מאת: אלי דורון, עורך דין- ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון)- נחמן פרילינג, משפטן


מליאת הכנסת אישרה ב-2.5.12 בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס` 190) שהעלה חבר הכנסת חיים כץ. לפי הצעת החוק שאושרה סופית, ישונו תחשיבי מס ההכנסה בקרנות הפנסיה וכספי הפיצויים המשולמים לעובד עם עזיבתו את מקום העבודה.

עיקרי השינויים שיובאו לידי ביטוי בפק' מס הכנסה בתיקון 190:
  1. קרן הפיצויים תהיה נזילה בכל עת לעובד שפרש, והוא יוכל למשוך ממנה כספים בניכוי מס רווחי הון בלבד. העובד יוכל לבחור שלא למשוך את הכספים ולקבל החל מגיל 60 קצבה חודשית הפטורה מתשלום מס הכנסה. כיום מחויב העובד למשוך את כספי הפיצויים תוך 90 יום על מנת שלא לשלם עליהם כל מס. אם לא יעשה כן, יחויב בגינם במס של לפחות .35%
     
  2. מענק הפרישה של אנשי כוחות הביטחון, העומד כיום על כמאה אלף שקלים, יישאר פטור ממס גם לצורכי פנסיה/פיצויים.
     
  3. הפטור ממס יינתן לעובד החל מהפקדה לפנסיה השווה לשכר הממוצע במשק, בניגוד לדעת האוצר שדרש שהפטור יכנס לתוקף רק על הפקדות של עובד לפנסיה העולות על 4 פעמים השכר הממוצע.
     
  4. יוגדל שיעור הקצבה המזכה: כיום, ניתן פטור ממס על 35% מסך הקצבה המזכה לפטור (אשר נקבעת מדי שנה ונכון לשנת 2012 עומדת על 8,190 ש"ח). על פי הצעת החוק, בשנים 2012-2015 יעלה שיעור הפטור ל-43.5%, בשנים 2016-2019 ל-49%, ובשנת 2020-2024 ל-52%, ומשנת 2024 ואילך ל-67%. ח"כ חיים כץ שהצעתו הפרטית חברה להצעת האוצר אמר בדיון בוועדה:"זו לא עוד הצעת חוק, אלא תיקון עיוות של ממש; אלה שעזבו את מקום עבודתם נאלצו עד כה למהר ולמשוך את כספי הפיצויים כדי לא לשלם מס, בזבזו אותם או התפתו להשקעות כושלות בשוק ההון. כעת ניתנת להם זכות הבחירה בכל רגע נתון".

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

ייצוג גברים בהטרדה מינית במסגרת העבודה

מאת: צוות האתר

למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג חברות בתלונות ו/או תביעות אשר מוגשות עפ"י החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה כנגד עובדים

דיני עבודה – היקפם וחשיבותם

מאת: צוות האתר

במציאות בה אנו חיים, דיני העבודה מתעדכנים ומשתנים בתדירות גבוהה מאוד וכך גם הפסיקה הבאה לפרש את אותם חוקים, בפני הערכאות השונות, מה שמחייב את המתמחים בתחום להתעדכן באותם חידושים על בסיס יומי.

תביעה להכרה ביחסי עובד-מעביד

מאת: צוות האתר

ישראלים רבים העובדים לטובת קיום משפחתם ובני ביתם, מוצאים את עצמם לא אחת נדרשים על ידי בעל העסק בו הם מועסקים ו/או בו הם מבקשים להיות מועסקים, לפתוח תיק "עוסק" עצמאי במשרדי מס הכנסה ומע"מ ולעבוד מולם "כנגד חשבונית".

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם