מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ייעוץ משפטי לחקלאים בעניין ביקורת ניכויים (נקודות זיכוי לעובדים זרים)

נכון לימים אלה, רשות המס פועלת כנגד חקלאים רבים אשר דרשו בתלושי השכר של עובדים זרים או משתלמים זרים בתחום החקלאות, נקודות זיכוי. למעשה רשות המס בוחנת, באמצעות מחלקת הניכויים, את תלושי השכר שהוציא המעסיק החקלאי לעובדיו הזרים ואת אופן התשלום המתבצע לעובדים זרים ו/או למשתלמים זרים ובעיקר את החוקיות שבזקיפת נקודות הזיכוי לאה.
 
הבחינה מתבצעת תוך התייחסות לסטטוס של העובד הזר - רשות המס מבקשת לבחון, לטובת קביעת עמדתה, את השנים בהם הועסקו העובדים הזרים; האם הם מוגדרים כעובדים זרים או כמשתלמים זרים; האם יש להם אשרת עבודה חוקית בגין תקופת הביקורת או לא; ובהישען על כל אלה קובעת האם החקלאי המעסיק רשאי היה לדרוש נקודות זיכוי בגין אותו עובד זר. במסגרת הבדיקה האמורה מבקשת רשות המס לבחון את ההתנהלות של החקלאי המעסיק 4 שנים לאחור והיה ולגישתה נזקפו לזכות העובד נקודות זיכוי שלא כדין, מבקשת היא להוציא לחקלאי שומת ניכויים. בשלב ראשון מוציאה רשות המס שומה הנקראת "שומה 03". על שומה זו ניתן להגיש השגה והיה וגם בשלב ההשגה הצדדים לא מגיעים להבנה תוציא רשות המס לחקלאי "שומה 09". על השומה האחרונה רשאי החקלאי להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי.

יחד עם זאת, הואיל והסוגיה שעומדת על הפרק היא משפטית, הניסיון מלמד כי נכון לערב כבר בשלב זה עו"ד המומחה בתחום המס האזרחי בכלל ובסוגית עובדים זרים ונקודות זיכוי בפרט. הרעיון הוא לנסות ולנטרל את הבעיה בשלביה המוקדמים, ללא המתנה. חשוב להדגיש כי יש בנמצא חובה לעלות בשלב ההשגה את כל הטענות העובדתיות וזאת משום שהימנעות מלעשות כן עלולה לפגוע ביכולת של החקלאי לעלות את אותן טענות בשלבים מאוחרים יותר. משכך יש בנמצא חשיבות מכרעת לפעול בנושא על סמך אסטרטגיה משפטית מוצקה אותה משרדנו ידע לגבש עבורך. לאור פני הדברים האמורים, אנו מציעים לך החקלאי, שעה בה הנך נמצא בהליך של ביקורת שומתית שכזו, לפנות למשרדנו לטובת קבלת סיוע מיידי!


משרדנו מייצג חקלאים רבים, למשרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס, ניסיון ספציפי בסוגיות שכאלה -
ניפגש באופן לא מחייב ונבחן יחדיו מהלכים לטובת פתרון הבעיה, לשביעות רצונך. התקשר עתה לעו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

החשש ברפורמת גביית המס רק על פי צווי שומה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

נבקש לעדכנכם כי מנהל רשות המסים מבקש לקדם רפורמה ולתקן במסגרת חוק ההסדרים את פקודת מס הכנסה באופן שיאפשר לרשויות המס להוציא צווי שומה לעסקים בלא ביקורת שיפוטית ולנקוט מכוחם בהליכי גביה עוד טרם שמיעת טענותיו של הנישום כנגד המס הנדרש ממנו בפני בית המשפט.

דיבידנד בין חברות שמקורו ברווחי שערוך

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

האם סכומי כסף המחולקים מחברות בנות לחברת אם, הנובעים מרווחי שערוך, הינם בגדר דיבידנד "שמקורו בהכנסות" אצל חברת האם? קראו כאן בהרחבה בנושא.

חוב עבר של בעלים קודמים כהוצאה לצורך חישוב מס שבח

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

פסק הדין ו"ע 43873-12-18 קיסריה השקעות בע"מ נ' מס שבח תל אביב 1 דן בשאלה האם הוצאות ארנונה והיטלי תיעול שהוצאו בגין חובות העבר של המחזיקים הקודמים בנכס מותרות בניכוי לפי סעיף 39 לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג – 1963?

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם