מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ייעוץ מס בעניין עמלות שמקורן ב-Affiliate Programs

ישראלים רבים פעילים בתחום ה-Affiliation programs כלומר אלה מתקשרים עם אתרי אינטרנט בעולם, אם בתחום ההימורים, ממכר המוצרים, מתן שירותים, פורקס ואם בתחומים אחרים, וזאת מתוך מגמה לקבל עמלות בגין ניתוב לקוחות לאותם אתרים. עסקינן בתעשייה המגלגלת מיליארדים של דולרים מדי חודש ובישראל רבים כבר הספיקו להכיר ולהתעשר בזכות מערכות אלה. למעשה אותם ישראלים הכירו בכך כי יש בנמצא אתרים בעולם, חלקם אמינים יותר וחלקם פחות, המוכנים להתקשר חוזית, באמצעות רשם האינטרנט, עם כל גורם מעוניין ולהציע לאלה עמלות מכובדות כנגד ניתוב לקוחות לטובת אותו אתר.
 
מטבע הדברים יש ברשת האינטרנט מלחמות חורמה, מלחמות עולם על כל גולש וגולש ועל כל לקוח. ברשת ניתן למצוא אין ספור אתרים כשאלה מתחרים באלה, כאשר בחלק גדול של המקרים אתרים מספקים את אותם שירותים או מוצרים. עולם האינטרנט אינו כפוף לרגולציה ומשכך התחרות רק הולכת ומתגברת והמלחמה על כל לקוח איכותי גוברת. מצב דברים זה מעודד את בעלי האתרים בעולם, אלה המספקים שירותי הימורים, מכירות ועוד לרתום לטובת שיווק ומכירת תוצרתם, כל אדם, כל גוף וכל גולש המסוגל לנתב לטובתם לקוחות אשר יקנו באתרם שירות או מוצר, באמצעות Affiliate Programs. בשל כך, ישנם ברשת אתרים רבים המבהירים ומתחייבים לשלם לך, המפנה אליהם לקוחות, אחוזים נכבדים מההכנסות שיתקבלו מאותו לקוח שיגיע אליהם בזכותך והלכה למעשה כיום באמצעות פלאי הטכנולוגיה, אין בנמצא כל קושי לדעת מהיכן הגיע הגולש לאתר, פלוני או אלמוני, ולייחס את אותו גולש לזה שהפנה ולשלם לו את העמלה המגיעה לו בצורה שקופה ומדויקת עד מאוד.
 
תעשייה זו אכן התרחבה ומשכך יש בנמצא ישראלים רבים המרוויחים מיליונים של דולרים בזכות תכניות Affiliate Programs - ישראלים רבים מתקשרים עם אתרים כאלה או אחרים ולטובת קידום אותם אתרים הם מקימים אתרים משלהם ו/או נוקטים בפעולות שיווק אחרות אשר בשורה התחתונה מייצרים לקוחות פוטנציאליים ולידים אשר מופנים לאתר הסופי. הלכה למעשה ישראלים רבים מקימים אתרים המשווקים אתרים אחרים, מקדמים את אותו אתר באמצעות גוגל או בדרכים אחרות ואז כאשר מגיע לקוח פוטנציאלי לאותו אתר ומבקש להמר, לרכוש מוצר, לרכוש שירות וכו' הוא למעשה מועבר לאתר הראשי, זה שבפועל נותן את השירות או המוצר מבלי שהגולש בכלל יבין כי הועבר לאתר אחר אשר נותן לו את המתבקש, בעוד האתר ש-"דג" אותו מקבל מהאתר הקולט עמלה נאה מתוך ההכנסות המתקבלות. כמובן שיש בנמצא אתרים המשלמים בצורה חוקית ושקופה ויש אתרים פחות אמינים כאשר המתמחים בתחום לומדים להכיר את האתרים ובהתאם יודעים הם באיזה מהאתרים כדאי להם להשקיע זמן ואנרגיה לטובת קידומם ובאיזה אתרים שווה להשקיע פחות. בסופו של יום, הישראלי מבקש להתקשר עם אתר אמין ומשלם ואת אלה הוא יחפש. אותו אתר אשר קולט את הלקוחות הפוטנציאליים באמצעות Affiliate Programs, מעביר את העמלה למפנה לחשבון בנק כזה או אחר, כפי שנקבע בינו לבין הגורם המנתב, כאשר התשלום יכול שיהיה לחשבון פרטי ויכול שיהיה לחשבון של חברה זרה. לפעמים התשלום מתבצע באמצעות מטבעות דיגיטאליים ובחלק גדול של המקרים התשלום מתבצע באמצעות מטבע קונבנציונלי, דולר, אירו וכדומה.
 
הבעיה מתעוררת במישור המס...
מסתבר כי ההתנהלות האמורה, לא אחת מבלבלת את הפעיל בתחום וגורמת לו לנקוט בפעולות או לבצע מהלכים אשר עלולים להתפרש כפליליים. כלומר, יוצא לא אחת, כי אותו ישראלי מנתב את העמלות המתקבלות אצלו לחברה הממוקמת במקלט מס, שם צובר הוא את הכנסותיו אולם בסופו של יום נמנע הוא מלדווח במדינת התושבות של אותה חברה על ההכנסות המתקבלות ו/או נמנע הוא מלדווח במדינת התושבות שלו עצמו, כבעל מניות באותה חברה, על דבר קיומה של החברה, על הדיבידנדים שלה ועל המס שיש לשלם בגינה ועוד. כאן המקום לעצור ולהדגיש כי אין די בהקמה של חברה זרה עם חשבון זר לטובת קבלת העמלות בפטור ממס ואין די בלהסתפק בכך שהכסף יופקד בחברה הממוקמת במדינה בה שיעור המס הוא אפס או קרוב לאפס. חבות המס של החברה הקולטת את העמלות נקבעת לפי המיקום ממנו אותה חברה מנוהלת ונשלטת. ישראלים רבים לצערנו שוכחים זאת וכך יוצא שישראלים רבים, מקימים חברות עם חשבונות בנק במדינות מגוונות בעולם, שם שיעור המס אפסי, בעוד שבפועל מנהלים את אותן חברות בישראל. אלה נמנעים מלדווח בישראל על הכנסות אותה חברה וזאת למרות שמבחינה משפטית שעה בה החברה מנוהלת ונשלטת מישראל עליה לשלם מס כמו כל חברה ישראלית אחרת.
 
כאן בדיוק משרדנו ידע לעזור לך...
משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח מומחים בדיני מס ישראלי ובין-לאומי ומשכך יש לנו את הידע לייעץ לך כיצד להתנהל לטובת הבטחת התנהלות חוקית ושקופה בשוטף. אנו נדע להקים עבורך את המבנה הנכון, היה וטרם התחלת לפעול, עם המלצות באשר למערך ניהול מתאים, כך שבסופו של יום תשלם מינימום מס, בחוקיות ובשקיפות. יתרה מזאת, היה והנך נכון להיום מתנהל בצורה לא נכונה, בצורה פלילית, ובפועל צובר אתה כספים בחשבונות בנק בחו"ל בעוד יש בנמצא בסיס לטענה לפיה מדובר בכסף שחור, בכסף שצריך היה לדווח עליו בישראל. משרדנו יידע לפעול בשמך פה מישראל על מנת להבטיח הסדרת הנושא אל מול הרשויות ולהביא לידי כך שתסדיר את המתחייב במינימום מס ותוך נטרול חשיפתך הפלילית. יודגש כי עסקינן בסוגיה מורכבת שכן היא נוגעת הן בנושאים הקשורים בניהול ושליטה והן בסעיפים אנטי תכנונים כמו חברה נשלטת זרה ועוד, מה שבסופו של יום עלול להביא אותך לשיעורי מס העולים על 50% וכן לחשיפה פלילית שמשמעותה מאסר בפועל. המטרה שלנו היא לחסוך ממך עוגמת נפש זו ולאפשר לך להתנהל נקי וחוקי, להרוויח את הכספים כפי שרק אתה יודע להרוויח, לשמור עבורך על השקט הנפשי הנדרש לטובת קידום הפעילות הבין-לאומית המבוצעת על ידך, אך במקביל להבטיח כי אין ולא תהא סיבה לבוא ולדפוק לך בדלת בטענה כי ביצעת עבירות אותן לא היית אמור לבצע.
 
אני מזמין אותך להגיע למשרדי, נקיים פגישה דיסקרטית ולא מחייבת, יהיה המצב קשה ככל שיהיה, אנו נמצא עבורך את הפתרון האופטימלי לטובת נטרול הבעיה. לא לישון טוב בלילה זה לא פתרון, לחיות תחת חשיפה פלילית שקולה לחיי פחד. המטרה שלנו היא לעזור לך להרוויח הרבה כסף ובד בבד לגרום לך להתנהל בצורה רגועה, חוקית ושקופה. אל תחכה, התקשר אליי, נקיים פגישה ונסדיר הנדרש בדיסקרטיות, יחס אישי מובטח!
 
התקשר עתה לעו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

הלוואת בעלים או דיבידנד?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

בית המשפט נדרש להכריע בעניין 67285-01-18 זימרמן נ' פקיד שומה נתניה בשלוש סוגיות אשר היוו את בסיס המחלוקת בין הצדדים: כיצד יש לסווג את יתרת העודפים בסך 2,200,000 ₪ - דיבידנד או הלוואה? האם ייחוס משיכת יתרת העודפים בתאריך 31.12.12 נעשה כדין? האם ניתן לחייב בריבית בגין יתרת החוב מכוחו של סעיף 3(ט)(1) לפקודה?

פריסת מס שבח ותמורה הנצמחת מעסקת המכר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

משרדנו הינו בעל ניסיון של עשרות שנים בתחום וידע לתת לכבודכם את מלוא השירות הכרוך בקבלת הטבת 'פריסת מס שבח' וזאת החל מעריכת כלל המסמכים המתחייבים, יצירת קשר עם הגורמים הרלבנטיים לצורך הגשתם של המסמכים, תכנון תשלום המס כדין והכל במטרה לסייע לכם ולתת את המלוא הליווי המתחייב לצורך השלמת הליך פריסת מס השבח, בדיוק, במסירות ובתוצאה באיכות מקסימלית.

שיעור הרווח הגולמי בענף השיפוצים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

סיקור מיוחד בעניין ע"מ 14-06-44217 נאג'ם ואח' נ' פקיד שומה ירושלים, ערעור בגין החלטה בהשגה שהוגשה על שומות מס לפי מיטב השפיטה אותן הוציא פקיד השומה לשני המערערים - חאלד נאג'ם וחסאם רג'בי, הפועלים בשותפות בתחום עבודות הבניה, וכן בגין החלטת פקיד השומה על פסילת ספרי השותפות בשנים 2007 ו-2009.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם