מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


ליווי וייצוג אזרחים להם בעיה מול רשויות מס הכנסה או מע"מ

לישראלים רבים מתעוררות בעיות שונות מול רשויות המס במגוון רחב של נושאים - לפעמים הבעיה היא כספית ולפעמים פלילית, לפעמים הבעיה החלה בדיונים שומתיים עם רואה החשבון או יועץ המס והתפתחה ולפעמים היא פרצה ללא כל התראה - בעיות מסוג זה, ללא ספק, משבשות את סדר היום, מייצרות משבר, ולא אחת חושפות את האזרח לסכנות פליליות או חשיפות אזרחיות מהן אסור לו להתעלם ובהן חייב הוא לטפל בדחיפות.
 
כאשר מתעוררת לאזרח בעיה עם מס הכנסה או רשות מס אחרת קמים להם "יועצים" רבים, כאלה שבאמת ובתמים חושבים כי הם "מכירים" ויודעים כיצד לפתור הבעיה. אנו מציעים לך להיזהר, לבחור רק במקצוענים לטובת טיפול בעניין, אין מקום לטעויות בסוגיות שכאלו. לאמיתו של דבר, רשויות המס, נכון להיום, מתוחכמות מאוד ועובדי רשויות המס הם מהמתוחכמים שיש ולטובת פועלם עומדות מערכות וכלים מתקדמים ביותר אשר יש בהם כדי לסייע לרשות המס להוכיח את הנטען על ידם. חלק מהבעיות המתעוררות בתחום המס, יכול שיפתרו במהירות ויש כאלה המתפתחות לממדים גדולים מהצפוי. לפעמים מידת ההתפתחות של הבעיה אינה תלויה ביועצים או באזרח, אבל בהחלט בחלק גדול של המקרים אופי הטיפול המיידי בבעיה וטיבו הוא זה שיכתיב את המשך התפתחותה והוא זה שיקבע את גורל המעורבים בפרשה, אם ברמה הכלכלית ואם ברמה הפלילית. הנזקים היכולים להיווצר בתחילת הטיפול הם לפעמים בלתי הפיכים. המשמעות היא כי ישנה חשיבות מכרעת לזהות הגורם המקצועי, עורך הדין המקבל את הטיפול במשבר וכאן בדיוק נכנסת המומחיות של משרדנו. עו"ד מומחה, המכיר את המערכת ואשר לו ניסיון מס במאות ואלפי תיקים ומשברים, יכול לצפות את הנולד, להבין היכן נכון להתעקש והיכן נכון "לזרום", מה שיכול להביא לידי נטרול "הפצצה", בחוקיות ובשקיפות, עוד לפני שהיא התפוצצה. הניסיון מלמד כי התעקשות על הדברים הלא נכונים, ההתנהלות בשלבים הראשונים, הגישה, האסטרטגיה, מידת שיתוף הפעולה עם רשות המס ועוד – מהווים את הקלף המנצח!
 
ההסתבכות מול רשויות המס יכולה להתעורר במגוון רחב של אופנים ובשורה ארוכה של רמות. לפעמים מדובר בבעיה אשר התעוררה באופן מקרי, לפעמים מדובר בתוכנית מודיעין מורכבת, לפעמים הפתרון בידיים של המפקח ולפעמים התיק הוא כזה שמשרד המשפטים מלווה כל מהלך בו, ולפעמים גם המשטרה מעורבת לצד חקירות מס הכנסה או חקירות מע"מ. עו"ד מומחה ובעל ניסיון ידע להבין את המורכבות ואת הסיווג של התיק  במהרה ובהתאם לכך גם לייעץ ולהתנהל כנדרש ללקוח. עורך הדין יכול לבחור שלא להתערב בשלב הראשון ורק לייעץ ללקוח, לשלוח את הלקוח עצמאית להתנהל מול המפקח, להתנהל מול הרכז, להתנהל מול המחלקה המשפטית, מול סגן פקיד השומה, מול פקיד השומה עצמו או מול רלוונטי גורם בהנהלה. כל מקרה חייב להיבחן לגופו ורק התנהלות נכונה ומקצועית, כזו שיודעת לנתח את העניין משפטית וחשבונאית תביא לתוצאה האופטימאלית.  משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח יוצאי מס הכנסה המנוסים בטיפול שכזה, אין ספור מקרים מטופלים על ידנו בכל רגע נתון, בכל הארץ ובכל הרמות. הנאמנות ללקוח והפיכתו לשגריר, הם אלה שעומדים תמיד לנגד עיננו. אנו נעשה כל שהחוק מאפשר על מנת לעזור לך לפתור הבעיה מהר במינימום מס ובמינימום שכר טרחה. הרווח שלנו הוא בלהוציא אותך מהפרשה במהירות, המטרה שלנו היא לגרום לך להיות שגריר ומליץ יושר שלנו. אנו יודעים לעבוד אתך עצמאית ו/או עם רואה החשבון או יועץ המס שלך. אנו יודעים לנתח המקרה הן חשבונאית והן משפטית ועל סמך זאת להציג ולקדם אסטרטגיה מעולה.
 
אני מזמין אותך להתקשר כעת, נקיים פגישה דיסקרטית לא מחייבת, ללא עלות. אסביר לך מה ניתן לעשות ורק אם תיתן בי אמון נתקדם. התקשר עתה לעו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 5 ע"י 1 גולשים

עשוי לעניין אתכם

האם מכירת קרקע לרשות מקרקעי ישראל מהווה הפקעה לצורכי מס?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

נעדכנכם, כי לאחרונה ניתן בבית המשפט לעניינים מנהליים מרכז-לוד פסק דין ו"ע 32465-05-18 ויטנר ואח' נ' מנהל מיסוי מקרקעין רחובות שעסק בשאלה האם מכירת קרקע לרשות מקרקעי ישראל מהווה הפקעה לצרכי מס הזכאית לשיעור מס מופחת בהתאם לחוק מיסוי מקרקעין.

החזרי מע"מ בגין חשבוניות שהוצאו ולא שולמו ע"י מקבל החשבונית/ מזמין העבודה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

על העוסק לשלם את המע"מ בגין העסקאות שביצע פחות המע"מ אותו הוא שילם בגין התשומות שלו .ההפרש חייב להיות משולם במועדו או שעלול הוא להימצא בחשיפה פלילית ובחשיפה אזרחית.

מס שבח מוטב על דירה שייעודה התכנוני אינו דירת מגורים

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

ביום 19 בנובמבר 2019 ניתן פסק הדין 52894-03-17 שטיין ואח' נ' מדינת ישראל על ידי ועדת הערר לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג-1963 בעניין החלת מס שבח מוטב על דירה שלפי ייעודה התכנוני המקורי הוגדרה כמחסן, חדר הסקה, "גרז'" (מוסך).

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם