מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן


החל מיום 1.1.2020 ומהדיווחים לרשויות המס לשנת 2020, תכנס לתוקף האמנה החדשה שנחתמה בין ממשלת מדינת ישראל לבין ממשלת מדינת סרביה בדבר כפל מס ומניעת התחמקות ממיסים, וכמו כן ייכנס לתוקף ממועד זה תיקון לאמנת המס עם בריטניה הכולל שינויים מהותיים מן ההלכה שהייתה נהוגה עד כה. האמנות קובעות את כללי המיסוי ליחידים ולחברות על הכנסות ונכסים אשר שתי המדינות צד להן.

 

עיקרי התיקונים באמנה עם אנגליה

האמנה החדשה שנחתמה עם אנגליה מהווה שינוי מהותי למצב הקיים בעיקר עבור משקיעים, יחידים שמבצעים רילוקיישן או הגירה לאנגליה, חוזרים מאנגליה לישראל וכו'.  להלן עיקרי השינויים:

 1. אמנת המס החדשה שוללת את הטבת המס שניתנה בעבר לכל יחיד העושה רילוקיישן או מהגר לאנגליה. בעבר, מסלול זה אפשר ליחיד להימנע מתשלום מס לגבי הכנסות אשר הופקו מחוץ לבריטניה וזאת בתנאי והכנסות אלו לא הועברו ישירות לאנגליה. מעמד זה יוצר חבות במס רק על הכנסות שנצמחו ו/או התקבלו בבריטניה. בעקבות החתימה על האמנה החדשה ישראלים יצטרכו לוותר על הטבת המס בגין ההכנסות שהופקו מחוץ לבריטניה.
   
 2. תושבות כפולה של חברות – נקבע כי חברות אשר תושבות מס בשתי המדינות, על המדינות לקבוע ביניהן את התושבות לצורך מס של החברה וזאת בהסכמה הדדית, תוך התחשבות באזורי הפעילות והניהול בפועל. ככל ולא תתקבל הסכמה לגבי מקום תושבות יחיד, החברה חשופה לכפל מס וכן לא תהיה זכאית לפטור ו\או הקלה אחרת המנויה במסגרת אמנת המס. 
   
 3. הכנסות מדיבידנד – דיבידנד בין חברתי בין חברה ישראלית לחברה בריטית בעלת שליטה מהותית (ולהפך), יחויב בניכוי מס במקור בשיעור 5%. לגבי מקרים של בעל מניות יחיד או בדיבידנד לחברה שאינה בעלת שליטה מהותית יונהג ניכוי מס במקור בשיעור 15%.
   
 4. ריביות – נקבע שיעור ניכוי מס במקור של 10% במקרה של תשלומי ריבית לתושב של מדינה אחרת, ואילו מדובר בבנק שיעור הניכוי יהיה 5%. וזאת בניגוד לאמנה הקודמת בה שיעור הניכוי עמד על 15%.
   
 5. רווחי הון – האמנה החדשה מותירה את הפטור הקיים על רווחי הון בהתאם לגישת הנכס (לפי מיקום הנכס) שהייתה נהוגה עוד קודם לכן, אך החריגה מתחולת האמנה מכירת מניות בחברה אשר עיקר נכסיה הם נכסי מקרקעין. במקרים אלו ניתן למסות תושב בריטי המוכר מניות בתמהיל כפי שפורט לעיל בתחומי ישראל, ולהפך.    

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

העברת כסף מחו"ל לישראל עקב הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

טיפול משפטי בהעברת כספים מחול לישראל, עקב משבר הקורונה, ע"י עו"ד מומחים בדיני בנקאות ודיני מס

מגורים בארה"ב מעל 5 שנים אינם מהווים ניתוק זיקה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

מגורים בארצות הברית לתקופה של מעל 5 שנים אינם מהווים ניתקה זיקה לישראל לצורך ביטוח לאומי - להלן סיקור מיוחד בעניין פסק דין 56483-05-18, גרוס נ' המוסד לביטוח לאומי.

ייצוג ישראלים המבקשים לעלות/לחזור לישראל מארה"ב

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

אנו נעשה כל שנדרש על מנת להבין את רצונותייך בטרם תגיע לישראל, לבנות תוכנית עבודה ולהוציא הנדרש אל הפועל בהצלחה, כך שבעת הגעתך הכל ימתין עבורך בצורה מושלמת.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם