מאת: דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי עו"ד ונוטריון


האי השכן, המונה כמיליון תושבים, המתגוררים במדינה הקטנה ששטחה הוא כשליש משטחה של מדינת ישראל, ידוע בעיקר נוכח ענף התיירות המפותח שלו המהווה נדבך מרכזי בשגשוגה הכלכלי היחסי של המדינה. אלא, שלאמיתו של דבר, דומה כי בשנים האחרונות הולכת ומתעצמת אטרקטיביותה של קפריסין אף כמרכז כלכלי-מסחרי בינלאומי, עובדה הנובעת בעיקר נוכח היתרונות המיסויים הרבים המוצעים במדינה בשילוב העובדה לפיה קפריסין הנה חברה מן המניין באיחוד האירופאי (לרבות באיחוד המוניטארי) ואגב כך זוכה ללגיטימציה רחבה בזירה הבינלאומית, בין השאר, ע"י ארגון ה-OECD.

משרד עורכי דין דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי, המוביל בדיני מסים ובנדל"ן, קיים ביום שני ה-23.1.2012 בסניף הפירמה ברמת- גן כנס ראשון של לקוחות בכירים בנושא: "קפריסין כיעד מנצח לשנת 2012 להקמת פלטפרומות בינלאומיות לחברות ישראליות". חשוב לציין כי המשרד מפעיל ארבעה סניפים בישראל ושניים בחו"ל, אחד מהם בקפריסין.

ניכר כי גם כיום, בעיתות משבר כלכלי עולמי, יותר ויותר חברות ישראליות ומשקיעים יחידים הפועלים בחו"ל בוחרים להשקיע באמצעות הקמת חברה בקפריסין. קפריסין מציעה כיום למשקיעים ישראלים הטבות מס משמעותיות, מערכת בנקאות מפותחת עם אפשרויות מימון ושער כניסה קל יותר לפעולות עסקיות במדינות האיחוד האירופי.

הלכה למעשה, עבור משקיעים ישראלים המבקשים לקיים פעילות עסקית שתנוהל ותישלט מחוץ לגבולות ישראל, קפריסין המרוחקת רק 35 דק' טיסה, היא לא פחות מיעד אידיאלי ליצירת מבנה עסקי בינלאומי וכדאי מאוד מבחינה כלכלית. כיום מעריכים כי כבר פועלות בקפריסין עשרות חברות ישראליות וגם משקיעים יחידים.
בהשוואה לשיעורי המס בישראל, הרי שקפריסין היא לא פחות מגן עדן פיסקאלי, החל ממס חברות מופחת בשיעור 10% (לעומת מס חברות בשיעור 25% בישראל), דרך פטור מלא ממס רווחי הון ופטור מלא מניכוי מס במקור על תשלום דיבידנד וכלה בהיעדרן של הוראות אנטי תכנוניות (דוגמת ההוראות בעניין חברה נשלטת זרה וחברת משלח יד זרה המונהגת במחוזותינו) ובתחולתן של מספר דירקטיבות מטיבות פרי בית המחוקקים של האיחוד האירופאי (כגון פטור ממע"מ על עסקאות סחר בתוך מדינות האיחוד וכיו"ב).

לא זו בלבד, נדגיש כי על אף האמור, המדובר במדינה הזוכה ללגיטימציה מלאה בזירה הבינלאומית, אשר אגב כך אינה "זוכה" לטיפול מיוחד מרשויות המס השונות, בעולם בכלל ובישראל בפרט, יחס השמור לאותם מקלטי מס ידועים לשמצה מאי אלו מדינות איי קריביים למיניהם.

נוסיף כי בהתאם לדין הייחודי בקפריסין, רק חברה המנוהלת ונשלטת משטח קפריסין תחשב כחברה תושבת קפריסין לצורכי מס. בתוך כך, חברה תושבת קפריסין חייבת במס בקפריסין על כל הכנסה שהפיקה ו/או שנצמחה לה, ללא קשר למקום הפקתה, בעוד שחברה שאינה תושבת קפריסין חייבת במס בקפריסין אך ורק בגין הכנסה שהפיקה ו/או שנצמחו לה בקפריסין. כמובן שבאמור יש כדי להגביר את רמת כדאיותה של המדינה עבור גופים שונים הפועלים בזירה הבינלאומית.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

ליווי משפטי על אדמת קפריסין

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו מודע לכך כי בקפריסין יש בנמצא קהילה נכבדה של ישראלים להם צרכים משפטים הקשורים לישראל ומשכך, יודעים אנו לפגוש את הלקוח בקפריסין, ללמוד על צרכיו ולתן לו מענה מהיר ואיכותי.

ישראלים עטים על שוק הנדל"ן הקפריסאי

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד, עמית משה כהן, עו"ד

מיקומו של האי הקפריסאי, קרבתו לישראל, היותה של קפריסין מרכז עסקי בינלאומי פופולרי, מדיניות המס האטרקטיבית, מזג האוויר הנוח, השתייכותה של המדינה לאיחוד האירופי ומעל לכל – היצע מרשים של נכסי נדל"ן במחירים אטרקטיביים במיוחד אשר ערכם ממשיך להאמיר בקצב מרשים לאורך השנים האחרונות, מבססים את קפריסין כיעד פופולרי עבור ישראלים המחפשים השקעות בענף הנדל"ן.

שיטת המס בקפריסין

מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); אלי דורון, עו"ד; הדר וייצנר, משפטנית

סיקור מיוחד אודות שיטות המיסוי השונות המונהגות באי השכן קפריסין - מיסוי חברות, מיסוי יחידים, כללי ניכוי מס במקור, דיבידנדים, ריבית, תמלוגים ומס ערך מוסף.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם