מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית


בעידן האינטרנט, משרדנו המורכב מעו"ד יוצאי משרד המשפטים וגופים חוקרים, נחשפים אנו יותר ויותר לעבירת ההטרדה המינית בדמות פרסום והפצה של תכנים מיניים, ללא הסכמת המצולמים. הפצת תכנים אלו פוגעת בזכויות השייכות לגרעין הקשה ביותר של זכויות האדם, ביניהן ובעיקרן הזכות לכבוד, לפרטיות, לחירות, לשם טוב ולשוויון.
 
פרסום בעל אופי מיני לרבות פרסום באמצעות תמונות, סרטונים ו/או הקלטות פוגעות בקורבן וגורמות לו נזקים קשים מנשוא וזאת לנוכח ההשפלה אליה נחשף הקורבן וחוסר יכולתו לעצור את הפרסום וההפצה של התכנים הפוגעניים. בהתאם לסעיף 3(א)(5א) לחוק למניעת הטרדה מינית, תשנ"ח-1998 ולסעיפים 2(4א) ו-5 לחוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981; פרסומים ללא הסכמת המצולם בדמות תצלומים ו/או סרטונים ו/או הקלטות של אדם המתמקדות במיניותו שיש בהן תכנים המשפילים ו/או מבזים אדם מהווים עבירה שעונשה עד 5 שנות מאסר. איסור ההפצה לרבות העונש הנלווה להפרת האיסור תקפים הם גם למי שהועברו לידיו תכנים מסוג זה. הקורבנות הנפגעים יכולים לפנות למשטרה ולהגיש תלונה בנידון לצורך חקירת האירוע, תפיסת הנאשם והבאתו לדין. לצד העונש הפלילי הנלווה לעבירה, זכאי הקורבן להגיש תביעת פיצויים אזרחית עבור פיצוי כספי.
 
משרדנו קשוב לעוול הנגרם לקורבנות ויכול לסייע לנפגעים לממש את מלוא זכויותיהם בהליך הגשת התלונה במשטרה ולדאוג למיצוי הדין כנגד מפיץ התכנים וזאת בהישען על תחשבים כלכליים האמורים למקסם את הזכאות לפיצוי כספי. חשיבותו של ליווי משפטי איתן במקרים אלו רם מעלה הוא לנוכח המצב הפגיע של הקורבן שעלול להביאו לוויתור, אף ללא ידיעתו על זכויותיו בנידון. כך למשל הליך התביעה בגין הטרדה מינית מאפשרת לקורבן לשלם אגרה מופחתת עבור פתיחת התיק ובית המשפט רשאי לפסוק עבורו פיצוי, ללא הוכחת נזק עד לסכום של 120,000 ₪. אולם, היעדרו של ייעוץ במקרה זה עלול כאמור לגרוע מזכויותיו של הקורבן מבלי משים לנוכח המידע המועט של הנפגע בנושא. משרדנו ייתן לכבודכם את הליווי הראוי והנדרש לרבות ניהול תביעה אזרחית נגררת במקרים הרלוונטיים וכן ניהול התביעה הפלילית והאזרחית בנפרד והכל בהתאם ובהתחשב לנסיבות האירוע. בנוסף לליווי ההליך המשפטי כנגד הנאשם, ידאג משרדנו, בהתאם למגבלות הקבועות בחוק, לפעול בדחיפות להסרת התכנים הפוגעניים באמצעות פנייה ישירה ומהירה אל אתרי האינטרנט ו/או אל החברות המפעילות את הפלטפורמות בהם הופצו התכנים. פרט לאמצעי הדיווח יכול משרדנו ללוות את הקורבן ברגעיו הקשים תוך ניהול הפרוצדורה אל מול המוסד החינוכי בו הוא לומד, להגיש תלונה במשטרה ולעשות כל שניתן על מנת להבטיח את ביטחונו של הקורבן בשובו למוסד הלימודים.    
 
במשרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי משרד המשפטים, קיימים הידע והניסיון על מנת לסייע למי שנפגע מהפצת תמונותיו בשני הנתיבים - הן מחלקה אזרחית מנוסה שתגיש עבורו תביעה אזרחית כנגד הפוגע על מנת להבטיח פיצוי הולם, והן עורכי דין המתמחים בפליליים שילוו את הנפגע בהגשת התביעה ובכל ההליכים הפליליים כנגד הפוגע.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4.5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג קטין הנחשד בעבירה פלילית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

עו"ד המתמחה בדין הפלילי לקטינים מטעמנו ידע להבטיח כי הקטין יקבל את מלא הזכויות המגיעות לו ובכך להקטין באופן מרבי את הנזקים העלולים להתעורר וזאת בשאיפה להגיע למצב בו התיק הפלילי כנגד הקטין ייסגר ללא נזק.

ליווי משפטי בחקירה פלילית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

אל לך לחשוב כי זימון לחקירה פלילית זה עניין פשוט וכי אין צורך בהתערבות עורך דין. זימון עו"ד אינו אומר כי יש לך ממה לחשש, ההפך - משמעו כי אתה אדם נבון וכי אין בכוונתך ליפול למלכודת.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם