מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


טיפול בחובות מול רשויות המס ע"י יוצאי רשויות מס ומומחים בהתנהלות מול מחלקות הגביה של רשויות המס-


לישראלים רבים חובות גדולים או קטנים מול רשויות המס. לפעמים החובות הם חדשים ולפעמים הם חובות ישנים. לפעמם מקורות בחוב ניכוים, לפעמים חוב מס הכנסה, לפעמים חוב מע"מ. החובות הם מגוונים. מה שבטוח – החובות מציקים.
בחלק מהמקרים ניתן לחלוק על החובות, במיוחד עם מס הכנסה חולק על הדיווחים שלך וזאת  בדרך של השגה או ערעור ובאופן זה לעכב את הליכי הגביה. בחלק אחר של המקרים, מדובר בחובות סופיים ולכן כבר לא ניתן לחלוק עליהם.
חובות סופיים הינם חובות אשר מעמדים את האזרח במעמד של "סרבן מס" על פי פקודת המיסים גביה, מה שמאפשר לרשויות המס לפעול לגביית החוב וזאת באמצעות פקודת המיסים גביה והוראות חוק אחרות, המאפשרות לרשויות המס לנקוט בשורה ארוכה של פעולות כנגד אותו סרבן מס, עד לגבייה מלאה של כל החובות.

חובות סופיים יכול שינבעו כתוצאה מאין ספרות סיבות, דוגמת אלה -
אי הגשת דוחות לרשויות המס, מה שמביא לידי הוצאת "שומות חופשיות" ויכול שינבעו כתוצאה מדוחות שנתיים של הנישום, במסגרתם מודה הנישום ברווחים שלו ובחובו, רק שלמעשה אין לו את הכסף לעמוד בתשלום החוב. יתכנו מקרים בהם החוב נובע מהסכם שומה אשר התגבש בין האזרח לבין רשות המס ו/או מפסק דין כנגד האזרח, רק שאותו אזרח לא מצליח לשלם את החוב נשוא הסכם השומה ו/או פסק הדין.

בכל אותם מצבים בהם יש בנמצא חב מס, מוצא עצמו האזרח בפני חשיפה לפעולות גביה של הרשות, מה שלא אחת פוגע הן ביכולתו לתפקד והן ביכולתו לפעול עסקית, אם באמצעות חברות שבבעלותו ואם באופנים אחרים.
לפעמים פעולות הגביה מול העסק מביאים את העסק לידי סכנה קיומית, עוצרים את פעילותו ואף, מסכנים את המשך קיומו. יתרה מזאת, פעולות גביה פוגשות לא אחת ביכולת של האזרח לנהל חשבון בנק, לקבל כספים מלקוחות, לגבות כספים מחייבם ועוד. בנוסף - התנועה של החייב בארץ נפגעת , פעולות הגביה נגדו מונעות יציאה מהארץ ועוד.

לפעמים כתוצאה מהליכי גביה שכאלה נכנסים מעקלים מטעם הרשות לבית העסק או לבית החייב, נתפסים נכסים, מעוקלים כספים, מונעים יציאה מהארץ , מונעים פתיחת עסקים חדשים ועוד. את כל אלה חייבים למנוע. כאן בדיוק משרדנו ידע לעזור. משרדנו מורכב מעו"ד, רו"ח וגורמים נוספים להם ניסיון של עשרות שנים בכל הקשרו בהתנהלות מול רשויות המס ובפתרון בעיות שכאלה ממש. משרדנו יודע מה וכיצד להתנהל מול הרשויות ומחלקות הגביה, לטובת נטרול או צמצום הנזק.

להתנהלות מול רשויות המס שפה משלה, אופי משלה, תנאים וקצב משלה.

משרדנו בקיא באלה. משרדנו טיפל באין ספור מקרים שכאלה בהצלחה רבה. לפעמים אנו נכנסים לפעולה לפני שמתעוררת הבעיה ולפעמים – לאחר שהבעיה התעוררה. אנו יודעים מה ניתן ומה לא ניתן לבקש או לעשות, אנו מכירים את המדיניות של רשות המס במקרים דומים, אנו יודעים כיצד נכון לפעול לטובת נטרול הבעיה וזה בדיוק מה שנעשה עבורך !!!

אנו יודעים כיצד להתנהל בשם הלקוח מול רשויות המס, כיצד לפעול לטובת נטרול מחדלים וכיצד להגיע בשם הלקוח להבנה עם רשויות המס.
במסגרת זו יודעים אנו לפעול לטובת ביטול קנסות, ביטול עיקולים , ביטול ריביות ובסופו של יום – לפעול לטובת גיבושה של הבנה עם רשויות המס אשר תאפשר ללקוח לשוב להתנהלות תקינה וללא סכנה של עיקולים ובעיות אחרות.

תתקשר אלינו עתה. אל תחכה לעיקולים ולמהלכים מול רשויות המס. גם אם אתה רואה שהבעיה עומדת להתעורר וכי אתה עומד להגיע למצב בו אתה לא עומד בהתחייבויות מול מע"מ, מול מס הכנסה , מול כל גורם אחר – תתקשר אלינו ואנו נפעל למענה מיד.
חשוב מאוד לפעול במידי מול הרשות ולא לחכות לכך שהשיק יחזור או שלא תוכל לשלם את דו"ח המע"מ, חוב הניכויים או כל תשלום אחר.

משרדי מורכב מעו"ד ואחרים שעבדו ממש בתוך משרדי רשויות המס.
אנו יודעים כיצד ונכון חוקית לפעול בעניין. אנו נדע מה יש לעשות לטובת הסרת הקושי. אנו נדע להגיד לך כיצד להתנהל היה ואתה מבין כי אין לך את הכסף לשלם לרשות את מה שהחוק מבקש ממך. אנו נדע מה להציע לך לעשות על מנת לא להיחשף לעבירות מס או לבעיות גבייה.אל תתחמק מהרשויות. נתמודד עם הבעיה ביחד ונפתור אותה. לשם טיפול מהיר, ניתן ליצור קשר עם עו"ד אלי דורון -  054-4251054

 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

מיסוי חברת בית וחברה משפחתית

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דורון פסו, עו"ד

ביום 23.7.19 פרסמה רשות המסים את חוזר מס הכנסה 2/2019 בנושא "הוראות סעיף 64 לעניין חברת בית וסעיף 64א לעניין חברה משפחתית – בעקבות תיקון מס' 245 לפקודת מס הכנסה". החוזר מבהיר את הוראות תיקון 245 לפקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961 שנכנס לתוקפו ביום 1.1.18 ובמסגרתו שונו חלק מן ההוראות הנוגעות ל-"חברת בית" ול-"חברה משפחתית".

האם מחסן ששימש למגורים ייחשב לדירת מגורים?

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

ביום 12/8/2019 דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב, בשבתו כוועדת ערר לפי חוק מיסוי מקרקעין, את ערערו של דוד גיא כנגד החלטת מנהל מיסוי מקרקעין תל אביב שלא לאפשר למערער "חישוב לינארי מוטב" בגין מכירת "מחסן" ששימש למגורים (ו"ע 34577-08-17 גיא נ' מדינת ישראל)

מע"מ בשיעור אפס בגין תקבולים מחברה זרה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); סטס קפיליוביץ, משפטן

ביום 1/8/2019 דחה בית המשפט המחוזי את ערעורה של חברת מנו-בייס כנגד שומות לשנים 2009-2013 בסך של כ-790,000 ₪, שהוציא מנהל מס ערך מוסף פתח תקווה בהן לא הכיר בעסקאות עם חברה זרה שדווחו על ידי המערערת ככאלה שחל עליהן מע"מ בשיעור אפס (ע"מ 18831-04-17 מנו - בייס בע"מ נ' מע"מ - פתח תקווה). .

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם