מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ייעוץ משפטי לחקלאים בעניין ביקורת ניכויים ונקודות זיכוי לעובדים זרים במס הכנסה

נכון לימים אלה, רשות המס פועלת כנגד חקלאים רבים אשר דרשו בתלושי השכר של עובדים זרים, או משתלמים זרים בתחום החקלאות, נקודות זיכוי. למעשה רשות המס בוחנת, באמצעות מחלקת הניכויים, את תלושי השכר שהוציא המעסיק החקלאי לעובדיו הזרים ואת אופן התשלום המתבצע לעובדים זרים ו/או למשתלמים זרים ובעיקר את החוקיות שבזקיפת נקודות הזיכוי לאה.

 

הבחינה מתבצעת תוך התייחסות לסטטוס של העובד הזר כאשר רשות המס מבקשת לבחון, לטובת קביעת עמדתה, את השנים בהם הועסקו העובדים הזרים, האם הם מוגדרים כעובדים זרים או כמשתלמים זרים, האם יש להם אשרת עבודה חוקית בגין תקופת הביקורת או לאו, ובהישען על כל אלה קובעת האם המעסיק (החקלאי) רשאי היה לדרוש נקודות זיכוי בגין אותו עובד זר. במסגרת הבדיקה האמורה מבקשת רשות המס לבחון את ההתנהלות של החקלאי/המעסיק ארבע שנים לאחור והיה ולגישתה נזקפו לזכות העובד נקודות זיכוי שלא כדין ע"י המעסיק החקלאי, מבקשת היא להוציא לחקלאי שומת ניכויים.

בשלב ראשון מוציאה רשות המס שומה הנקראת "שומה 03", על שומה זו ניתן להגיש השגה והיה וגם בשלב ההשגה הצדדים לא מגיעים להבנה תוציא רשות המס לחקלאי "שומה 09". על השומה האחרונה רשאי החקלאי להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי. יחד עם זאת, הואיל והסוגיה שעומדת על הפרק היא משפטית, הניסיון מלמד כי נכון לערב עו"ד המומחה בתחם המס האזרחי בכלל ובסוגית עובדים זרים ונקודות זיכוי בפרט וזאת כבר בשלב זה. הרעיון הוא לנסות ולנטרל את הבעיה בשלביה המוקדמים, ללא המתנה. חשוב להדגיש כי יש בנמצא חובה לעלות בשלב ההשגה את כל הטענות העובדתיות וזאת משום שהימנעות מלעשות כן עלולה לפגוע ביכולת של החקלאי לעלות את אותן טענות בשלבים מאוחרים יותר. משכך יש בנמצא חשיבות מכרעת לפעול בנושא על סמך אסטרטגיה משפטית מוצקה אותה משרדנו ידע לגבש עבורך. לאור פני הדברים האמורים, אנו מציעים לך החקלאי, שעה בה הנך נמצא בהליך של ביקורת שומתית שכזו, לפנות למשרדנו לטובת קבלת סיוע מיידי.

למשרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, ניסיון ספציפי בסוגיות שכאלה.
נפגש באופן לא מחייב ונבחן יחדיו מהלכים לטובת פתרון הבעיה, לשביעות רצונך!

ניתן ליצור קשר ישיר בנושא עם עו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייעוץ לישראלי העובד מישראל עבור מעסיק זר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

המציאות מלמדת כי יותר ויותר ישראלים מוצאים את עצמם עובדים מתוך שטח מדינת ישראל, בדרך כלל באמצעות רשת האינטרנט, עבור מעסיקים זרים במדינות מחוץ לישראל ומתוגמלים באופן כזה או אחר בגין העבודות המבוצעות על ידם בישראל לטובת מעסיקים זרים.

מיסוי עסקאות קומבינציה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); בן מוגרבי עו"ד; דנה מקמל', משפטנית

בשל העובדה שבעסקת קומבינציה אין תמורה שמועברת במזומן, עולה השאלה כיצד מנהל מיסוי מקרקעין צריך לקבוע את השווי של עסקאות מסוג זה. שאלה זו חשובה מכיוון שמיסוי הוא גורם משמעותי בקביעת המחיר הסופי שישלם הרוכש עבור הדירה - לאורך השנים התפתחו מספר גישות לצורך מענה על שאלה זו.

אישור ניכוי מס במקור - הוראת ביצוע 2020

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

ביום 1.1.20 פרסמה רשות המסים את הוראת ביצוע 02-2020 של מס הכנסה לשנת המס 2020 אשר עוסקת באישורי ניכוי מס במקור ובאישורים לפי חוק עסקאות גופים ציבוריים, תשל"ו-1976, פקודת מס הכנסה [נוסח חדש], התשכ"א-1961 והתקנות מכוחה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם