מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


טיפול בחובות מול רשויות המס ע"י יוצאי רשויות מס ומומחים בהתנהלות מול מחלקות הגביה של רשויות המס-


לישראלים רבים חובות גדולים או קטנים מול רשויות המס. לפעמים החובות הם חדשים ולפעמים הם חובות ישנים. לפעמם מקורות בחוב ניכוים, לפעמים חוב מס הכנסה, לפעמים חוב מע"מ. החובות הם מגוונים. מה שבטוח – החובות מציקים.
בחלק מהמקרים ניתן לחלוק על החובות, במיוחד עם מס הכנסה חולק על הדיווחים שלך וזאת  בדרך של השגה או ערעור ובאופן זה לעכב את הליכי הגביה. בחלק אחר של המקרים, מדובר בחובות סופיים ולכן כבר לא ניתן לחלוק עליהם.
חובות סופיים הינם חובות אשר מעמדים את האזרח במעמד של "סרבן מס" על פי פקודת המיסים גביה, מה שמאפשר לרשויות המס לפעול לגביית החוב וזאת באמצעות פקודת המיסים גביה והוראות חוק אחרות, המאפשרות לרשויות המס לנקוט בשורה ארוכה של פעולות כנגד אותו סרבן מס, עד לגבייה מלאה של כל החובות.

חובות סופיים יכול שינבעו כתוצאה מאין ספרות סיבות, דוגמת אלה -
אי הגשת דוחות לרשויות המס, מה שמביא לידי הוצאת "שומות חופשיות" ויכול שינבעו כתוצאה מדוחות שנתיים של הנישום, במסגרתם מודה הנישום ברווחים שלו ובחובו, רק שלמעשה אין לו את הכסף לעמוד בתשלום החוב. יתכנו מקרים בהם החוב נובע מהסכם שומה אשר התגבש בין האזרח לבין רשות המס ו/או מפסק דין כנגד האזרח, רק שאותו אזרח לא מצליח לשלם את החוב נשוא הסכם השומה ו/או פסק הדין.

בכל אותם מצבים בהם יש בנמצא חב מס, מוצא עצמו האזרח בפני חשיפה לפעולות גביה של הרשות, מה שלא אחת פוגע הן ביכולתו לתפקד והן ביכולתו לפעול עסקית, אם באמצעות חברות שבבעלותו ואם באופנים אחרים.
לפעמים פעולות הגביה מול העסק מביאים את העסק לידי סכנה קיומית, עוצרים את פעילותו ואף, מסכנים את המשך קיומו. יתרה מזאת, פעולות גביה פוגשות לא אחת ביכולת של האזרח לנהל חשבון בנק, לקבל כספים מלקוחות, לגבות כספים מחייבם ועוד. בנוסף - התנועה של החייב בארץ נפגעת , פעולות הגביה נגדו מונעות יציאה מהארץ ועוד.

לפעמים כתוצאה מהליכי גביה שכאלה נכנסים מעקלים מטעם הרשות לבית העסק או לבית החייב, נתפסים נכסים, מעוקלים כספים, מונעים יציאה מהארץ , מונעים פתיחת עסקים חדשים ועוד. את כל אלה חייבים למנוע. כאן בדיוק משרדנו ידע לעזור. משרדנו מורכב מעו"ד, רו"ח וגורמים נוספים להם ניסיון של עשרות שנים בכל הקשרו בהתנהלות מול רשויות המס ובפתרון בעיות שכאלה ממש. משרדנו יודע מה וכיצד להתנהל מול הרשויות ומחלקות הגביה, לטובת נטרול או צמצום הנזק.

להתנהלות מול רשויות המס שפה משלה, אופי משלה, תנאים וקצב משלה.

משרדנו בקיא באלה. משרדנו טיפל באין ספור מקרים שכאלה בהצלחה רבה. לפעמים אנו נכנסים לפעולה לפני שמתעוררת הבעיה ולפעמים – לאחר שהבעיה התעוררה. אנו יודעים מה ניתן ומה לא ניתן לבקש או לעשות, אנו מכירים את המדיניות של רשות המס במקרים דומים, אנו יודעים כיצד נכון לפעול לטובת נטרול הבעיה וזה בדיוק מה שנעשה עבורך !!!

אנו יודעים כיצד להתנהל בשם הלקוח מול רשויות המס, כיצד לפעול לטובת נטרול מחדלים וכיצד להגיע בשם הלקוח להבנה עם רשויות המס.
במסגרת זו יודעים אנו לפעול לטובת ביטול קנסות, ביטול עיקולים , ביטול ריביות ובסופו של יום – לפעול לטובת גיבושה של הבנה עם רשויות המס אשר תאפשר ללקוח לשוב להתנהלות תקינה וללא סכנה של עיקולים ובעיות אחרות.

תתקשר אלינו עתה. אל תחכה לעיקולים ולמהלכים מול רשויות המס. גם אם אתה רואה שהבעיה עומדת להתעורר וכי אתה עומד להגיע למצב בו אתה לא עומד בהתחייבויות מול מע"מ, מול מס הכנסה , מול כל גורם אחר – תתקשר אלינו ואנו נפעל למענה מיד.
חשוב מאוד לפעול במידי מול הרשות ולא לחכות לכך שהשיק יחזור או שלא תוכל לשלם את דו"ח המע"מ, חוב הניכויים או כל תשלום אחר.

משרדי מורכב מעו"ד ואחרים שעבדו ממש בתוך משרדי רשויות המס.
אנו יודעים כיצד ונכון חוקית לפעול בעניין. אנו נדע מה יש לעשות לטובת הסרת הקושי. אנו נדע להגיד לך כיצד להתנהל היה ואתה מבין כי אין לך את הכסף לשלם לרשות את מה שהחוק מבקש ממך. אנו נדע מה להציע לך לעשות על מנת לא להיחשף לעבירות מס או לבעיות גבייה.אל תתחמק מהרשויות. נתמודד עם הבעיה ביחד ונפתור אותה. לשם טיפול מהיר, ניתן ליצור קשר עם עו"ד אלי דורון -  054-4251054

 

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

עשוי לעניין אתכם

הכרה בקרוב משפחה של בעל מניות כבעל שליטה

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); ליאור קרשס, משפטנית

בפסק דין שניתן על ידי בית המשפט העליון ביום 31/10/19, נדונה סוגיית הכרה בקרובת משפחה של בעלת המניות בחברה כבעלת שליטה, דה פקטו, בחברה, וזאת לצורך חיובה באופן אישי של המבקשת בארנונה לעיריית תל אביב בגין נכס בו פעלה מסעדה.

פיתוח ועיצוב מוצר אינו נחשב ל"נכס בלתי מוחשי"

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח); דניאל גולדשטיין, משפטן

לאחרונה ניתן פסק דין בעניין חברת מגוגו בע"מ שבמסגרתו אושרה שומת תשומות שהוציא מע"מ נתניה ונקבע כי עיצוב מוצר כשלעצמו שנעשה על ידי החברה, ללא זכות יוצרים רשומה לא מהווה "נכס בלתי מוחשי" הפטור ממע"מ.

ליווי אישי לישראלים החוזרים להתגורר בישראל

מאת: אודליה שיינדורף, עו"ד

משרדנו כאן בשביל לעזור לכם לתכנן, להתארגן ולקבל החלטות משמעותיות בדרך חזרה לישראל, וזאת בסיוע צוות עו"ד רחב שיעניק לכם את המעטפת האולטימטיבית בנושא ובהתאם לנסיבותיכם הספציפיות, נגבש יחדיו תכנית מסודרת לקראת חזרתכם ארצה.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם