מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


כידוע מדינת ישראל אינה מאפשרת לזוגות חד-מיניים (הומואים או לסביות) להתחתן, לא בדרך של נישואים דתיים ואף לא בדרך של נישואים אזרחיים, זאת בעוד שהמגמה בעולם משתנה ויותר ויותר מדינות מכירות בזכותם הלגיטימית של זוגות מאותו מין להינשא אזרחית בין כותלי המדינה ואף להביא ילדים ולרשום אותם כילדים של בני הזוג לכל דבר ועניין, כנהוג בכל סיטואציה מקובלת אחרת.

 
במקביל ישנן מדינות, לרבות ישראל, שאינן מכירות בנישואים שכאלה - מאידך מאפשרות הן לזוגות חד מיניים להביא ילדים לעולם בהליך של פונדקאות מחוץ לישראל (במקרה של זוגות הומואים) ו/או הליכים אחרים עבור לסביות, לגדלם בישראל וכדומה. כך יוצא שיש בנמצא ישראלים רבים הפועלים לטובת הבאת ילדים לעולם באמצעות הליך של פונדקאות במדינות שונות ברחבי העולם וזאת בהישען על ביצית ו/או זרע של תורם כזה או אחר, אנונימי או ידוע. באותה מידה, מדינת ישראל מאפשרת לאותם זוגות חד-מיניים לערוך ביניהם הסכמים אשר יגדירו את מערכת היחסים ביניהם, את נושא החזקה בילדים, את חלוקת הרכוש ו/או הבעלות בו וכדומה. ברור כי לחוזה ישנה חשיבות מכרעת שכן במסגרתו מגדירים בני הזוג את האינטרסים הכלכליים של כל אחד מהם, הנכסים המוחזקים על ידם, הנכסים המובאים על ידם לתוך המבנה המשפחתי החדש, מתייחסים לנכסים שירכשו במהלך החיים המשותפים, מתייחסים למשמעות של הרישום בטאבו, קובעים מה יקרה במקרה של פרידה חלילה וחס, וקובעים את החלוקה, דנים באופן חינוך הילדים, צרכים, מה קורה במצבים של חילוקי דעות באשר לגידול הילדים ועוד ועוד בעיות העלולות להתעורר בכל סיטואציה בה בני זוג מביאים ילדים לעולם. כמובן שעצם היות אחד מההורים לא הורה ביולוגי, חייב לבוא לידי ביטוי במסגרת הסכמים אלה וזאת על מנת להבטיח אותו ובכלל את הזכויות של שני ההורים, גם הלא ביולוגיים, לרבות התייחסות לאופן רישום הילדים בישראל ו/או בכל מדינה או רישום אחר.
 

נישואים אזרחיים בוינה, אוסטריה

אחת המדינות בה אנו מתמחים וכזו המתאימה, ולדעתנו גם הרומנטית ביותר, לטובת השלמת הליך של נישואים אזרחיים, היא אוסטריה, הממוקמת בלב אירופה, שם החוק מאפשר לזוגות חד מיניים להינשא באופן אזרחי, יהודים, נוצרים ו/או בעלי כל דת אחרת ובכלל זה גם לבעלי דרכון ישראלי. באוסטריה, שם מכיר החוק ומאפשר בפועל לזוגות חד מיניים להינשא, משרדנו פעיל. במסגרת האמורה משרדנו יודע לתן לכבודכם שירות המחולק לשני חלקים  -

חלק 1# – עריכת הסכם בין בני הזוג. ההסכם יכול שיערך בשפה העברית והדין שיחול עליו הוא הדין הישראלי. את ההסכם נכין כאן בישראל ללא לחץ של זמן במטרה להגיע להבנות המתיישבות עם הכוונה של שני הצדדים. במקביל נפעל לטובת עריכת המסמכים הנדרשים ע"פ הדין האוסטרי לטובת רישומכם כזוג נשוי במדינה בה הנכם מיועדים להתחתן ובכלל זה קידום אישורים נוטריונים, אפוסטיל וכל מסמך או רישום אפשרי אחר אותו נוכל אנו להכין עבורכם כאן בישראל וזאת על מנת להפוך את הרישום לקל, זמין ומהיר.
 
חלק 2# – טיפול מול הרשויות בווינה שבאוסטריה, באמצעות עו"ד אוסטרי מקומי, לטובת רישום לחתונה וקיום החתונה בפועל. לטובת האמור, למשרדנו קשרי עבודה עם משרד עורכי דין אוסטרי בעיר ווינה אשר יקבל מאתנו את כל המסמכים הנדרשים על מנת שיוכל לרשום אתכם לחתונה בתאריך המיועד על סמך כלל המסמכים הנדרשים לטובת השלמת ההליך בהצלחה וללא קשיים מיותרים, לרבות בחינת המסמכים המומצאים, המצאת המסמכים המתורגמים ועוד. במסגרת האמורה משרדנו ידע לפעול לטובת רישומכם לנישואים באוסטריה ואף יגרום לכך, ככל שנדרש, לליווי של עו"ד אוסטרי מקומי, אשר יבטיח כי הנכם מתקבלים לטקס החתונה בווינה כמתוכנן וכי כל הנדרש והמתוכנן מתבצע בהתאם לתוכנית המקורית.

מעבר לאמור נוסיף כי בנסיבות מתאימות נדע לחברכם לגורם מתאים באוסטריה אשר יכול לארגן עבורכם לאחר השלמת טקס הנישואים הפורמאלי, גם מסיבת נישואים, אם בווינה ואם מחוץ לווינה, אם בסגנון ווינאי קלאסי ואם בסגנון אחר, הכל בהתאם לרצון של הזוג הנישא.

 
משרדנו ידע לתן לכבודכם את כל המענה ומשכך נשמח לתן לכם אותו באופן מלא ומושלם מישראל.
היה והנכם מעוניינים, ניתן ליצור קשר עם עו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

סכסוך עסקי בתוך המשפחה

מאת: אלי דורון, עו"ד

משרדנו מתמחה בייצוג בנים או בנות הנתונים בסכסוך עסקי עם מי מהוריהם, אביהם ו/או אמם, וזאת באמצעות סיוע מקצועי של עורכי דין ורואי חשבון יוצאי משרד המשפטים ורשויות מס, לחצו כאן לפרטים.

עורך דין לגירושין עקב בגידה

מאת: אלי דורון, עו"ד

ייצוג נשים המגלות כי הבעל בוגד בהן, לטובת בניית אסטרטגיה והערכות לגירושין בסיוע עו"ד ורו"ח מומחה בגירושין, פירוק, שיתוף ושמירה על זכויות האישה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם