מאת: אלי דורון, עורך דין - ירון טיקוצקי, עורך דין (רואה חשבון ) - שרון פישמן, עו"ד


נדחתה דרישת רשויות המס לעצרו ל-8 ימים * סנגוריו :הוא לא מתחמק מהחקירה

בית משפט השלום בחיפה נעתר לבקשת הסניגורים, עו"ד שרון פישמן ועו"ד אפי אוחנה ממשרד "דורון טיקוצקי צדרבוים עמיר מזרחי", והורה על שחרור של חשוד ממעצר לאחר יומיים בלבד ולא 8 ימים כפי שביקשו נציגי מע"מ.

בבקשת המעצר שהוגשה לסגנית נשיא בית המשפט השלום כב' שופטת אורית קנטור נטען כי החשוד, מתן מטר, ביצע עבירות של קיזוז חשבוניות פיקטיביות ואי דיווח על עסקאות בסכום של 12 מיליון ₪. כן נטען כי החשוד לא התייצב לחקירות אליהן נדרש על ידי חוקרי מע"מ ואף הוכרז כעבריין נמלט לאחר שהוצא צו מעצר כנגדו כבר בראשית חודש אוגוסט. עוד נטען בבקשה כי כנגד החשוד תלוי ועומד תיק על עבירות מע"מ המתנהל בפני כבוד השופט קוטון בבימ"ש השלום בחיפה. בנוסף הוגש לבימ"ש דו"ח המפרט את תוכנית החקירה הדרושה לחוקרים במהלך 8 הימים הבאים.

הסניגורים, ממשרד עורכי הדין "דורון טיקוצקי צדרבוים " המתמחה בין היתר בתחום המיסוי הפלילי והאזרחי טענו כי החשוד לא התחמק מעולם מחקירות וכי תמיד פעל בתיאום מלא אל מול חוקרי המע"מ. בנוסף טענו כי מזה כחודשיים ימים מתנהלת החקירה כחקירה גלויה, בידיעתו המלאה של החשוד ולפיכך אילו באמת היה החשוד מעוניין לשבש אותה או להפריע למהלכה, היה כבר יכול לעשות כן . עוד נטען כי החשוד מקפיד להתייצב לדיוניו בפני בימ"ש בתיקו האחר ועל כן אין בנמצא כל עילת מעצר ויש לשחררו לחלוטין או לשחררו בתנאים מגבילים למעצר בית.
לאחר שבחנה את הבקשה ואת החומר שהוצג בפניה על ידי חוקרי המע"מ, ושמעה את טענות הסניגורים, החליטה כב' השופטת אורית קנטור כי אכן עולה מהחומר שבפניה כי החשוד לא הקפיד להתייצב לחקירות אליהן זומן. יחד עם זאת סברה כי אין כל צורך במעצר לתקופה של 8 ימים כפי שביקשו נציגי החקירות וניתן להסתפק במעצר למשך יומיים ולאחריו לשחרר את החשוד לחלופת מעצר ככל שיהא צורך בכך.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

הגנה משפטית כנגד הטרדה מינית ברשת האינטרנט

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

למשרדנו הידע והניסיון לסייע למי שנפגע מהפצת תמונותיו גם בהגשת תביעה אזרחית כנגד הפוגע על מנת להבטיח פיצוי הולם, וכן בהגשת התביעה ובכל ההליכים הפליליים כנגד הפוגע.

ביקורת על נציגי המשטרה במסגרת הליכי מעצר של עו"ד

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

נציב תלונות הציבור, השופט בדימוס דוד רוזן, בביקורת חסרת תקדים על נציגי המשטרה במסגרת הליכי מעצר של עורך דין.

עו"ד לשחרור ממעצר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משטרת ישראל פועלת 24 שעות ביממה לטובת איתור חשודים בביצוע פשעים, בניסיון לאסוף נגדם ראיות, להביאם לדין ואם ניתן למצות עמם את הדין. חלק גדול מהמעצרים מסתיימים בלא כלום – הכל תלוי בראיות ובאסטרטגיה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם