מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


הכשרת הכנסות של ישראלים החיים ומרוויחים בחו"ל, בסיוע עו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס

יותר ויותר ישראלים מעתיקים את מרכז חייהם לחו"ל לטובת עבודות מגוונות ומכניסות במיוחד, כאלה שבדרך כלל מיוחסות לעולם האינטרנט, השיווק, מכירות, סחר במט"ח ועוד. אלה בדרך כלל עובדים עבור אתרי אינטרנט ו/או פלטפורמות אינטרנטיות מגוונות, מבוססות שיווק ומכירות ובאמצעות השתלבות נכונה, מרוויחים סכומים גדולים מאוד הנגזרים מהתוצאות העסקיות של פעילותם. אלו הפועלים לטובת העתקת מרכז החיים שלהם לחו"ל, מפסיקים לשלם ביטוח לאומי בישראל ועד מהרה מניבים הכנסות בחו"ל בהיקפים של מאות אלפי דולרים ולפעמים אף מיליוני דולרים בשנה.
 
אין זה סוד כי נכון להיום יש בנמצא יזמים אינטרנטיים רבים, ישראלים ולא ישראלים, המתפעלים פלטפורמות אינטרנט ברחבי העולם המוכרות שירותים ו/או מוצרים שונים כאשר קהל היעד להם מוכרים את השירות או המוצר מתגוררים במדינות רבות על פני הגלובוס. חלק גדול מפעילות השיווק והמכירות עבור אותן פלטפורמות מתבצע באמצעות ישראלים, רובם צעירים, העוברים לגור במדינה כזו או אחרת, לפחות למספר שנים ושם פועלים הם לטובת שיווק ו/או לטובת נקיטת פעולות אחרות המניבות רווחים בהיקפים יוצאי דופן המסתכמים, לא אחת, במיליונים של דולרים. המציאות מראה כי אותם ישראלים, בחלק גדול של המקרים, לא משלמים בחו"ל מס בגין אותן הכנסות, כך שהלכה למעשה יש בנמצא סבירות גבוהה לפיה, לשיטת מס הכנסה בישראל, עליהם לשלם מס על אותם כספים בישראל, במיוחד אם חלפה תקופה קצרה מארבע שנים מאז ירידתם מהארץ.
 
כך יוצא כי מחד אותם ישראלים מרוויחים סכומים גדולים בחו"ל ומאידך מס בגין הכנסות אלו לא משולם, לא בישראל ולא במדינה אחרת. אותם ישראלים העתיקו את מרכז החיים שלהם לחו"ל ושם הם מפיקים את ההכנסות. יתרה מזאת, לא אחת, בתוך שנה-שנתיים אלה מרוויחים סכומים גדולים. אותם ישראלים מודעים לכך כי רשות המס בישראל, דווקא משום שמדובר בתקופת ניתוק קצרה, לא תכיר בהם כמי שהספיקו לנתק את התושבות הישראלית ומשכך הם נמצאים בחשיפה פלילית ואזרחית אל מול רשויות המס בישראל. המציאות מלמדת כי יש בנמצא ישראלים רבים שיורדים מהארץ, מעתיקים את מרכז החיים שלהם מישראל לחו"ל ותוך תקופה קצרה מצליחים הם לצבור מיליוני דולרים. אותם ישראלים לא משלמים מס בחו"ל ומבחינת רשות המס בישראלית, ככל שזו תדע על הכספים, אלה יחשבו כמי שאמורים לשלם מס בישראל. אותם ישראלים הצוברים רווחים תוך פרק זמן של שנה-שנתיים, מבלי לשלם מס בישראל או בכל מקום אחר בעולם, מודעים לכך כי לא יוכלו להעביר את הכסף לחשבון הבנק שלהם בישראל וכי החשיפה הפלילית והאזרחית מרחפת מעל לראשם. יוצא כי ישראלים רבים הרוצים לחזור לישראל, או להעביר  כספים לישראל, כספים אותם הרוויחו בעוד מרכז החיים שלהם בחו"ל, חוששים לעשות כן - חוששים להעביר כסף לישראל ו/או חוששים לחזור לישראל.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע במקרים שכאלו? 
משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי רשויות מס המתמחה בייצוג ישראלים אשר העתיקו את מרכז החיים שלהם לחו"ל, הרוויחו כספים בחו"ל, נמנעו מלדווח על הרווחים או לשלם מס בגינם בחו"ל או בישראל ועתה מבקשים הם להכשיר את הונם. משרדנו יודע לפעול בשם אותם ישראלים אל מול רשויות המס ולהגיע עם המדינה ומס הכנסה להבנות ולהסכמים אשר מאפשרים תשלום מס אופטימלי, הכשרת המצב והסדרת ההון. מצב זה, בסופו של יום, יאפשר לישראלי להעביר את כספו מחו"ל לישראל ואם יבקש, אף לחזור לישראל ולהתנהל מישראל ללא כל חשש.
 
אני מזמין אותך לפגישה דיסקרטית, לא מחייבת ונעימה לטובת ליבון המצב והסדרת הנדרש, ניפגש באופן לא פורמאלי ונקדם הנדרש עבורך:
התקשר כעת לעו"ד אלי דורון 0544251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

מסלולי מס בגין הכנסה משכירות בחו"ל

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

עסקאות נדל"ן נוחות להשקעה מאופיינות ברכישת נכס והפקת הכנסה קבועה מתשלום דמי השכירות. מיקומו של המקרקעין מחוץ לישראל עלול ליצור אי וודאות לגבי המס החל בעסקאות אלו ולכן מומלץ להתייעץ עם גורם מומחה בתחום על מנת להימנע מעבירות מס בשוגג.

ליווי עסקי ופיקוח חשבונאי על עסקים ברומניה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו יודע לנקוט בכל הפעולות הנדרשות על מנת לסייע לישראלי המבקש להקים עסק ברומניה לקבל את ההחלטה המתאימה ובנוסף יודע הוא לעזור לישראלי אשר כבר הקים עסק ברומניה לנקוט בפעולות הנדרשות על מנת להבטיחה התנהלות חוקית ושקופה.

נפקות שיהוי בדרישת תשלומי ביטוח לאומי

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

ביום 8/9/19 ניתן פסק דינו של בית הדין הארצי לעבודה אשר התייחס למשמעות שיש ליתן לשיהוי ניכר של מספר שנים בדרישת שיצאה תחת ידו של הביטוח הלאומי לתשלום הפרשי דמי ביטוח ונקבע כי השיהוי אינו מעיין את הדרישה, אלא לכל היותר יש בו כדי להפחית ו/או לבטל את החיוב בריביות, הפרשי הצמדה וקנסות (עב"ל 60937-09-17 עובדיה בן יחזקאל נ' המוסד לביטוח לאומי).

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם