתנו היא כי היה ומתעוררת פניה מצד רשות המס, היה ורק מתחילה איזו התנהלות מול רשות המס, תכניסו אותנו לתמונה, אל תחכו, ככל שניכס לתמונה יותר מהר כך מצבכם ייטב. אנו נדע אם במישור האזרחי ואם במישור הפלילי, לגבש במהירות אסטרטגיה עבורכם ולפעול על פיה. מעורבות אישית שלכם בשלבים הראשונים עלולה לייצר נזק בלתי הפיך. בדרך כלל האזרחים עושים את הטעויות הגדולות ביותר בשלבים הראשונים, כל מילה הנאמרת על ידם, גם אם לכאורה לא פורמאלית, עלולה לפגוע בהם בהמשך הדרך קשות.
 
אנו מפצירים בך לא לחכות, היה ומתעוררת סוגיה או בעיית מס, התקשר אלינו במיידי לטובת מענה מושלם, אנו נעשה הכל, על פי דין לטובת קידום עניינך במינימום עלות, מינימום עוגמת נפש ומינימום נזק. ניתן ליצור קשר ישיר עם עו"ד אלי דורון 054-4251054 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייעוץ משפטי לחייבים למע"מ

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

חייב תשלומים למע"מ שעיקלו לך את הרכב או חשבון בנק? משרדנו יפעל עבורך במידיי ולקדם עבורך מהלך של הסדר במטרה להביא לידי ביטול העיקול ו/או ביטול מכביד אחר.

אי דיווח למע"מ באופן מלא וחוסר בחשבוניות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה במתן ייצוג וסיוע משפטי לבעלי עסקים שלא הוציאו את מלא חשבוניות המס או לא דיווחו למע"מ בצורה מלאה ומדויקת - לחצו כאן לפרטים.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם