מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


תביעת הוצאת לשון הרע כנגד מי שהכפיש או פגע בשמך הטוב

נכון לעידן בו אנו חיים, האצבע קלה מאוד על "ההדק" - אנשים מכפישים זה את רעהו מבלי לחשוב, מבלי לחשוש ומבלי לשקול את צעדיהם ומבלי לשקול מה באמת מה קהל הקוראים יכול להבין מהחומר הנכתב ו/או מבלי לחשוב על עוגמת הנפש הנגרמת לגורם בגינו מופצות השמועות ו/או באשר בעניינו נכתבים הדברים.
 
ההכפשות נכון להיום והוצאת לשון הרע יכולות להופיע במגוון רחב של מדיות, אם בפייסבוק, אם בקבוצות וואטסאפ ואם באין ספור אופנים אחרים. יחסית, נכון להיום, בלחיצת כפתור אחת מסוגל המפגע להפיץ מידע שקרי ופוגעני כנגד פלוני אשר יכול להגיע לכמות בלתי מוגבלת של קוראים, מאות ומאות אלפים של אנשים אשר עלולים לקבל את הרושם כי אכן המופץ שקול לאמת. ההשמצות לא מדלגות על כל ענף, יש בנמצא אפשרות לאתן במדיה הדיגיטלית, ברשתות החברתיות אך באותה מידה גם במדיות אחרות. לפעמים מקור הסכסוך הוא עסקי בין מקבל ונותן שירות, יכול ומקורו בקנאה נטו ו/או בסכסוך בין שכנים, יכול ומקורו במקום העבודה, ברצון של פלוני לנטרל מתחרה לטובת קידומו שלו, כאשר הטעמים להשמצה רבים ומגוונים. בחלק מהמקרים הגורם המפיץ מבקש לנקום בגורם שלא פעל לפי ראות עיניו ובחלק אחר של המקרים מדובר בהשמצות בעלות שיקולים כלכליים, סכסוכים עסקיים, הגברת תחרות או קידום של אינטרסים כלכליים ו/או אינטרסים בתוך המשפחה ממש. לפעמים נכון לתת "לכלבים לנבוח" ולתת לשיירה לעבור, לא בגין כל השמצה נכון לתקוף, יחד עם זאת יש בנמצא משמיצים שהיה ולא תתקוף אותם - הם לא יחדלו.

בחלק מהמקרים ניתן להוכיח נזק כלכלי ממשי - ברוב המקרים אין בנמצא אפשרות שכזו, מה שבטוח זה שהחוק מזכה את הנפגע בפיצוי של עד 100 אלף ₪ בגין כל פרסום משמיץ וזאת גם ללא צורך בהוכחה של נזק - מספיק להראות השמצה. אנו סבורים כי יש בנמצא מקרים המחייבים פעולה אגרסיבית. לפעמים רק כוח ונקיטה בפעולה משפטית ממשית יפסיק ההשמצות. לפעמים הבלגה תתפרש כסלחנות, כחולשה, כהכרה במצב. משרדנו המורכב מעו"ד ורו"ח הבקיאים בתחום ידעו לבנות עבורך תביעה, נתמכת בטיעון כלכלי, אשר תעורר את המפיץ ותגרום לו לחשש ולחשוב שבעיתיים.

 
אנו סבורים כי בחלק המקרים יש לפעול וחזק, לא להמתין אלא מיד לתבוע. 
אנו מתמחים בתחום, טיפלנו ומטפלים באין ספור תיקים. התקשר אלינו עתה ואנו נפעל במיידי עו"ד אלי דורון – 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

תביעת מפיץ בלעדי כנגד הספק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח המתמחים בדיני זיכיונות ומורגל בליווי מזכים ומזוכים בעריכת הסכמי זיכיון, הסכמי הפצה ועוד וכן בטיפול במחלוקות ובמשברים בתחום - לחצו כאן לפרטים.

לקוח לא עומד באשראי לספקים - דרכי פעולה והתמודדות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); קובי בייארסקי, עו"ד

משרדנו מתמחה בנקיטת פעולות יעילות ומהירות כנגד חייבים ובפעולה בשורה של מישורים במקביל אשר תביא את הלקוח למצב בו עליו לשלם את חובו, גם אם לא היו לו תכניות לעשות כן.

הגנה משפטית לרו"ח ויועצי מס

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

אנו מטפלים בתביעות כנגד רואי חשבון ויועצי מס, מטפלים בתלונות לוועדות אתיקה כנגד רואי חשבון ו/או יועצי מס ומגנים על מייצגים רבים וזאת במגוון רחב של תחומים, אתיים, אזרחים ופליליים.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם