מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


טיפול וסיוע מול בנקים המסרבים לקבל מלקוחות מזומנים המוחזקים בביתם לטובת הפקדתם בבנק

קורה לא אחת שישראלים מחזיקים כספים במזומן בביתם ובשלב מסוים מבקשים הם לעשות בו שימוש, אם לטובת קנייה של דירה ואם למטרות אחרות ואז לתדהמתם הבנק מסרב לקבל את הכסף ומונע את הפקדתו בחשבונות הבנק. אותם אזרחים צוברים מזומנים בביתם עד לנקודת זמן בה הם מחליטים להפקיד את הכסף המזומן בבנק, אלא שאז הבנק מסרב לקבל את ההפקדה בשל חשש להלבנת הון ו/או לביצוע עבירות או חריגה מנהלים הקבועים בדין או על פי נהלים של בנק ישראל.

 
בחלק מהמקרים מדובר באנשים מבוגרים הצוברים את קצבתם החודשית במזומן, בחלק אחר מהמקרים מדובר באנשים אשר מסיבות לגיטימיות אחרות העדיפו לחסוך מזומנים, בשקלים או במטבעות אחרות, בבית או במקום אחר ולא להפקיד בחשבון הבנק. חלק מאותם "חוסכים", נחשבים גלותיים באופיים, חשדנים ומבוגרים וחלק אחר מעדיפים לעשות זאת משיקולים מגוונים אחרים, לרבות חוסר אמון במערכת הבנקאית, חשש כי ייקחו להם את הכסף ועוד ועוד סיבות. במרבית המקרים מדובר על כספים לבנים וכשרים למהדרין, לרבות כאלה שנמשכו מחשבונות בנק והומרו למזומן ובחלק היותר מורכב של המקרים מדובר בישראלים המקבלים ירושה במזומן ו/או הצוברים כספים "שחורים" עליהם הם לא דיווחו בישראל ולא שילמו את המס המתחייב בגינו. כמו כן, יש בנמצא מצבים בהם ישראליים מקבלים מתנות או ירושות במזומן, אם "לבנות" ואם "שחורות" ועתה עם קבלת הכסף נמצאים הם בפני קושי להפקיד את הכסף בחשבונות בנק ולעשות בו שימוש לגיטימי. יתרה מזאת, ברגע בו יורש מקבל כסף שחור, האחריות להתנהל חוקי ושקוף עוברת מאותו רגע אליו ולכן לו יש אינטרס להסדיר את הנושא.
 
ללא ספק הזמנים השתנו, החשדנות גוברת ועל המערכת הבנקאית רובצות מחויבויות ודרישות אשר מאוד מקשות על הבנק עצמו ובעיקר על הלקוח המבקש להפקיד את המזומן בחשבונות הבנק. הבעיה מטרידה במיוחד במקרים בהם מדובר בכסף כשר ולבן למהדרין ועתה כשמבקשים להפקידו במערכת הבנקאית, נתקלים בבעיה וההתייחסות אל המבקש להפקיד מזכירה התנהלות לא נעימה, כאילו בעבריין עסקינן.
 
כיצד אנחנו יכולים לסייע לך בנושא?
משרדנו מכיר היטב את התופעה ובפועל מטפל הוא באין ספור מקרים שכאלה - משרדנו מורכב מעו"ד, רו"ח ויועצי מס, חלקם יוצאי רשויות מס, ובנוסף משרדנו מייצג שורה ארוכה של בנקים. למשרדנו גם דסק חרדי בניהולו של עו"ד ורו"ח ד"ר שלמה נס, כך יוצא שלמשרדנו הידע והניסיון לטפל בבעיות מסוג זה בחוקיות ובשקיפות נטולת פשרות. אנו יודעים לנתח את המקרה ולנקוט בפעולת החוקיות הנדרשות לטובת טיפול באותם כספים תוך נטרול חשיפות מס, נטרול עבירות מס ונטרול בעיות על פי חוק איסור הלבנת הון. אנו מציעים לך הישראלי להימנע מלהחזיק מזומנים שלא באמצעות המערכת הבנקאית ואם צברת כאלו – פעל לטובת הפקדתם החוקית במערכת הבנקאית. התקשר עתה לעו"ד אלי דורון ואנו נקדם המתחייב עבורך מול המערכת הבנקאית וכל הרשויות, במינימום עלות ובמינימום נזק. לא שווה להישאר עם הסיכון הגלום בהחזקת מזומנים בבית או במקום אחר מחוץ לבנק.
 

התקשר עתה, נקיים פגישה לא מחייבת ונקדם פתרון ראוי!

עו"ד אלי דורון, נייד: 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייעוץ משפטי לחייבים למע"מ

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

חייב תשלומים למע"מ שעיקלו לך את הרכב או חשבון בנק? משרדנו יפעל עבורך במידיי ולקדם עבורך מהלך של הסדר במטרה להביא לידי ביטול העיקול ו/או ביטול מכביד אחר.

אי דיווח למע"מ באופן מלא וחוסר בחשבוניות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה במתן ייצוג וסיוע משפטי לבעלי עסקים שלא הוציאו את מלא חשבוניות המס או לא דיווחו למע"מ בצורה מלאה ומדויקת - לחצו כאן לפרטים.

טיפול בענייני מס הכנסה בימי קורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

לצוות משרדנו מיטב הכלים, הידע והניסיון לסייע לישראלים אשר רשות המס מבקשת לפעול מולם במישור האזרחי ו/או הפלילי בשל סוגיות ובעיות שונות בתקופת הקורונה - לפרטים לחצו כאן.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם