מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


הבנקים בישראל מקפיאים חשבונות בנק של צרפתים

המציאות מלמדת כי יש בנמצא בישראל מספר רב של חשבונות בנק, המפוזרים בבנקים הישראלים השונים, השייכים ללקוחות שנכון להיום הם תושבי צרפת. בחלק גדול של המקרים, בעת פתיחת החשבון היו לקוחות הבנקים תושבי מדינת ישראל, אולם בחלוף השנים הפכו להיות תושבי צרפת. בחלק בולט מהמקרים הבנק הישראלי כלל לא יודע על כך שהלקח העתיק את מרכז חייו לצרפת והפך להיות תושב מדינת צרפת ולכן הבנק, במשך כל השנים, המשיך להתייחס אל אותו לקוח כאל תושב מדינת ישראל.

יחד עם זאת קורה לא אחת, לפעמים באיחור של שנים רבות, כי הבנק הישראלי מגלה כי אותו צרפתי בעל חשבון בנק בישראל, שהיה בעברו תושב מדינת ישראל, הפך עם השנים להיות תושב מדינת צרפת, מה שאומר מבחינת הבנק כי יש להתייחס אל אותו בעל חשבון בצורה שונה מכפי שהבנק מתייחס לאותם ישראלים המחזיקים חשבונות בנק. לשון אחר, חלה עליו רגולציה והבנק מחוייב לנהוג כלפיו יותר בזהירות ולהבטיח העברת מידע אוטומטי לצרפת בגין הכספים שאתו אדם מחזיק בישראל. הבנקים בעולם בכלל ובישראל בפרט הפכו עם השנים, במיוחד לאור חקיקה בין-לאומית, להיות "שומרי הסף" של חוק איסור הלבנת הון ומשכך אלה מאוד רגישים לכל נושא התושבות וזאת במיוחד בשל חובות הדיווח החלים עליהם למדינות התושבות. משנה הזהירות מתחייב גם לאור הקנסות הגדולים המוטלים על הבנקים במקרים בהם נמנעים הם מלדווח למדינת התושבות על אותם כספים. יתרה מזאת, במצב בו מאפשר הבנק לתושב צרפת לנהל חשבון בישראל, אזי הבנק הישראלי למעשה נמצא בחשיפה פלילית, במובן זה שעלולים לטעון כלפיו כי הוא סייע לאותו תושב צרפת להעלים מס ו/או לא לדווח על הכנסות בצרפת, גם אם הרווח בגינם התקבל בישראל.
 
הניסיון מלמד כי שעה בה הבנק בישראל מגלה כי בעל החשבון הוא תושב צרפת, עוצר הוא את הפעילות בחשבון, אוסר על אותו לקוח לעשות פעולות בחשבון הבנק וזאת עד לקבלת אישור רשמי מהלקוח כי החשבון בנק בישראל והרווחים בגינו הינם מדווחים בצרפת ומהווים חלק מהדו"חות הכספיים של אותו לקוח. כל עוד אותו בעל החשבון לא ממציא לבנק בישראל את האישורים מצרפת, בולם הבנק הישראלי כל פעולה בחשבון ומבקש מהלקוח את המצאת המסמכים הנדרשים במהירות, מה שבפועל מעמיד בחלק גדול של המקרים את התושב הצרפתי בפני קושי ממשי. הקושי מקורו בכך שבחלק גדול מהמקרים מתקשה הוא להמציא את המסמכים המתבקשים ובחלק לא מבוטל של המקרים, הכספים הנמצאים בישראל כלל לא מדווחים בצרפת. מצב שכזה גם מונע מהלקוח להגיע אל הכסף שנמצא בחשבון הבנק שלו בישראל וגם חושף אותו בפני האשמה פלילית בצרפת בטענה כי הוא למעשה ביצע עבירות מס פליליות בצרפת משום שלא דיווח ולא שילם מס בצרפת בגין כל אותם כספים.
 
כיצד משרדנו יכול לסייע במקרים שכאלו?
משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות המס ומשרד המשפטים ולו ניסיון ספציפי הן בדיני מס והן בדיני בנקאות. כמו כן למשרדנו ניסיון רב בכל הקשור בליווי וטיפול משפטי עבור צרפתים ובכל הקשור ברגולציה ובנדרש לטובת הבטחת התנהלות חוקית ושקופה. משרדנו מכיר את המגבלות הקבועות בחוק, מודע לחששות של המערכת הבנקאית ויודע כיצד לפעול אל מול כל הגורמים הקשורים על מנת להבטיח התנהלות חוקית ושקופה ולהביא בסופו של יום לידי פתרון המתיישב הן עם הוראות החוק והן עם האינטרסים של הלקוח. משכך, בכל מקרה בו הבנק בישראל מערים קושי על תושב צרפת, נדע לעזור.

אנא צור עמנו קשר, נקיים פגישה ונקדם פתרון מתחייב!
אנא התקשר עתה לעו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ליווי משפטי עבור ישראלים בדובאי

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דורון פסו, עו"ד

כל מה שרצית לדעת על הקמת חברה ופעילות כלכלית-עסקית באיחוד האמירויות - הקמת תאגיד באיחוד האמירויות, המיסוי (מס חברות, מע"מ, מכס וכו') וכן המס החל על ישראלים.

מגורים בארה"ב מעל 5 שנים אינם מהווים ניתוק זיקה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

מגורים בארצות הברית לתקופה של מעל 5 שנים אינם מהווים ניתקה זיקה לישראל לצורך ביטוח לאומי - להלן סיקור מיוחד בעניין פסק דין 56483-05-18, גרוס נ' המוסד לביטוח לאומי.

ייצוג ישראלים המבקשים לעלות/לחזור לישראל מארה"ב

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

אנו נעשה כל שנדרש על מנת להבין את רצונותייך בטרם תגיע לישראל, לבנות תוכנית עבודה ולהוציא הנדרש אל הפועל בהצלחה, כך שבעת הגעתך הכל ימתין עבורך בצורה מושלמת.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם