מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ייעוץ משפטי לחקלאים בעניין ביקורת ניכויים (נקודות זיכוי לעובדים זרים)

נכון לימים אלה, רשות המס פועלת כנגד חקלאים רבים אשר דרשו בתלושי השכר של עובדים זרים או משתלמים זרים בתחום החקלאות, נקודות זיכוי. למעשה רשות המס בוחנת, באמצעות מחלקת הניכויים, את תלושי השכר שהוציא המעסיק החקלאי לעובדיו הזרים ואת אופן התשלום המתבצע לעובדים זרים ו/או למשתלמים זרים ובעיקר את החוקיות שבזקיפת נקודות הזיכוי לאה.
 
הבחינה מתבצעת תוך התייחסות לסטטוס של העובד הזר - רשות המס מבקשת לבחון, לטובת קביעת עמדתה, את השנים בהם הועסקו העובדים הזרים; האם הם מוגדרים כעובדים זרים או כמשתלמים זרים; האם יש להם אשרת עבודה חוקית בגין תקופת הביקורת או לא; ובהישען על כל אלה קובעת האם החקלאי המעסיק רשאי היה לדרוש נקודות זיכוי בגין אותו עובד זר. במסגרת הבדיקה האמורה מבקשת רשות המס לבחון את ההתנהלות של החקלאי המעסיק 4 שנים לאחור והיה ולגישתה נזקפו לזכות העובד נקודות זיכוי שלא כדין, מבקשת היא להוציא לחקלאי שומת ניכויים. בשלב ראשון מוציאה רשות המס שומה הנקראת "שומה 03". על שומה זו ניתן להגיש השגה והיה וגם בשלב ההשגה הצדדים לא מגיעים להבנה תוציא רשות המס לחקלאי "שומה 09". על השומה האחרונה רשאי החקלאי להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי.

יחד עם זאת, הואיל והסוגיה שעומדת על הפרק היא משפטית, הניסיון מלמד כי נכון לערב כבר בשלב זה עו"ד המומחה בתחום המס האזרחי בכלל ובסוגית עובדים זרים ונקודות זיכוי בפרט. הרעיון הוא לנסות ולנטרל את הבעיה בשלביה המוקדמים, ללא המתנה. חשוב להדגיש כי יש בנמצא חובה לעלות בשלב ההשגה את כל הטענות העובדתיות וזאת משום שהימנעות מלעשות כן עלולה לפגוע ביכולת של החקלאי לעלות את אותן טענות בשלבים מאוחרים יותר. משכך יש בנמצא חשיבות מכרעת לפעול בנושא על סמך אסטרטגיה משפטית מוצקה אותה משרדנו ידע לגבש עבורך. לאור פני הדברים האמורים, אנו מציעים לך החקלאי, שעה בה הנך נמצא בהליך של ביקורת שומתית שכזו, לפנות למשרדנו לטובת קבלת סיוע מיידי!


משרדנו מייצג חקלאים רבים, למשרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, ניסיון ספציפי בסוגיות שכאלה -
ניפגש באופן לא מחייב ונבחן יחדיו מהלכים לטובת פתרון הבעיה, לשביעות רצונך. התקשר עתה לעו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מע"מ בשיעור אפס בגין תקבולים מחברה זרה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

ביום 1/8/2019 דחה בית המשפט המחוזי את ערעורה של חברת מנו-בייס כנגד שומות לשנים 2009-2013 בסך של כ-790,000 ₪, שהוציא מנהל מס ערך מוסף פתח תקווה בהן לא הכיר בעסקאות עם חברה זרה שדווחו על ידי המערערת ככאלה שחל עליהן מע"מ בשיעור אפס (ע"מ 18831-04-17 מנו - בייס בע"מ נ' מע"מ - פתח תקווה). .

גביית חובות מס מבעלי חברות ננטשות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לאחרונה ממש: רשות המס החלה לגבות חובות מס מבעלי חברות ננטשות, על פי סעיף 119א לפקודת מס הכנסה - באילו תרחישים זה עלול לקרות גם לך? מה הן ההשלכות השונות ודעתנו המקצועית בנושא.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם