מאת: אלי דורון, עו"ד


ייעוץ משפטי בסיוע עו"ד ורו"ח לטובת טיפול בסכסוך עסקי בין בני משפחה המנהלים עסק משפחתי

לצערנו, המציאות מלמדת כי סכסוכים עסקיים בין בני משפחה הפעילים בתוך עסק משפחתי קשים, טעונים ואגרסיביים יותר מכפי המשתקף מסכסוכים עסקיים שאינם נוגעים בעסקים משפחתיים. דווקא בעסקים משפחתיים, אם כתוצאה ממשקעי עבר, אם כתוצאה מתחושות של מי מבני המשפחה בדבר אפליה, אם כתוצאה מהשפעה של מי מבני הזוג ואם מסיבות אחרות - הסכסוכים פורצים במלא עוזם, בשיא העוצמה, במלא האמוציות ותוך התנהלות דורסנית הדומה, לא אחת, להתנהלות של פיל בחנות חרסינה.

 

בסכסוכים שכאלה נתקלים אנו בהתנהלות אמוציונאלית לא אחראית ולא חכמה, בה כל צד מוכן "להוציא לעצמו עין" בכדי להוציא לבן המשפחה האחר שתי עיניים. אנו רואים כי במריבות משפחתיות שכאלה נוהגים הצדדים להתנהל כמי שאומר "תמות נפשי עם פלישתים" ובהתנהלותם מאיימים על שלמות העסק והמשפחה, חשיפת מחדלים בפני רשויות מס וגורמים נוספים, כשהעומד לנגד עיניהם הוא רגש הנקם, קנאה, שנאה שפורצת, משקעים, צרות עין ואין ספור רגשות ותחושות אשר היו חבויות במשך שנים. בעוד שבסכסוך עסקי "רגיל" נוהגים המסתכסכים לשמור על גבולות ומסגרת מינימלית של תרבות והיגיון האמור להביא לידי פתרון, סכסוך בין אחים, דודים, אחיינים וכו' מתאפיין בחצייה של כל הגבולות ובהכנסה לסכסוך מגוון רחב של מרכיבים ובעיות שכלל לא קשורים לסכסוך הספציפי. בעוד שבסכסוך עסקי רגיל, השיקולים הכלכליים הם אלה שיכתיבו לצדדים כיצד להתנהל, כאשר הסכסוך העסקי הוא משפחתי – מגוון השיקולים העומדים על הפרק הינו הרבה מעבר לשיקול כלכלי או כספי כזה או אחר. לתוך הסכסוך נכנסים מרכיבים ומשקעים אשר להם, לא אחת, משקל העולה על המשקל הכספי הגלום בסכסוך, אלא שהמסתכסכים או חלק מהם לא יודו בכך ולא יכירו בכך שההתנהלות שלהם אמוציונלית ונטולת כל היגיון מסחרי.

 
סכסוכים משפחתיים מוציאים מהצדדים את הרוע והשנאה ברמות שלא אחת מחרידות את האחרים, לפעמים מבטאים הם תסכול של שנים ומביאים את הצדדים להתנהלות במסגרתה יש כאמור תחושה של "תמות נפשי עם פלישתים". לפתע מוצאים הצדדים או חלקם בפני מצב בו עליהם להתמודד עם "פרות קדושות", סודות משפחתיים ומרכיבים רגישים אשר היו ידועים למסוכסכים רק מפאת יחסי האמון והקרבה המשפחתית, ועתה עקב הסכסוך, מבקש כל צד לעשות שימוש מרבי במידע שהצליח לצבור במהלך השנים לטובת איום או פגיעה באחר, מה שלא אחת מגיע לכדי אובדן שליטה על המשבר, הוצאת "כביסה מלוכלכת" החוצה והיווצרותם של נזקים ענקים בלתי הפיכים, אם ברמת המשפחה ואם ברמות האישיות, המשפטיות הכלכליות, האזרחיות ו/או הפליליות. במסגרת סכסוכים שכאלה מוצאים עצמם המסתכסכים נאבקים, לא אחת, במי שעד לאחרונה היה איש סודם, שותפם לכל התנהלות, זה שעמו הם נהגו לחלוק את סודותיהם, אם ברמות האישיות ואם ברמות עסקיות. כך יוצא שבן המשפחה המסתכסך, יודע על פעולות לא חוקיות שבוצעו, על תרמיות, גניבות, העלמות מס, הפרות של התחייבויות ואולי גם על בגידות והפרות אחרות, ואתה אותו איש אמון, אותו בן משפחה, מאיים לעשות שימוש בכל אותו מידע לטובת מינוף מצבו במסגרת הסכסוך שנוצר. הצדדים מרגישים נבגדים, הכעס בשיאו והרצון לנקום ולגבור חורגים מהמקובל במסגרתו של סכסוך עסקי, מה שמסכן מאוד את כל המעורבים...
 

כיצד אנחנו יכולים לסייע לך?

כאן בדיוק נכנס לתמונה משרדנו. משרדנו מתמחה בליווי משפחות בכל הקשור בטיפול בסכסוך בתוך עסק משפחתי. משרדנו מתמחה במתן ליווי משפטי לכאלה המסתכסכים עסקית עם בני משפחה, אחים, הורים, דודים ואחרים. משרדנו מורכב מעו"ד ורו"ח מומחים בתחום ובפועל לנו הניסיון לפעול במיידי לטובת ניהול המשבר ומציאת פתרון נכון וחכם. אנו נדע כיצד לנהל את המשבר, תוך שמירה אבסולוטית על אינטרס לקוח המשרד. למשרדנו שורה של מחלקות ייחודיות – מחלקה מסחרית, מחלקת מס, מחלקת דיני עבודה, מחלקת דיני משפחה, מחלקת נדל"ן ועוד, כך שבידינו הידע הנדרש להתמודד עם כל בעיה מסחרית שכזו בתבונה, תוך גיבוש אסטרטגיה חכמה ופתרון חכם ומהיר של הבעיה. משרדנו ידע להקים במיידי נבחרת של עו"ד ורו"ח מקצוענים, מתוך צוות המשרד, אשר ביחד ידע לבנות אסטרטגיה מנצחת אשר תביא לך הלקוח את התוצאה הטובה ביותר.  
 
משרדנו טיפל ומטפל במאות סכסוכים עסקיים שכאלה. הניסיון הוא רב וכך גם ההצלחות. אנו יודעים לטפל בכל סוגי הסכסוכים בתוך המשפחה, להגיע למצב בו אנו מנהלים את המשבר ולא נותנים לו לנהל אותנו. במסגרת זו נדע להנחות אותך הלקוח, להגדיר עבורך כיצד להתנהל, לקבל על עצמנו את ההתנהלות ולעשות כל שנדרש על מנת להגן עלייך כלכלית, משפחתית ובכלל.
 
אנו מציעים לך - אל תנהל את המשבר בעצמך!
התקשר אליי עתה, ניפגש במשרדי לקפה ונקדם הנדרש עבורך:
עו"ד אלי דורון 054-4251054  

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

לתאום פגישה עם שותף בכיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 3.66 ע"י 3 גולשים

עשוי לעניין אתכם

פירוק שותפות עסקית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

עקב משבר הקורונה, מוצאים עצמם שותפים רבים לשותפויות בחרב פפיות. מחד, קוצר ידם וירידת ההכנסות אשר מונעים הלכה למעשה את המשכה של פעילות השותפות ומאידך, החשש כי פירוק השותפות ימוטט סופית את סיכויי ההבראה של העסק ויביא לנזקים כלכלים הרסניים.

טיפול משפטי בסכסוכים עסקיים הקשורים בעסקאות בין לאומיות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

ישראלים רבים פועלים לטובת קידום עסקאות בין לאומיות כאלה או אחרות. בחלק גדול של המקרים הישראלים פועלים כך שהם אלה שרוכשים מוצר מספק במדינה אחת ומוכרים את אותו מוצר ללקוח רוכש במדינה אחרת. עסקאות מסוג זה בדר"כ חייבות להיות מתוכננות בצורה חכמה במיוחד וזאת במיוחד בשעה בה הישראלי, היוזם את עסקת הרכישה והמכירה, לא רוצה לממן את העסקה ו/או לא לממן את מרבית העסקה, אלא מתוך התמורה אותה הוא אמור לקבל מהרוכש הזר.

פירוק שותפות עקב משבר הקורונה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

משרדנו מתמחה בטיפול במחלוקות הנובעות משותפויות, הצורך בפירוק בהסכמה, פירוק בדרך של מאבק משפטי, כינוסי נכסים והסתייעות בכל כלי משפטי אחר אשר יביא לך את המבוקש.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם