מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); עמית כהן, עו"ד


זכית לקחת חלק בהנפקת IEO אטרקטיבית? שים לב להשלכות המס!

נדמה כי עולם המטבעות הווירטואליים לא מפסיק להמציא עצמו מחדש - לאחרונה נתקלים אנו בציבור משקיעים יודעי חן, המבקשים ליטול חלק בפלטפורמה חדשה ואטרקטיבית למכירה וחלוקה ראשונית של טוקנים חדשים. פלטפורמה חדשנית זו מוכרת בשם IEO (Initial Exchange Offering).
 

הנפקות אלו זוכות בימים אלו לביקוש עצום מאחר ובמסגרתן מגייסות חברות הקריפטו השונות כספים באמצעות זירות המסחר עצמן, זאת להבדיל מההנפקות ה-ICO המוכרות שנוהלו והוצאו אל הפועל על ידי מנהלי המיזם. מטבע הדברים, השקעה במטבעות ווירטואליים בשלב ההנפקה, דרך זירות המסחר המוכרות, מהווה אלטרנטיבה אטרקטיבית במיוחד לקהל המשקיעים הנהנים כפועל יוצא מביטחון רב יותר ביחס להשקעותיהם אל מול הונאות ופרויקטים כושלים המהווים כידוע חלק בלתי נפרד מן הענף. בניגוד להשקעה במטבע ווירטואלי דרך ICO, השקעה דרך IEO עוברת פיקוח וזוכה לבדיקות קפדניות של זירות המסחר הדואגות למכירת הטוקנים בתאריך ובתנאים שנקבעו מראש. כך, תקפדנה זירות המסחר לקחת חלק בהנפקות עבור פרויקטים רציניים וזאת מתוך רצון לשמור על שמן הטוב בקרב ציבור המשקיעים. כך, זירות המסחר להן ניסיון רב בטיפול בכספים בהיקפים גדולים, יודעות להתמודד עם איומי סייבר בצורה טובה יותר מאשר פרויקט בודד המבקש לגייס כספים באופן עצמאי בזמן שפעולות הקשורות בניהול כספים אינם חלק מעיסוקו המרכזי. כך, יודעות זירות המסחר להתמודד עם תהליכי הכרת הלקוחות (KYC) בצורה טובה ויעילה יותר, שהרי כבר עושות פעולות אלו בלאו הכי כדבר שבשגרה. כמובן שיכולותיהן השיווקיות של זירות המסחר רבות ואפקטיביות הרבה יותר משל פרויקט יחיד זה או אחר. כל אלו הופכים את הנפקות ה-IEO למודל אטרקטיבי המושך אחריו משקיעי קריפטו רבים. לצד זה יש לזכור כי משקיע הנוטל חלק בהנפקת IEO נחשף בו במקום להשלכות מיסוי כאלו ואחרות, כאשר השתתפות בהנפקה האטרקטיבית מלווה לרוב בהמרת מטבעות - פעולה המהווה כזכור אירוע מס. כמו כן, נוכח פוטנציאל הרווח הרב הגלום ברכישה ראשונית ואטרקטיבית זו, יש לדאוג מראש לתכנון מס נכון, כזה שימנע תאונות מס יקרות ומיותרות בהמשך הדרך.    

 

קראו עוד בנושא >> תכנוני מס ומיזמים בתחום המטבעות הווירטואליים

 

שירותי ייעוץ מס יכולים לסייע לך בתכנון מס איכותי ונכון עבור העסק שלכם ולמעשה לחסוך כסף רב בהוצאות המיסים השנתיות - נשמח לסייע עם ייעוץ ראשוני ללא התחייבות!
התקשרו עוד היום ואנו נשמח לסייע לכם בביצוע ההליך על הצד הטוב ביותר: 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 2 גולשים

עשוי לעניין אתכם

המרת מטבע דיגיטלי / קריפטו מסוג אחד לאחר

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מעניק ייעוץ משפטי מיוחד לממירי מטבעות דיגיטליים / קריפטו מסוג אחד לסוג אחר במטרה להביא לידי הכשרת מטבעות וארנקים דיגיטליים, הלבנה של מטבעות שחורים וכו' - קראו כאן בהרחבה בנושא.

דיווח ותשלום מס על מכירת מטבעות דיגיטליים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

לאחרונה פרסמה רשות המסים את טופס 1399 לשנת המס 2019, המכונה "הודעה על מכירת נכס וחישוב המס המגיע לשנת המס 2019", במסגרתו ישנה התייחסות מפורשת לדיווח אודות מכירה של מטבע וירטואלי בעמודה חדשה וייעודית לכך.

בנקים בישראל מסרבים לקבל כסף שמקורו במטבעות ווירטואליים

מאת: ראניה עלימי, עו"ד (רו"ח)

לא פעם, אנו נתקלים במשקיעים אשר מבקשים להעביר את תמורת השקעתם ורווחיהם מפעילותם במטבעות ווירטואליים לחשבונות בנק בארץ אך נתקלים בסירוב על ידי הבנקים. מדובר במצב לא הגיוני כלל אשר מוביל לעיוות חוקי חמור, כאשר ניתן להתגבר עליו באמצעות הגשת תביעה כנגד הבנק המסרב לקבל את הכספים ולהכריח אותו באמצעות צו בית משפט לקבל את הכסף.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם