מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); יעקב באיירסקי, עו"ד


בעלי חברה מצליחה לאספקת שיש פנתה למשרדנו בחודש בפברואר 2019 בבהלה, לאחר שמנהליה של חברה שהנה לקוחה גדולה במיוחד שלה, שהיקף העסקאות ביניהן מגיעה ליותר מ-12 מיליון ₪ בשנה, הודיעו כי לא יוכלו לשלם את יתרת חובם שעמדה אז על יותר מ-7.3 מיליון ₪.
 
מנהלי החברה הלקוחה שיוצגה על ידינו היו שרויים בלחצים כבדים מאוד מאחר ומדובר בחוב כבד במיוחד שיצר אצלם מצוקת תזרימית קשה וצורך לנטול הלוואות גבוהות מהבנקים כדי לשמור על החברה. הם ביקשו מאיתנו לעשות הכל כדי להביא לגבייה מהירה של החוב. מחלקת ליטיגציה ומחלקת הגבייה המסחרית במשרדנו שילבו ידיים והוגשה תביעה לביהמ"ש השלום בחיפה כנגד החברה ובעליה על סך 2.2 מיליון ₪ לצד עיקולים זמניים שהוטלו ובמקביל הוגשו בקשות לביצוע של שיקים שחוללו ללשכת ההוצאה לפועל (מחודש ינואר 2019 ועד יוני 2019 חוללו שיקים בסכום של למעלה משמונה מיליון ₪, הן שיקים שיועדו לביטחון והן שיקים שנועדו לתשלום החוב הכולל).
 
באמצעות חקירות שבוצעו על ידי חברת חקירות ובאמצעות חקירה נגדית מוצלחת במיוחד של הנתבעים בדיון בביהמ"ש (במסגרת בקשה לביטול עיקולים שהגישו הנתבעים אשר נדחתה ע"י ביהמ"ש), התגלה שהנתבעים הבריחו נכסים ופעילות לחברה חדשה שהקימו. בנסיבות אלה, הוגשה על ידי המשרד בקשה למינוי כונס נכסים זמני וכן הוגשו בקשות להרחבת העיקולים ולתיקון כתב תביעה כך שיחול על מלוא החוב הכולל (סכום של כ-7.3 מיליון ₪). ביהמ"ש השלום בחיפה נעתר לבקשת המשרד למינוי כונס נכסים זמני (על אף שמדובר במשוכה לא פשוטה, במיוחד בהליך אזרחי). רגע לפני שהחרב הונחה על הנתבעים ועסקיהם היו מתמוטטים נוכח תפיסת מחסניהם על ידי הכונס הזמני, הם ניאותו להגיע לפשרה והעבירו באופן מיידי לתובעת סחורה בשווי של 300,000 ₪ וכן שיקים סחירים לתשלום מלוא חובם בסך של 7.3 מיליון ₪. במסגרת הסכם הפשרה שקיבל תוקף של פסק דין, סכום התביעה הועמד על סך של 7.3 מיליון ₪, נקבע סכום סנקציה בגובה של כחצי מיליון ₪ וכן נקבע שבלשכת רישום המקרקעין תירשם הערת אזהרה לטובת התובעת בגין דירת המגורים הענקית והיקרה של הנתבעים, כך שאם הנתבעים לא יפרעו את החוב על פי פסק הדין, התובעת תוכל לפעול בהליכי הוצל"פ למימוש פסק הדין.
 
מדובר בתוצאה מהירה ומצוינת לשביעות רצונה של התובעת, הואיל ובמקום לנהל הליך ארוך עד לקבלת פסק דין ואז לפנות להליכי מימוש, לאור הליכים מהירים, תקיפים ומדויקים בכמה ערכאות במקביל, התובעת קיבלה פסק דין מהיר ובטוחות לתשלום מלוא חובות הנתבעים כלפיה.

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

סכסוך עסקי במיזם אינטרנט / היי-טק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בייצוג משפטי עבור סכסוך עסקי במחלוקות בין בעלי מיזם, בעלי מניות, שותפים וגורמים אחרים הנוגעים והקשורים במיזם הייטק או מיזם אינטרנטי.

הברחת פעילות ונכסים בידי שותף

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בייצוג בעלי מניות ששותפיהם לחברה הבריחו פעילות או נכסים ו/או מבקשים להקים חברה מתחרה - ​איך לפעול נגד שותפים שהבריחו פעילות או נכסים ו/או מבקשים להקים חברה מתחרה? קראו כאן.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם