מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


בעלי עסקים, זה הזמן להיערכות ליום של חזרה לשגרת קורונה.
ראוי כי כל בעל עסק ייערך ויתייעץ לתקופה זו, למנוע משבר וקריסה!

שר הכלכלה מינה את ד"ר שלמה נס, שותף מייסד בכיר במשרדנו, לעמוד בראש פורום מייעץ להתמודדות עם השלכות משבר הקורונה. כל אחד חייב להיערך נכונה, לבנות תוכנית, להתייעץ עם גורמים מקצועיים לקראת היום שאחרי - מה שנכון למדינה שלמה, נכון לכל עסק או חברה. מטרת הפורום הינה לייעץ לשר על גיבוש תכנית כלכלית לפיתוח המשק הישראלי והתמודדותו עם השלכות הקורונה. פרט לד"ר נס, הפורום כולל מומחים מהמגזר העסקי בעלי ניסיון רב, בהם דב מורן, רוני קוברובסקי, לילך אשר-טופילסקי, ד"ר שמעון אלקבץ, רו"ח אלינה פרנקל-רונן ותומר מור.
 
זהו מהלך אחראי וחשוב לבלימת המשבר במשק - גיבוש תכנית כלכלית להתמודדות עם השלכות מגפת הקורונה על הכלכלה הישראלית, שלא על ידי פוליטיקאים, אלא על ידי צוות מקצועי המומחה בתחומי הכלכלה וניהול עסקים. הציבור בישראל, ובעיקר בעלי העסקים והמנהלים, חייבים להפנים שכולנו נכנסים לתקופת "היום שאחרי" אך אין זה אומר שחוזרים למה שהיה קודם. מאחר והמשק עבר משבר כלכלי משמעותי, והחזרה הינה מדורגת, השוק בהאטה גדולה, ולכן כל אחד חייב להיערך נכונה, לבנות תוכנית, להתייעץ עם גורמים מקצועיים - מה שנכון למדינה שלמה, נכון גם לכל עסק או חברה. מתוך תחושת אחריות ציבורית ולאומית פעל משרדנו בכמה מישורים ציבוריים עם פרוץ הקורונה, בין היתר לקדם מתן פיצוי הולם לעסקים שנפגעו כלכלית, וכן בפנייה לבנקים ולעומדים בראשם להקפיא את האשראי וההלוואות למשך רבעון כדי לאפשר לעסקים לשרוד. פניית שר הכלכלה מהווה הזדמנות לבחינת דרכים אפקטיביות להבראת המשק, מאחר וחברי הפורום שנבחרו לשבת בוועדה הינם אנשים רציניים מאוד כל אחד בתחומו, בעלי ניסיון רב בתחומי הכלכלה וניהול העסקים. הפורום ידון וימליץ על תוכנית תוך שימת דגש על יעדים מרכזיים: 
 
  • גיבוש תמונת המצב בהתאם לתרחישים שונים וזיהוי אתגרים והזדמנויות.
  • גיבוש מנועי צמיחה משקיים ואמידת והשפעתם ומשמעותם על צמיחת המשק.
  • גיבוש תכנית כלכלית הכוללת כיווני פעולה וצעדים קונקרטיים למניעת קריסת עסקים וצעדים מבוססי מנועי צמיחה לטווח הבינוני-ארוך.

חודש וחצי עבר מאז פרוץ הקורונה בישראל, כאשר ברקע הכרזות כאלו ואחרות אבל לאתגר ההיערכות נדרשת עבודה יסודית ומערכתית המבוססת על ניסיון עבר ועל ידע מקצועי. המטרה של חברי הפורום, אשר מונו בימים האחרונים לתפקיד זה, היא להניח תוכנית על השולחן תוך 10 ימים. המסר החשוב והעיקרי ללקוחותינו הינו שמשבר הקורונה איננו גזירת גורל וכי הניסיון הרב שלנו מלמד כי לא כל משבר מוביל לקריסה. על כל אחד מוטלת אחריות להיערכות נכונה וכאשר פונים להתייעצות עם גורמים מקצועיים הבקיאים הן בפן המשפטי הן בפן הניהולי והן בפן העסקי-כלכלי, מתגלות דרכים רבות ויצירתיות להתמודדות ולפתרון עסקי ומשפטי לקושי ולמשבר של העסק או החברה.
 
ליעוץ והכוונה בנושא זה עומדים לרשותכם צוות עורכי דין בכירים ממשרדנו, ממחלקת שיקום והבראת חברות, מחלקת המיסים ומחלקת הליטיגציה וכן כלכלנים ורו"ח מחברת הייעוץ הכלכלי של הפירמה "טופ שיא". לפנייה למוקד ייעוץ החירום שלנו, צרו קשר כעת 03-6109100

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

העברות מרמה על ידי חייב

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע להתנהל מול הנאמן, בתי המשפט, כונס הנכסים הרשמי ומול כל גורם נדרש אחר לטובת טיפול בטענות של הברחת נכסים או העברות מרמה במסגרת הליך של פשיטת רגל, חדלות פירעון או כל הליך קשור אחר.

סגירת חברה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

למשרדנו הידע והניסיון הנדרשים לטובת סגירה נכונה של חברות. אנו מודעים לסיכונים העלולים להיגרם היה והחברה תיסגר שלא בצורה מסודרת ובכלל זה היווצרות עילות תביעה אזרחיות ו/או חשיפה פלילית מול רשויות המס ו/או חשיפה אל מול עובדים ו/או כל צד שלישי אחר.

מניעת חדלות פירעון - הגנה משפטית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

למשרדנו מחלקה ייעודית המתמחה בליווי דירקטורים של חברות ובמתן ליווי כלכלי ו/או חוות דעת נדרשות על מנת להבטיח התנהלות תקינה של החברה, להקטין חשיפה ולשפר את מצב החברה ככל שנדרש ועל מנת לצמצם סיכונים לחדלות פירעון.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם