מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)


המציאות הישראלית מלמדת כי עסקים נכנסים למצוקה כלכלית ו/או תזרימית אשר יש בה כדי לסכן את המשך קיומו של העסק וחמור מכך - את בעליו הערבים להתחייבויותיו כלפי הבנקים, ספקים וצדדים שלישיים. בחלק מהמקרים המצוקה של העסק מקורה בכך שאכן העסק כושל / לא טוב / נטול טעם כלכלי ו/או בעסק תחרותי, בעסק מפסיד, בעסק עם שיעורי רווח נמוכים ו/או עם עסק אשר מטעמים כאלה או אחרים, אשר אינם קשורים באופן ניהולו, אכן אין הצדקה להמשיך ולקדם אותו וכי לגביו, נכון לעשות הנדרש בצורה חכמה ונכונה לטובת סגירתו, הסדרת החובות אל מול נושיו, מתוך מטרה לאפשר לבעליו להתנתק מהעסק ולפתוח דף חדש, במינימום נזק וללא עלויות מיותרות. כלומר, קורה, לצערנו, כי המסקנה המתחייבת היא להימנע מניסיון הבראה ותחת זאת להבין כי לעסק אין הצדקה קיומית וכי נכון פשוט לסגור אותו מהר ונכון. הליווי המשפטי הנדרש לטובת סגירת עסק כושל חשוב לא פחות מהנדרש לטובת הבראה של עסק - סגירת פעילות באופן לא נכון עלול להסב נזקים רבים לעסק ובעיקר לבעליו ולערבים לו.

 

בחלק אחר של המקרים, נתקלים אנו בעסקים רבים להם קושי תזרימי וזאת למרות שבפועל מדובר בעסק שבבסיסו הינו עסק טוב, במובן זה שהמדובר הוא בעסק רווחי תפעולית ורק מסיבות חיצוניות ופתירות הוא נכנס למצוקה - עסק שכזה ניתן להבריא ובגדול. כך יוצא כי עסקים טובים ורווחים נכנסים לא אחת לקושי תזרימי, להתחייבויות אל מול בנקים, ספקים ואחרים, מה שמכניס אותם למצוקת תזרים, פוגע ביכולת העסק לעמוד בהתחייבויותיו השוטפות ומסכן את המשך קיומו ממש. משמע, לפעמים יוצא כי עסקים טובים ורווחיים, עסקים עם פוטנציאל עצום, נכנסים לקושי ממשי, קושי תזרימי המביא לפגיעה בתפקוד ולפעמים עד לכדי קריסה של העסק ובעקבותיו גם לפגיעה כלכלית קשה בבעליו. עסק רווחי יכול להיכנס לקושי תזרימי משורה ארוכה של סיבות דוגמת - ניהול כושל, גניבות בעסק, אירוע בלתי צפוי, השקעה נקודתית שכשלה אשר הכניסה את כל העסק לסחרור, בעיות גבייה מול לקוחות, הוצאה בלתי צפויה, סכסוך עם שותף, הסתבכות עם רשויות מס ועוד - המעמידות את בעלי העסק ומנהליו במקום בו רובצת על העסק גיבנת אשר מסכנת ממש את קיומו וחושף כלכלית את בעליו, שלא לדבר על הנזקים הנפשיים והבריאותיים שמצב שכזה מסב לבעלים, לערבים ולאחרים ו/או לפגיעה הבלתי הפיכה למוניטין של העסק, יכולת השיקום שלו, שמו הטוב של הבעלים וכו'.

 

כיצד אנחנו יכולים לסייע בתרחישים שכאלו?

כאן בדיוק נכנס לתמונה משרדנו כמשרד המתמחה בהבראה של חברות. משרדנו יודע לתן מענה לעסקים במצוקה שכזו. משרדנו מורכב ממקצוענים שכל התמחותם היא בהצלה ובהבראה של עסקם שכאלה. לטובת האמור משרדנו יודע לפעול במיידי לטובת בחינת העסק, ניתוח דוחותיו הכספיים, בחינת רווחיותו ובהישען על האמור, לגבש תוכנית אשר המטרה שלה היא להציל את העסק.

 

תוכנית ההבראה יכול שתהא ברמת התפעול והניהול בלבד, משמע בדרך של ביצוע שינויים ומהלכים פנים ארגוניים ו/או אחרים אשר יצילו את המצב ו/או יכולה היא לקדם הבנה לפיה נכון להביא משקיע, שותף או גורם אחר היכול לסייע לחברה לצאת מהמשבר. מאידך, היה ונדרש, משרדנו יידע לעשות שימוש בכלים משפטיים מתוחכמים הקבועים בחוק ובאמצעותם לנקוט בהליך משפטי אשר יאפשר הבראה, הגנה מפני נושים עד לקידום ההבראה ועוד. הפעלת מנגנון משפטי דוגמת הקפאת הליכים, הסדרי נושים וכו' תאפשר גיבוש של הסדר נושים ו/או כל הסדר או הסכמה אחרת אשר תקטין את מצבת החובות, תקדם התייעלות, תשפר רווחיות ובסופו של יום - תביא לידי הצלחה ורווח של העסק, תנטרל חשיפה של קריסת העסק ו/או פשיטת רגל של הבעלים ותבטיח התנהלות נכונה באשר לעתיד העסק. צוות המומחים של משרדנו מורגל בטיפול במקרים שכאלה בהצלחה חסרת תקדים. אנו מסוגלים להיכנס לפעולה מהירה ולשפר באופן ניכר את מצבו של העסק - אנו נכנסים לפעולה במיידי כסיירת כלכלית-משפטית לוחמת ממש. אל תחכה, ככל שנכנס לתמונה בשלב מוקדם יותר, כך הסיכויים להבראה והצלת העסק יגברו. באשר לכך, חשוב כי קברניטי העסק לא ימתינו יתר על המידה, נכון כי אלה ינסו לראות את המגמה ולקבל במהרה החלטה מקצועית לטובת הבראה. אל תחכו לרגע האחרון, אל תגידו לעצמכם "לי זה לא יקרה" - טפלו בבעיה כמה שיותר מהר, בטרם יהיה מאוחר מדי.

הזרמת כספים פרטיים לטובת ספקים בעייתיים וכדומה ו/או מימוש נכסים פרטיים ואחרים לטובת "הצלת המצב", אינה בהכרח הדרך הנכונה לפתרון המשבר ויש להיזהר מכך. הניסיון מלמד כי חשיבה מערכתית והתנהלות סדורה ומחושבת אל מול כלל הנושים היא הנכונה, החוקית וזו המאפשרת התמודדות של ממש. לא אחת, הזרמת כספים לגורמים "לוחצים" שקולה ל-"זריקת כסף" ודחיית הקץ, ולפעמים חושפת את הבעלים לפליליים ופוגעת קשות ביכולת ההבראה של העסק ו/או שיקום בעליו. הרבה יותר נכון להתנהל על סמך תוכנית סדורה, כזו שבסופו של יום תביא לידי הצלת העסק או לכל הפחות לידי צמצום הנזק הבעלים, צמצום חשיפות פליליות מול רשויות מס וגורמים אחרים ועוד.

 

משרדנו מורכב מעו"ד, רו"ח, כלכלנים, יועצי מס, בעלי תארים בחשבונאות, כלכלה, במנהל עסקים ועוד, להם ידע והתמחות ספציפית בהבראה של חברות, שיפור תוצאתם העסקית, סיוע בהתמודדות עם חייבים, בנקים, ספקים וחובות ובניהול משברים ו/או תהליכים אשר יש בהם כדי להציל את העסק ולהחזיר את המפתחות לבעליו במהירות האפשרית, בבריאות וחוסן כלכלי מרבי.

לזכות משרדנו עומדות מאות הצלחות - אנו משוכנעים כי שווה להיפגש, לא לחכות ולתת לנו לסייע.
אתה, בעל העסק, במיוחד בשעת מצוקה, רחוק מלהיות אובייקטיבי ומשכך חשוב להכניסנו למהלך - אנו נדאג לאינטרסים שלך במיידי, במקצועיות נטולת פשרות!

לקביעת פגישה לא מחייבת, התקשר עתה לעו"ד אלי דורון 054-4251054

תנו לעו"ד מומחים ומנוסים לייצג אתכם נאמנה – בדיסקרטיות מלאה

לייעוץ ראשוני, פרטים נוספים ובכל שאלה פנו אלינו כעת: סניף מרכז 03-6109100סניף חיפה 04-8147500.

הדפסת המאמר

דירוג המאמר

מדורג 4.4 ע"י 5 גולשים

עשוי לעניין אתכם

ייצוג חברות ענק גדולות במשק

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

למשרדנו הניסיון, הידע והיכולת ללוות משפטית חברות ענק, חברות גדולות וחברות מובילות במשק הישראלי, פרטיות או ציבוריות, וזאת בשורה של תחומים משפטיים מובילים.

עו"ד חברות

מאת: אלי דורון, עו"ד, ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח); ד"ר שלמה נס, עו"ד (רו"ח)

עורך דין חברות יכול לסייע לך בהקמת חברה וניהול תקין של חברה קיימת - למשרדנו מחלקה עיסקית לניהול חברות מהצד המשפטי ומהצד הפיננסי - קרא כאן עוד בנושא.

הוסף תגובה

רישום לקבלת ניוזלטר - מבזק מס, הון ועוד

אנא מלאו את פרטיכם