מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ייעוץ משפטי לבעלי עמודים פרטים או עסקיים באינסטגרם

 
ישראלים רבים עושים שימוש יום יומי בפלטפורמת האינסטגרם לטובת מגוון רחב מאוד של מטרות. יש העושים שימוש בפלטפורמה זו לטובת מטרות פרטיות נטו ויש העושים בפלטפורמה שימוש לטובת מטרות עסקיות ממש. יש הרואים במדיה זו כלי לתקשר עם חברים ואחרים, יש המבקשים לפרסם את פועלם ועסקם ויש כאלה אשר ממנפים את הפלטפורמה לטובת ניהול עסק של פרסום ממש המושתת על הכנסות המתקבלות מפרסומות וממפרסמים.

כך יוצא שיש בנמצא דמיות אינטרנטיות להם כמות גבוהה של עוקבים באינסטגרם, מה שמאפשר להם להציע לעסקים מגוונים לפרסם באמצעותם את תוצרתם וזאת במגוון רחב של אופנים המייצרים פרסום סמוי המתיישב עם המעורבים אחרי אותו חשבון או אותה דמות.
לשון אחר, גם אלה המפרסמים באמצעות האינסטגרם, לא עושים זאת באופן בוטה ובולט אלא בדרך עקיפה ועדינה ויתכן שגם פסיכולוגית יותר יעילה, במסגרתה המפרסם עושה שימוש במוצר ו/או מבצע פעילות אחרות וזאת מבלי שהנעשה ייתפש כפרסומת מובהקת וברורה.
 
בעניין זה יש לקחת בחשבון כי האינסטגרם מודע ליכולות אלה ולכן מאפשר הוא לאלה המבקשים להפוך את הפלטפורמה לעסק, לפתוח חשבון עסקי, מה שמקנה למשתמש מידע רב, לרבות סטטיסטיקה, חתכים ונתונים מגוונים אותם יוכל בעל החשבון להציג בפני מפרסמים פוטנציאלים ובאופן זה לשכנע אותם כי באמצעותו יוכלו הם להיחשף למגוון לקוחות פוטנציאלים המתעניינים במוצר או בשירות הנמכר על ידם. ע"ס נתונים אלה יוכל בעל החשבון לתמחר את השירות וכמובן לנסות לגבות יותר ויותר.
 
בכל הקשור לאמור יש להבהיר כי השימוש בחשבונות אינסטגרם מייצרים מגוון רחב של סוגיות משפטיות 
 
סוגיות עסקיות – המבוססות על ההתקשרויות החוזיות המתגבשות בין בעל החשבון לבין המפרסמים, מה שמחייב עריכה של הסכמים חכמים ונכונים המתיישבים עם האינטרס של בעל החשבון.
זכויות יוצרים – סוגיות רבות הנוגעות בחומרים המתפרסמים, בסרטונים המועלים, בבעלות באותם נכסים דיגיטאליים, ביכולת או העדר היכולת לעשות שימוש במוצרים דיגיטאליים אלה , בחשיפה בפני תביעות שעניינן בהפרת זכויות יוצרים ועוד.
סוגיות מס – הנוגעות בהכנסות הנובעות לבעלי חשבונות עסקיים, חובת הדיווח , אופן הדיווח, האם העסקאות חייבות במע"מ או לא, חבות מס המתגבשת שעה בה בעל חשבון מקבל הטבות שאינן כסף, כמו מלונות, טיסות, רכבים, ביגוד ועוד .
עבירות פליליות – שעה בה מפורסמות באמצעות הפלטפורמה חומרים פוגעים ו/או חומרים המהווים הפרות ופגיעה בפרטיות ועוד.
הוצאת לשון הרע – מצב בו משתמשים עושים שימוש בפלטפורמה לטובת פגיעה באחרים ו/או הפצת שקרים ו/או מידע הפוגע בשמם הטוב.

לכל אלה מתוספים עוד אין ספור סוגיות מורכבות אחרות המתייחסות לעולם האינטרנט, לעולם המשפט האזרחי והפלילי , מה שאומר כי יש בנמצא חשיבות לקבל מענה משפטי מקצועי ביותר.
 
יש לקחת בחשבון כי לצד היות הפלטפורמה פירסומית החשופה לכול, יש הרואים בה מקור לביצוע עבירות מס ו/או עבירות אחרות ומשכך כל המפרסם עצמו או מפרסם אחרים, לקחת בחשבון כי יש בנמצא אין  ספור חוקרים מטעם רשויות מס , רשויות אכיפת חוק ועוד העשויים בצדק לבחון את חוקיות הפעולות, לעקוב אחר הנעשה על ידי בעל החשבון  ובהתאם לאמור לפעול על מנת לבחון כי המתחייב מבוצע, כי החוק נאכף וכי המשתמשים אינם מבצעים עבירות פליליות או עוולות אזרחיות.
 
כאן בדיוק משרדנו ידע לעזור לך.
משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח בעלי התמחות בכל הקשור למדיה הדיגיטאלית בכלל והאינסטגרם בפרט.
למשרדנו 10 מחלקות ממוקצעות וכ"א מהן תדע להיכנס לפעולה בהתאם לצורך של בעל החשבון באינסטגרם ו/או כל גורם קשור אחר.
אנו נדע לבחון כל אחת מהסוגיות ולתת לך את הביטחון לטובת התנהלות חוקית ושקופה.
אנו מציעים לך לשקול את צעדיך ולקבל מאתנו מענה משפטי נכון, בזמן אמת, כך שההתנהלות תושתת על בסיס משפטי איתן ובר אכיפה.
אנו מציעים לך שלא למהר ולחתום על הסכמים ו/או לבצע פעולות אלא לאחר שקבלת מענה וליווי משפטי של ממש.
אנו יודעים לתת לך את המענה המתחייב במקצועיות נטולת פשרות.
תתקשר עתה לעו"ד אלי דורון, נקיים פגישה לא מחייבת ונתקדם בהדרגה, ככול שתמצא לנכון.

עו"ד אלי דורון, נייד - 0544251054  

 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מגורים בארה"ב מעל 5 שנים אינם מהווים ניתקה זיקה לישראל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

פסק הדין מס' 56483-05-18, גרוס נ' המוסד לביטוח לאומי, עסק בתביעה של בני זוג אשר ביקשו לנתק את תושבותם עבור השנים 2015-2018

החשש ברפורמת גביית המס רק על פי צווי שומה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

כידוע, הליכי גביית מס הינם הליכים ארוכים הנמשכים לעיתים על פני שנים רבות וזאת לעיתים עד לשלב השומה הסופית, אותה יידרש הנישום לשלם בהתאם לקביעת בית המשפט. אכן, הימשכות ההליכים אינה מסבה נחת לצדדים להליך ובפרט לנישום, אך מקנה היא 'רשת ביטחון' בדמות זכות הטיעון של הנישום, אל מול רשויות המס במידה ונקבעת לו שומה אשר הוא חולק על נתוניה.

דיבידנד בין חברות שמקורו ברווחי שערוך

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

האם סכומי כסף המחולקים מחברות בנות לחברת אם, הנובעים מרווחי שערוך, הינם בגדר דיבידנד "שמקורו בהכנסות" אצל חברת האם? קראו כאן בהרחבה בנושא.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם