מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן


החל מיום 1.1.2020 תכנס לתוקף האמנה החדשה שנחתמה בין ממשלת ישראל לבין ממשלת אוסטרליה בדבר מניעת מסי כפל ומניעת התחמקות והשתמטות ממס. אמנה זו נבנתה בדמותה ובצלמה של אמנת המודל של ארגון ה-OECD ואושררה על ידי שתי המדינות. להלן הנקודות העיקריות במסגרת האמנה החדשה:
 
 1. חילופי מידע בין המדינות – מדובר בהליך גלובלי שצובר תאוצה, במסגרת הסכמים רבים בעת האחרונה, המאפשר העברות מידע במגוון תחומים. במסגרת האמנה ישראל ואוסטרליה יעבירו ביניהן מידע הן באופן אוטומטי והן בהתאם לבקשות פרטניות אם וכאשר בקשות כאלו ידרשו.
   
 2. ניכוי מס במקור – האמנה החדשה מפחיתה את שיעורי ניכוי המס במקור, ביחס לביצוע תשלומים, בהם שתי המדינות צד לתשלום. שיעורי המס שנדרשים בגין התשלומים השונים הם כדלקמן:
  א. דיבידנד - תשלום דיבידנד המתקבל בחברה בעלת שליטה מהותית (בשיעור של 10% או יותר), יידרש בניכוי מס במקור בשיעור 5%. במקרים אחרים (למעט מספר חריגים) יידרש התשלום בניכוי מס במקור בשיעור 15%.
  ב. ריבית - נקבע שיעור ניכוי מס במקור של 10%, למעט מקרים בהם הריבית נצמחה במוסד פיננסי ("בנק או מיזם אחר, שרווחיו נובעים באופן משמעותי ממתן הלוואות בשווקים הפיננסיים או מקבלת פיקדונות בריבית ושימוש בכספים אלה בניהול עסק למתן מימון") או מקרנות פנסיה המוכרות במדינות נשוא ההסכם.
  ג. תמלוגים - נקבע שיעור ניכוי מס במקור של 5%, על אף שקביעה זו אינה מתיישבת עם אמנת ה-OECD והאמנות האחרונות עליהן חתמה מדינת ישראל, אשר מעניקות פטור מלא מתשלום מס.

   
 3. מיסוי מכירת מניות אשר מרבית ערכן נובע ממקרקעין – במסגרת האמנה החדשה, ניתן למסות רווחי הון שנובעים ממכירת מניות אשר מרבית ערכן נובע ממקרקעין (יותר מ-50%) כאמור, בעת העברתן מן המדינה המתקשרת האחרת, בכל עת במהלך 365 הימים שקדמו להעברה.
   
 4. אזרחים העוברים להתגורר במדינה האחרת – האמנה מאפשרת למסות אזרחים ישראלים אשר מחליפים את מקום מושבם ועוברים להתגורר באוסטרליה ולהפך, במס רווח הון בגין רווחי הון שנצמחו לאותם האזרחים עד למועד ההחלפה, וזאת אם התבצעה מכירה של הנכס ב-5 השנים לאחר המעבר.
   
 5. אמנת ה-MLI – אמנת ה-MLI נוצרה על מנת להוות כלי ברפורמה לתיקון אמנות למניעת כפל מס בילטרליות ולאמנה זו חלק משמעותי בפירוש האמנה החדשה בין ישראל לאוסטרליה, שכן היא אומצה על ידי שתי המדינות.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מיסוי מקרקעין ונדלן בשוויץ

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דורון פסו, עו"ד

יעד אטרקטיבי אשר קרנו בעלייה בעת האחרונה הוא מדינת השלג, השוקולד והשעונים – שוויץ. עם זאת, להשקעה בנדל"ן בשוויץ עשויות להיות גם השלכות מס בישראל, אשר יש להביאן בחשבון.

יעוץ משפטי לבעלי מניות בחברה זרה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ משפטי מיוחד עבור ישראלים להם מניות בחברות זרות ברחבי העולם יחד עם בעלי מניות זרים - אנו מלווים יזמים ומיזמים רבים, לחצו כאן לפרטים.

העברת כסף מחו"ל והטבות מס לעולה חדש

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות המס אשר בקיאים בנהלי רשויות המס לקבלת הטבות מס עבור עולים חדשים ויודע ללוות את הלקוח באופן המהיר, הבטוח והדיסקרטי עבורו לקבלת מלוא זכויותיו מאת המדינה בתחום המס כעולה חדש.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם